Струва ми се много тежко положението!

  • 2 579
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 877
 От 5-6 дни сме в много тежко зъбоникнене, което ме озадачава. Възможно ли е 3 дни да сме с температура (38-39 градуса), която се вдига през 3 часа?
 Храненето ни е намалено на половина, да не кажа повече. Отслабна бебка, очите са и пълни със сълзички непрекъснато.
 Видът и е много тъжен, изглежда си болна. От вчера няма температура, но пък дишането и по време на сън е придружено с давене и все едно стене.
 Появи се някаква кашлица, която пак напомня на давене. Дали е от слюноотделянето незнам.... Thinking
 Как минава никненето на зъби при вас?
 Дали да не и направя кръвен тест? Плаша се вече, боледували сме и друг път, но такъв рев, такова чудо не съм виждала...

# 1
  • Мнения: 5 370
А зъби наистина ли никнат? Появяват ли се или само е зачервен венесцът и надут? При нас дотук са избили 8 зъба, ама никога Т, нито хрема, нито друго.
Бих отишла на лекар в твоя случай.

# 2
  • Мнения: 2 006
Според това, което пишеш -прегледа при доктор е наложителен!
От зъби не ми се вярва да подържа Т ,възможно е от зъбоникненето да е отслабнал имунитета и да е ''хванала'' някое вирусче, но при всички случай трябва да я види доктор!

# 3
  • Мнения: 5 370
Според това, което пишеш -прегледа при доктор е наложителен!
От зъби не ми се вярва да подържа Т ,възможно е от зъбоникненето да е отслабнал имунитета и да е ''хванала'' някое вирусче, но при всички случай трябва да я види доктор!

Точно това исках да кажа, ама ми се загубиха думите по трасето. Така казваше моят доктор-сами по себе си зъбите никога не са виновни за високи Т или кашлици или каквото се сетите.

# 4
  • София
  • Мнения: 558
Болничка е! Embarassed Редно е да я прегледа педиатър.

# 5
  • Мнения: 877
Бяхме при доктор, каза че никнат 4 зъба наведнъж. Два пробиха, горните резци. Като долните ги имаме от няколко месеца и при тях нямахме проблем. Според него венците са много възпалени, няма индикации за друга болест. Дишането чисто, гърло и тн. Но, от вчера дишането не ми харесва. Най-вече ме притеснява, че не се храни добре. Бузките се стопиха, ох...Дано да не е нещо по-сериозно. Малко съм паника, може и да драматизирам в повече. Две нощи  не спахме грам с мъжа ми, вчера и онзи ден беше поносимо. Проплакваше по-малко. Ето, сега трябваше да яде, от 210 мл. нормална дажба изяде 30  Shocked

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
Според мен детенце е за лекар. Да преслуша гърдите.
Какво да ти кажа за зъбите на Дияна... всички след 1вите 4 с 39гр температура, и разстройство от време на време. Проблеми обаче с гърдите не е имала.

# 7
  • София
  • Мнения: 558
Не се разбира кога сте ходили на доктор - предишните дни ли. Ако е така идете пак, както го описваш това не е "от зъби".  И давай по възможност повече течности /мляко, сок, чай, вода , бульонче/, на често и по малко.  Все нещо ще иска да пие - сладко или солено иначе ще се обезводни.

# 8
  • Мнения: 5 228
Щом се притесняваш, добре е пак да я види лекар. Кръвна картина също е хубаво да се направи, за да е ясно дали е от зъбчето или има възпалителен порцес.

# 9
  • Мнения: 376
 Ние бяхме така в неделя и аз мислех , че е от последният кътник който проби но се оказа че не е така и сега си допиваме антибиотика.
Заведи детенце на лекар , нека пак го видят.

# 10
  • Мнения: 1 883
Ние също сме с подобни симптоми , само че ние не кашляме . Педито ни изписа Клацид защото имало някакъв вирус с температура , разтройство и червено гърло . Симптомите приличат на тези за никнене на зъби , но е вирус . Консултирайте се пак с лекар .УСПЕХ

# 11
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Доколкото знам висока Т може да се дигне от зъбоникнене, но еднократно, ако детето я поддържа, друга ще да е причината. Съветвам те да си посетите педиатъра. При моят син зъбите избиват много бавно и болезнено, процесът е съпроводен от безапетитие, почти не се храни, постоянно хленчи и т.н. Има и нещо друго, по време на никненето на зъбки, особено , когато пробиват по-трудно, организмът отслабва и има по-голяма вероятност детенцето "да лепне" нещо, така че - на лекар и успех!

# 12
  • Мнения: 877
Благодаря на всички!!!!
Викнахме доктор вкъщи. Ангина  Cry Cry Cry
Много течности, но като я боли гърлото ми е много трудно да и давам. Миличката ми рожденичка. Предписаха ни Каргол (в нослето), Оптипакс (за уши) и Суметролим (като заместител на антибиотик, който аз отказах да дам). Моля се нещата да се подобрят утре, защото ако се обезводни ще  ни сложат на системи. Водя си записки за течностите, които поема. Успях за 1 час да и дам 100мл.
Пак благодаря на всички отзовали се!

# 13
  • Мнения: 5 790
Извинявам се, ама как така отказа да дадеш Суметролим, предписан от лекар?

# 14
  • София
  • Мнения: 39 718
Енина бързо оздравяване Simple Smile
Прави чайчета.

Алекс това, което е написала Ениена за Суметролим-а го разбирам така: изписали са друг антибиотик, а Суметролима е заместител на въпросния антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт