Разочарованието ...

  • 2 020
  • 21
  •   1
Отговори
  • Atlanta
  • Мнения: 206
Малко е глупаво, ама ми отне 10 активни години, доста разбити връзки и два брака, за да се почувствам готова и да намеря човека, с когото да искаме да създадем живот. Не споменавам дори и глупавите финансови обстоятелства, с които също се оправдаваш, за решението си са изчакаш още някоя и друга година. И сега, когато наистина с мъжа ми искаме бебе и смятаме, че можем да се справим, почвам да си мисля дали няма да си платя, че все отлагах. Достатъчно съм голяма и съм наясно, че бебеправенето отнема време и не става от първи път (е не че няма и такива случаи  Simple Smile) ама тайничко в себе си се надявах, че ще стане, когато поискам. Определено звучи ми глупаво, ама съм разочарована, въпреки че си повтарям, че сме опитвали само един месец. Момичета чувствали ли сте се така?

# 1
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Искрено, най-искрено ти пожелавам твоята мечта да се сбъдне бързо, да не се срещаш с разочарованието, дълги месеци опити и безкрайните въпроси! Дано скоро станеш мама! Горе главата, няма причина да се притесняваш, че ще ти се върне заради отлагането. Ти просто не си била готова!
КЪСМЕТ!!!

# 2
  • Мнения: 2 120
Естествено. Така бях до преди година. Обвинения за изпуснатите 10-15 години, самосъжаление и т.н.
Но си мисля, че каквото е трябвало да изкупя като вини, съм го изкупила и сега на 36 години с нокти и зъби се боря за нашето бебче. Вярата ме прави силна, както и мисълта, че така е трябвало да се случи.

# 3
  • Atlanta
  • Мнения: 206
Благодаря момичета за милите думи   bouquet

# 4
Сигурна съм, че ще се чуствам по абсолютно същия начин, когато почнем да правим нашето дете. Имаме и имената им вече ( на децата ни) , дори знам каква количка искам. Понякога си казвам - ето, заглеждам се по колички, дрешки , сигурно сега няма да можем да имаме бебе! а още не сме почнали даже с опитите...
Не разбирам за какво да си платиш? За това, че си била отговорна ли?
Не се тревожи.
Повече романтични моменти и по-малко мислене по тъжни теми!

# 5
  • София
  • Мнения: 293
Нищо няма да си плащаш, ааа! Всичко ще си дойде на мястото, само горе главата! А колкото до разочарованието, то май всеки го е изпитвал.  Hug

# 6
  • Мнения: 229
спокойно и аз си мислех, че става от първия път , но не е така въпреки че съм по-млада от теб важното е че си решила да имаш дете и си постоянна в опитите, аз се поотчаях след 4-5 месеца опити, но дори и тогава бях решила че ако не забременея до 1,5г ще си осиновя дете , е къс мета бе на моя страна и след 8 месец бях бременна. късмет

# 7
  • Мнения: 104
Много е рано да се отчайваш.
Обичайте се и бебето само ще дойде!
Пожелавам ти скорошно забременяване! smile3525

# 8
  • София
  • Мнения: 2 530
Чувствала съм се така много дълги години. По принцип имам нередовна менструация, три-четири пъти в годината. Но на всяко забавяне си правех тест с надеждата, че ето, точно този път съм бременна.Разочарованието ти е познато. А аз го чувствах десет поредни години. Години през които живеехме с таткото и моята единствена мечта беше да имам дете. Минахме през всякакви изследвания, хромонално лечение, хомеопатия, билки. Накрая казах майната му повече не мога да живея за разочарованията. Може би и заради това разбрах, че съм бременна чак в четвъртия месец? Не се отчайвай.Всичко идва, когато му дойде времето. А сега една голяма усмивка-  newsm44 бременните над 30 год. нямат стрии. Не си ли заслужава само заради това да се почака малко?

# 9
  • Мнения: 7
Никой не е фиксирал най подходящата възраст човек да стане родител.Аз твърдо вярвам в това,че когато съдбата определя на едни да станат млади родители, на други възрастни си има някаква причина.Не се обвинявай за т.нар. пропуснати години всичко може би е за добро.Когато губим не знаем какво печелим и когато печелим какво губим.Аз съм дете на възрастни родители-майка ми ме е родила на 40. При мен също така се стекоха обстоятелствата-дълги години лутане, много работа.Сега съм с ЧОВЕКА. За съжаление вече не сме млади оказа се ,че има и някои проблеми но не мисля, че трябва да се откажем.Често и аз съм се обвинявала за пропуснатите години но те не се връщат.Затова трябва да гледаме напред и да вярваме.Сигурна съм, че всички ще станем добри родители.

# 10
  • гр. София
  • Мнения: 4 766
Много е рано да се отчайваш и разочароваш. Вземи се в ръце и гледайте да ви е приятно  Sunglasses . Аз също мислех, че ще стане при мен от първия път, тъй като вече имам едно дете, обаче уви......Вече 4-5 пъти опитваме и нищо. Какво да се прави......И аз се обвинявам, че съм изчаквала толкова преди да се реша за второ. Затова и сега съм се въоръжила с търпение.  Crossing Arms

# 11
  • Мнения: 174
И аз съм се чувствала така.
Дори сега, когато очаквам или по-скоро /не очаквам/ да ми дойде. Представям си как след 3 дни ще ми дойде и пак ще се почуствам малко съкрушена.....но пък бързо ми отшумява за ден два и после се радвам че пак идва подходящ момент за зачеване
Важното е да не се вманиячаваме....
Когато ни е писано

# 12
почти всички, които минават оттук са го преживявали. Аз също. В продължение на близо четири години. Месец след месец. Целене на средата на цикъла, но лелката си идваше със завидно постоянство. Отказах се. Просто си казах "Не ми/ни е писано".
Имах рожден ден и поради страхотна заетост Мъжът не купил подарък. Вместо него сутринта поднесе честитка преди ставане... След девет месеца тази честитка се появи на бял свят. И оттогава не получавам никакви подаръци за рождения ден, защото най-големия, който една жена може да поиска, го получих. Вярвайте, просто вярвайте...

# 13
Ох , сякаш разказваш моя живот. Сека съм на 32 и искам бебе , но всичките тези разочарования от миналото....... И  как  ме  е  яд на мене си , че загубих толкова много време..... Sad

# 14
  • Мнения: 13
fukla,и на всички вас които сте тук без да искам ще ви повторя,но аз лично много често изпадам в подобна ситуация Cry
опитвам се да си дам кураж,а вярвайте ми -вие сте голяма подкрепа. Rolling Eyes
много скоро се надявам всяка една от нас да се похвали с поне една прекрасна рожба Praynig
а ,аз лично след почти три години опити бих се радвала и на близнаци,независимо колко трудно се гледат.......
пожелавам на всяка от вас и на себе си ,много мили бебоци,възможно най-най скоро  Flutter
И горе главите ние сме смел отбор!!! Naughty

Общи условия

Активация на акаунт