Какво се подарява на сестрите първия ден в яслата

  • 4 183
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Здравейте, на детето ми предстои да постъпи в ясла и се чудя какво е обичайно да се носи първия ден като подарък на сестрите, които ще го гледат. Благодаря предварително за споделения опит и идеи. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 15 023
Първият ден не съм носила нищо. Най-много по едно цвете.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 381
И аз не съм носила нищо. Не мисля, че е и нужно. Единственото, което искаха е да им занеса някаква нова играчка, което мисля е в реда на нещата.  Peace

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Китка носих за всички- две сестри, две лели, на директорката.

# 4
  • Мнения: 8 891
Нищо. Най-много цвете.

# 5
  • Мнения: 2 483
На първия ден и аз нищо не съм носила, но на последния определено ще занеса (напускаме чиста ясла) Simple Smile

# 6
  • Мнения: 15 023
На последния аз също ще занеса, защото и ние напускаме, доволна съм от грижите. Но определено ще е нещо символично.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Здравейте, на детето ми предстои да постъпи в ясла и се чудя какво е обичайно да се носи първия ден като подарък на сестрите, които ще го гледат. Благодаря предварително за споделения опит и идеи. Simple Smile
Искаш да си купиш добро отношение ли?Няма да те върнат, ако нищо не занесеш, но и останалите ще са ти благодарни, ако не учиш персонала на такива лоши практики.

# 8
  • Мнения: X
Те сигурно вече отдавна са се научили, след като авторката на темата счита това за редно. Аз не знам лелките в градините подписват ли документ, с който да декларират, че няма да получават подкупи и подаръци, но във някои фирми като нашата например подарък над определена сума се счита за подкуп.

# 9
  • Мнения: 226
Що за въпрос newsm78. Какво значи да се подарява нещо на сестрите първия ден?
Подарих им по една чаша в последния ден в яслата.

# 10
  • Мнения: 105
Здравейте, на детето ми предстои да постъпи в ясла и се чудя какво е обичайно да се носи първия ден като подарък на сестрите, които ще го гледат. Благодаря предварително за споделения опит и идеи. Simple Smile
Искаш да си купиш добро отношение ли?Няма да те върнат, ако нищо не занесеш, но и останалите ще са ти благодарни, ако не учиш персонала на такива лоши практики.

Не мисля, че доброто отношение може да се купи. Човек, ако обича децата, му идва отвътре да е мил и внимателен с тях. Нямам намерение никакви нови лоши практики да създавам, купувайки някакви скъпи неща. Просто питам какво е обичайно да се носи. В първи клас на първия учебен ден се носят цветя на учителките и не знам това да се окачествява като някаква лоша практика. Може и сестрите в яслата да са свикнали майките първия ден да ходят с цветя, бонбони или нещо такова.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ти питаш директно за подарък, а цветята не са точно това.

# 12
  • Мнения: 105
Ти питаш директно за подарък, а цветята не са точно това.

Нямам намерение да влизам в лингвистични спорове, но наистина нямам предвид нещо скъпо. Всичко, което се дава безвъзмездно е подарък. Красиви букети от цветя често струват значително повече от други материални неща. Не съм молила за нравоучения, а още по-малко съм целяла да предизвикам някаква полемика.

# 13
  • Мнения: 105
Те сигурно вече отдавна са се научили, след като авторката на темата счита това за редно. Аз не знам лелките в градините подписват ли документ, с който да декларират, че няма да получават подкупи и подаръци, но във някои фирми като нашата например подарък над определена сума се счита за подкуп.

Не считам нищо за редно, а питам каква е практиката. В компанията, където аз работя, също подаръците над определена сума са забранени и ежегодно минаваме през обучение, където ни го напомнят. Simple Smile Нямам представа служителките в градините дали и какво подписват.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В такъв случай би трябвало да се сетиш, че всичко различно от цветя би се счело като купуване на отношение.
За какво иначе се правят тези подаръци?

Общи условия

Активация на акаунт