Без мобилен телефон

  • 7 596
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
"От днес вече нямам мобилен телефон" - статус на приятел във фейсбук.
Разбрах, че причината да няма, е че вече не иска да има. Няма и телефон.

Вие как смятате: в днешно време бихте ли могли да живеете без телефон? Страшен или напълно възможен е животът без това средство за комуникация?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 553
Понякога го "забравям" или "забравям" да включа звука, но въобще без телефон... Не, няма да мога. За мен е удобство и вид спокойствие, а не каприз.

# 2
  • Мнения: 4 841
В личния си живот мога. Не обичам да говоря по телефона, ползвам го само за уточнения и уговорки от сорта "В колко часа?" и "Къде". Най-дългите ми разговори са от по 2-3 минути.

В служебната ми сфера обаче е просто невъзможно.

# 3
  • Мнения: 18 431
Възможен е. Както е възможен и без пералня/хладилник/съдомиялна, че и без ток изобщо. За себе си не виждам смисъл да живея без удобства. Контактите в телефона могат да се ограничат, можеш да си вземеш отделна карта само за подбрани лични контакти и т.н.

# 4
  • Мнения: X
И на мен понякога ми писва от звънене. Случвало ми се е да го изключа вечерта, когато искам да остана сама със себе си. Но имайки предвид как вече почти всичко е обвързано с известявания по телефона, наистина не мога да си представя съвсем да се откажа от това удобство.
Бях си инсталирала Вайбър заради един мой братовчед от чужбина, обаче никак не ми хареса това приложение и се отказах да го ползвам. Включиш ли си телефона, всеки може да те притеснява както му скимне, че и безплатно  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 15 021
Сигурно е възможен живот без мобилен телефон, но аз не бих си го причинила. Не ми пречи телефонът, не ми звънят за глупости.

# 6
  • Мнения: 410
Личното ми мнение:
Без мобилен телефон животът е напълно възможен. Вкъщи никога не го ползвам, винаги е offline. Навън: рядко.
Без телефон - не мога.

# 7
  • Мнения: 4 411
Когато аз съм на работа, мъжа ми и той, а детето на градина, не мога да съм спокойна ако нямам мобилен телефон с мен. Понякога има сутиации, когато се налага да се реагира бързо.

Ако сме обаче някъде заедно тримата с удоволствие го изключвам  Peace

# 8
  • Мнения: 1 844
За мен лично е невъзможно.
Аз съм фен на всички технологии, за мен са удобство и необходимост.
Не бих се лишила за дълго нито от телефон, нито от интернет, лаптоп, телевизор, пералня, прахосмукачка робот ииии всичко в този ред на "екстри".
Разбира се, че понякога ми писва от звънене, известия от фейсбук, съобщения по вайбър. Разбира се, че понякога ми се иска за няколко дни да се откъсна и да детоксикирам съзнанието си на тишина и спокойствие и да хвана пътя за гората. Laughing Е, правя го.
После отново се връщам заредена в живия живот. И се радвам, че съм се родила именно в това съвремие - с всичките му екстри.

# 9
  • София
  • Мнения: 12 374
За мен е удобство, но толкова. Говоря рядко, основно с баба ми и майка ми. Чат-пат с приятели, но с тях често се ''чуваме'' във фейса. Не обичам дългите телефонни разговори, изнервят ме.

Вечер винаги си изключвам звука защото за добро или лошо, имам няколко приятели, които като пийнат и решават да звънят, за да се обясняват. Така ми будят и детето по нощите  Tired

Странно ми е когато видя съвсем малки деца, на 5-6 с телефон, при това доста скъп.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 122
Определено не бих могла, особено сега когато имам дете. Да ако съм без дете е напълно възможно, но в случая лично аз не бих могла защото се притеснявам за детето. А и определено има ситуации в които няма как да си без телефон.
Докато съм на работа грам не ползвам телефона, с детето докато съм също....но вечер като заспи сядам и си разцъквам по нет-а от него.

# 11
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
"От днес вече нямам мобилен телефон" - статус на приятел във фейсбук.

Напълно е възможен живота без телефон, но с фейсбук  Mr. Green Mr. Green

# 12
  • Мнения: 408
"От днес вече нямам мобилен телефон" - статус на приятел във фейсбук.
Разбрах, че причината да няма, е че вече не иска да има. Няма и телефон.

Вие как смятате: в днешно време бихте ли могли да живеете без телефон? Страшен или напълно възможен е животът без това средство за комуникация?
И го е обявил със статус във фейсбук? Фейсбук не е ли средство за комуникация? Интересно... Ако трябва да избирам между фейсбук и телефон - хвърлям фейсбук, телефонът е много по-полезен.

# 13
  • Мнения: 23
Удобство ... необходимост ... все някаква причина, външна или вътрешна намираме да мъкнем тези микровълнови печки със себе си. Аз нямам избор, щото служебно без мобилен не става, съответно когато ми е в джоба ми изтръпва крака, когато прекаля с разговорите ми прегрява до главата.

Не ползвам телефон тип "занимавка в тоалетната", гледам колкото може да се ограничавам.
Ако някой му е намерил цаката, как да ограничим в къщи поне лъченията, да споделя.

http://www.globalresearch.ca/student-science-experiment-finds-pl … fi-router/5336877

Последна редакция: ср, 03 юни 2015, 13:35 от Тервел

# 14
  • Мнения: 10 874
За мен е удобство, но толкова. Говоря рядко, основно с баба ми и майка ми. Чат-пат с приятели, но с тях често се ''чуваме'' във фейса. Не обичам дългите телефонни разговори, изнервят ме.

Вечер винаги си изключвам звука защото за добро или лошо, имам няколко приятели, които като пийнат и решават да звънят, за да се обясняват. Така ми будят и детето по нощите  Tired

Странно ми е когато видя съвсем малки деца, на 5-6 с телефон, при това доста скъп.
Това все едно съм го писала аз. Peace
Приятелите ми знаят, че не обичам да говоря по телефона и затова ме търсят само когато наистина има нещо важно и не могат да ме чакат да им отговоря във Фейсбук. Чувам се от време на време с нашите и със свекърите, това са ми разговорите основно.
Иначе е удобство, да. Съвсем без телефон не бих могла, колкото и малко да го ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт