захранане със сокове?

  • 522
  • 11
  •   1
Отговори
Здавейте мами, моля дайте савет. Интересува ме от кога започва захранването сас сокове и пюрета, защото всички казват от 2м сокове,а от 3м пюрета. Ние сме на 6 седмици  и незнам какво да правя.

# 1
  • Мнения: 1 559
Не ги слушай тези "всички",които така казват Wink Прегледай библиотеката, а също и този сайт :  karmene.greatnow.com , има неща, които наистина биха ти били полезни.
До 6 месечна възраст единственото, от което има нужда бебчето, е майчиното млекце Rolling Eyes

# 2
И на кой производител

# 3
  • Мнения: 4 915
Тук повечето майки сме захранили около 6тия месец.
Виж темата за картофеното пюре, но най-вече прочети статиите в "Библиотека" за захранването и защо се изчаква 6ти месец.

Идеята е, че се следва естественото развитие и готовност на бебето за захранване:
- около 6тия месец децата могат да стоят седнали или полу-седнали /никой не се храни легнал, смучейки от шише/;
- около 6тия месец изчезва рефлексът за избутване с език навън от устата на храна;
- на 6 месеца храносмилателната система на бебето вече е достатъчно зряла да се справя с малки количества друга храна, освен мляко, без да се рискува да се развие алергия и нитритно отравяне;
- около 6тия месец започват да се изчерпват запасите от хемоглобин и може да се започне захранване с други храни;
- около 6тия месец fобикновено започват да растат зъбки.


Соковете пък са абсолютно противопоказни за малки бебета, та и за по-големи. Аз още не давам сок, а само плодове. Защо ли - защото са много дразнещи за стомахчето, или са твърде сладки, или са твърде концентрирани, увеличават коликите, могат да предизвикат диария или запек, не са толкова полезни както плодовете - липсва им пулпа, бързо им изфирясват витамините, но най-вече - детето няма нужда от тях.

До 5-6 месец спокойно можете да си карате само на кърма, бебето ще получава всичко необходимо от нея. Тя Е предназначена за това - да задоволява всичките му нужди.

Почети и помисли какво ще решиш.

# 4
  • Мнения: 4 915
И на кой производител
Единственият производител сега и в близките месеци за бебешката храна трябва да си ти/или производител на АМ.  Wink

# 5
  • Мнения: 6 243
Ето ти една тема по въпроса от страница втора
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80679.0
и още една от стр. четвърта
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0
а ето и нещо от библиотеката:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199

за производителя: след 6 - 7 мия месец май няма голямо значение, стига да няма добавена захар, консерванти и оцветители. А ако се дава домашно приготвен - да се разреди с вода в съотношение поне 1:4.

# 6
  • Мнения: 1 382
Всички,всички...заради тези всички се скарахме с мъжа ми преди няколко часа,но това е друга тема на разговор.Сокове няма да давам дори след 6-я месец  Peace

# 7
  • Мнения: 670
Опитах да дам сок на Ния в 4-ия месец, но на нея не й допадна идеята и спрях да я мъча. Започнах захранването в средата на 6-я. Давам й пюре на обед, но след кърмене... колкото поеме...  smile3534

# 8
  • Мнения: 2 220
Дадох му сокче на 4 навършени месеца и така всеки ден по малко, докато стана на 6. Тогава започнах и пюренцата. Ако купувам (основно си ги правя), са на Хип и Нестле. Български не смятам да му давам, заради наличието на куп неща, с които не искам да го запознавам на тази крехка възраст.

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз започнах сок на 2 два навършени месеца, а плодово пюре - на 3. Давам ябълка и морков домашно приготвени, скоро пробвах и круша. Плодови пюрета давам на Ганчев. Аз съм за българското. Бебка много ги харесва и вече е 7800/64,5, няма никакви проблеми и е едно весело дете. Пробвах и боровинката на Хаме, просто защото Ганчев нямат. Тя също е добра.
Много от майките ще ми се карат, но това е моето мнение по въпроса.
Дерзай

# 10
Благодаря ви много мами, в такав  случай ще си караме на карма за сега пък за захранването ще почета още малко. newsm07

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Много от майките ще ми се карат, но това е моето мнение по въпроса.

Никой не може да ти се кара, ти си голям човек и сама решаваш кое е добро за детето ти.Но просто за задоволяване на моето любопитство, кажи- защо предпочете ранното захранване при наличие на информация за действието на плодовите киселини върху незрялата стомашна лигавица, за огромния риск от алергии, за напълната достатъчност на кърмата/адаптираното мляко по отношение хранителните нужди на бебетата?
Моля въпросите ми да не се приемат като заяждане, защото не са NaughtyПросто се опитвам да си изясня позицията на ранно захранилите майки не поради липса на алтернатива, а по собствен избор.

Общи условия

Активация на акаунт