Escherichia coli по време на бременност

  • 5 549
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Здравейте,

Вече съм в 30 г.с. и след изследване на стерилна урина, днес получих доста обезпокоителни резултати:
наличие на Escherichia coli
Микробно число :

>10*5

бакт./ml
Сигнификантна

Поинтересувах се по темата и прочетох доста обезпокоителни неща. В понеделник ще се консултирам и с лекаря си, но дали мога да ви помоля и вас за съвет.

Поздрави,
Михаела

# 1
  • Мнения: 4 500
Моя позната беше в 6-ти месец така. Лежа във втора градска 5 дни на АБ лечение венозно и нямаше проблем.

# 2
  • Мнения: 36
В 23 г.с. бях с Escherichia coli.Приеха ме в болница 5 дена на АБ Уназин венозно,след това за домашно лечение пих Панцеф 400 и Уринал.След като родих бебето беше на АБ.И всичко се оправи при нея за 5 дни.    Simple Smile Grinning Simple Smile

# 3
  • Мнения: 15
На мен ми предписаха:
Augmentin 1g
Urinal
Gynazole - крем
Все още не съм си пускала стерилна урина след лечението. Притеснявам се, че няма да успея да се отърва от бактериите преди да родя и ще ги предам на малката.
Каква е вероятността да предам бактериите на бебето? Как е по-разумно да родя, ако искам да намаля риска да предам бактериите на бебето?
Предварително благодаря.

Поздрави,
Михаела 

# 4
  • Мнения: 36
При мен раждането започна нормално,но завърши със секцио.По време на раждането съм нямала e.coli,понеже месец след престоя в болницата,стерилната урина ми беше чиста,както и микробиологията и така си останаха до края.На бебето беше завишен CRP и според лекарката причината е точно тази бактерия,но не са и правили изследване точно за e.coli.Сега на 6 месеца и взимаха кръв и урина и всичко е   в норми.Бях с две момичета в стаята и на техните бебета се биеха АБ.Майките не са имали e.coli,но при бебетата бяха завишени CRP.Разбира се,че не искаш да ги предадеш на бебето,но и да се случи,всичко ще се оправи.Стискам палци да не си ги предала и леко раждане. Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 15
Благодаря ти от сърце! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт