Да изясним за приказките

  • 4 026
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 164
Момичета, засрамете се!!! кой какво що написал и направил-стиснете си ръцете и си простете Hug

извинявам се, че се намесвам, но има и лс bowuu

# 16
  • София
  • Мнения: 1 444
Ще изтъкна само едно, чисто човешко, за което юридическо образование не е нужно.
Баоо от години се опитва да даде гласност на темата за осиновяванията, опитва се да популяризира форума си, но това за жалост не става, тъй като бг-мама е форум с идентична тематика, който е станал вече много популярен и е привлякъл на своя страна аудиторията, която баоо би искал да привлече.От тук вече е ясно, че в случая с темата за приказките ако бонита беше написала примерно ( драги майки, ..... във форума на асоциацията за осиновени и осиновители баоо на еди кой си адрес може да прочетете тези приказки и т.н.) и тогава тези, които се интересуват ще отидат на адреса, покрай приказките ще прочетат и многото други материали по темата, ще дадат адреса и на други и така ще разберат много хора, че има такава асоциация и тя прави и се опитва да прави много за подобряване и улесняване на процедурата около осиновяването.Ще видят, че тази асоциация организира среща на засегнатите и много други неща. А с копирането на приказките и то като собствена идея ти сама прецени какви са последиците............................и защо баоо са получили авторски права и защо е редно да ги бранят.Да поясня ли, че ако бяха влезли във форума им щяха да разберат, че за да се стигне до популяризиране на приказките и този начин на възприятие от децата то едно момиче, работещо в баоо, социален работник е било на специализация в Германия и идеите са нейни, както и много от приказките са от там взети с авторските права за това.
Надали е нужно още да обяснявам, достатъчно изчерптелна бях.Нека спрем да го обсъждаме, започва да става досадно.Аз смятам, че начина по който бонита поднесе темата не е правилен и стоя зад това си мнение, не мисля че е редно да ме нападаш за това.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 444
Наистина става грозно вече, но само да допълня, че това което вие сте направили изисква много повече умения на компютъра, отколкото да напишеш, че го има на еди кой си адрес

# 18
  • Мнения: 1 652
Имам какво да кажа, но някой трябва да спре!  Naughty

# 19
  • Мнения: 256
Момичета, надявам се от сърце да се запозная скоро със всички вас и в реалния живот.Вярвам,че за мен ще бъде много ползотворно.Нормално е да имаме различия във вижданията си.Но не мисля,че ще свършим някаква работа ако се караме помежду си.  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Момичета, заключвам темата!!!
Предлагам да не отваряте нови теми по въпроса!
Пишете на ЛС!

# 21
  • Мнения: 6 323
По тази причина е създадена организацията и форумът им, но за жалост няма популярността на бг-мама.Въпреки това членовете на организацията продължават да публикуват всичко, което би могло да е от полза на осиновителите, като информират непрекъснато и бг-мама за това.

И бгамама информира БАОО госпожо. Помагаме си взаимно.

Странно ми е, че се говори от името на БГ-Мамма, а аз даже нямам идея за какво става въпрос и се е стигнало до някакъв грандиозен скандал и едва ли не противопоставяне на двата сайта, без въобще аз да имам някаква връзка с това.
Всъщност от името на БГ-Мамма мога да говоря само аз.

Та в тази връзка:

1. Не съм получавала никакво запитване-информация от БАОО, т.е. "информираме непрекъснато БГ-Мамма" не е вярно

2. Аз самата като собственик и разработчик на сайта БГ-Мамма, досега не съм имала контакти с БАОО, т.е. и "бгамама информира БАОО " също не отговаря на истината

Може би, в случая би трябвало да се разбира "потребители на БГ-Мамма предоставят информация на БАОО" и "БАОО информира потребители на БГ-Мамма", което има доста по-различен смисъл.

Също така, изключително странно е, че никой от БАОО не се е свързал с мен лично, за да изясним проблема, а в същото време, потребител baoo, който предполагам е официален представител на БАОО се е регистрирал тук, за да започне популяризиране и реклама на организацията.
Няма нищо лошо в поднасянето на полезна информация и рекламата, НО е било редно и естествено, да се свърже с мен - тогава определено нещата биха могли да се развият по друг начин, а не така, както е видно, че е станало - обява с "предоставяме ви място", която директно е била въприета с недоверие и като комерсиална обява.
Можеше да се направи библиотека с полезни линкове, да се добави сайта на БАОО към полезните връзки в БГ-Мамма и т.н. - начини за популяризиране има много.

По отношение на авторските права - моля, правете разлика между сайт и форум.
В сайта БГ-Мамма не са публикувани тези материали.
Публикувани са във форума, от потребител на форума, който е искал да бъде полезен.
Вярно е това, че за да е коректно, е нужно да бъде посочен източника и автора на материалите.

В крайна сметка, идеята на всички е да бъдем полезни и на родители, и на деца.
Учудват ме и леко злобливите изказвания как БГ-Мамма бил много популярен и бил окупирал аудиторията, към която се стреми БАОО.

БГ-Мамма не е станал популярен изведнъж - това, което е БГ-Мамма сега, е в резултат на тригодишен денонощен труд и много, ама наистина много желание и любов, както и благодарение на помощта на хилядите родители, които влизат тук.

Струва ми се редно, ако БАОО като организация има желание да си партнираме, за да бъдем от полза на родителите, да се свържат с мен, за да поговорим и уточним по какъв начин и как най-добре можем да си съдействаме, така че родителите да могат да достигнат до максимален обем полезна информация.

Ако хората от БАОО имат желание, могат да ми пишат на mamma@bg-mamma.com



Общи условия

Активация на акаунт