Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-11 от 11 отговора
 Very Happy
« Последна редакция: Ср., 26 Апр. 2006, 18:01 от mama kenga »
Цитирай

Принципът на лекуване на онихомикозата е перорално анти-гъбичково лечение така или иначе. Много добър е подхода с Ламизил.
Привет на Мама Кенга!
Цитирай

А, мъжът ми си ги излекува с хомеопатия!Само че по- бавно- за около 3 месеца! Peace
Цитирай

Майка ми има такъв проблем, но с ноктите на ръцете...
Мама Кенга, може ли да попитам...тъй като вероятно няма да може да си позволи таблетките в момента, може ли да се ползва крема ? Или е необходимо и двете да се ползват паралелно ?
Цитирай

Майка ми има такъв проблем, но с ноктите на ръцете...
Мама Кенга, може ли да попитам...тъй като вероятно няма да може да си позволи таблетките в момента, може ли да се ползва крема ? Или е необходимо и двете да се ползват паралелно ?

няма да има ефект, трябва и вътрешно да приемаш антимикотик. Има подобна схема и с Орунгал- цената е все какава- висока  Confused
Цитирай

Sad Sad Sad
Благодаря ти , Поларче...май ще се събират пари Confused
Цитирай

Не трябва да се бъркат безобидни гъбички по кожата или запарване със сериозни гъбички по ноктите. В този случай помага само Ламисил или Споранокс, не знам дали ги има в бг, може би по generic names някоя мама фармацефт може да даде подробности. Terbinafine (Lamisil) и Itraconazole (Sporanox) единствено лекуват тези гъбички, доказано е че ламисила го право малко по-бързо. При напреднали случаи - жълти, непрозрачни, ронещи се нокти, е необходимо лечение 3 месеца по 250 мг. ламисил. В Канада 90 табл. са $450-500. По интернет се намират доста по-евтино Very Happy. Трябва да се внимава при проблеми с черния дроб или сърцето.
Следва изхвърляне на старите обувки ... Честито на мама кенга, добре че си го хванала навреме  Peace...
Цитирай

Не трябва да се бъркат безобидни гъбички по кожата или запарване със сериозни гъбички по ноктите. В този случай помага само Ламисил или Споранокс, не знам дали ги има в бг, може би по generic names някоя мама фармацефт може да даде подробности. Terbinafine (Lamisil) и Itraconazole (Sporanox) единствено лекуват тези гъбички, доказано е че ламисила го право малко по-бързо. При напреднали случаи - жълти, непрозрачни, ронещи се нокти, е необходимо лечение 3 месеца по 250 мг. ламисил. В Канада 90 табл. са $450-500. По интернет се намират доста по-евтино Very Happy. Трябва да се внимава при проблеми с черния дроб или сърцето.
Следва изхвърляне на старите обувки ... Честито на мама кенга, добре че си го хванала навреме  Peace...
и Orungal е Intraconazole, на друга фирма. Спораноксът май още не е регистриран в БГ, иначе си съвсем права, за майките в чужбина- може и да ви се поеме от застраховката лечението.
Цитирай

Да, поема се от застраховката. Мамо кенга, говоря за по-тежки случаи от твоя, нелекувани с години, там си трябва три месеца всеки ден по 250 мг Wink.
PolarF, a колко струва този Orungal  Party?
Цитирай

уфф, ели, забравила съм. Приблизително същата цена е както казва МК. Не мага да съм точна за съжаление, курсът беше грубо 70лв, трябват 3 последователни, т.е. към 200лв е лечението. Обаче е хубаво да те следи дерматолог с опит с гъбите, има много тънкости. В МА в Кожна к-ка има цял отдел по въпроса. Ако си решила да даваш пари, е хубаво да те наблюдава който трябва.
ако имаш нерви, търси тук, производство е на Janssen Cilag
« Последна редакция: Нед., 19 Март 2006, 23:00 от PolarFox »
Цитирай

10Х, аз вече излекувах майка ми с Ламисил в Канада, исках само да направя сравнение. Любопитство, майна Laughing ...
Цитирай

Почвиха ми се на единия крак - отначало на 1 пръст , после стигнаха до 4 пръста. Това се случи по време на бременността и нищо не предприех. Когато родих обаче вече имах на 2 пръста и ходих на лекар - батрафен, разни пудри . Въпреки всички лечения ( и бабешки и каквото се сетите) ноктите ми бяха в ужасно състояние, на моменти направо липсваха. Тук някъде лятото отидох на лекар и той ми изписа Ламизил таблетки 250 мг по една на ден. Взимах ги 30 дни - лекарството се натрупвало по някакъв начин и още 9 месеца след това действало. Да чукна на дърво израстнаха ми ноктите и напълно се оправиха само от това лекарство. Докторът ме предупреди, че ако ме заболи черния дроб трябва веднага да ги спра. Преди това ми пусна кръвни изследвания и ми се обади да каже, че са добри и мога да пич лекарството. Пожелавам успех на страдащите - бая се измъчих и аз. Но едно знайте с мазилца и лакчета не минават. Сигурно 7-8 лака бартафен измазах и нищо.

ЛАМИЗИЛ крем 1% 15 гр - 10,74лв.
ЛАМИЗИЛ табл. 250 мг х 14 - 68,63лв.
Това са цени на едро, в аптеките са с 30% по-високи.

Благородно ти завиждам, защото моя дроб реагира зле по 3 параметъра и се наложи да спра. Виждам, че продължава подобрението, но..... След две седмици ще се видя с лекарката, за да ми предложи алтернатива. Ще се похваля тук, ако някого го итересува. И при мен за жалост нещата (от занемаряване от моя страна) стигнаха до грозни картинки. Миналото лято дори се лиших от сандали  Crying or Very sad
Цитирай

1-11 от 11 отговора