Направих си перманентен грим на веждите - Тема 4

  • 216 366
  • 739
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 745
Kaisia, и аз съм като теб. Толкова съжалявам, че преди време си направих перманентен грим на веждите. Проучих методите за премахване, и при лазера има риск от белези и при депигментацията. Търсих в нета, но не успях да намеря отзиви от човек, който е премахвал перманент от веждите си:(

# 451
  • тук и там
  • Мнения: 11 506
Kaisia, и аз съм като теб. Толкова съжалявам, че преди време си направих перманентен грим на веждите. Проучих методите за премахване, и при лазера има риск от белези и при депигментацията. Търсих в нета, но не успях да намеря отзиви от човек, който е премахвал перманент от веждите си:(
Аз не съжалявам чак толкова Simple SmileИ моите не са лоши,но веждите които са показани са мноооого по-хубави от моите.Аз съжалявам най-вече за методът по който ги направих-като светлосенки.Като форма са добре-но си личи-повечето ми познати си мислят че съм си подсилила веждите със молив,тоест-изглеждам като гримирана.Микроблейдинга изглежда доста естествено и красиво.По-принцип съм по-добре от колкото със собствените си вежди,но съм далече от веждите които искам.Така или иначе-или трябва да ги махам нацяло или да поддържам вече неправените-тоест,да отида през лятото за корекция.

# 452
  • Мнения: 41
Да,много е гадно така като излезе нещо по-добро и по-красиво естетически,а да няма път назад или този път да е болезнен.Имам позната,която дори си направи веждите при татуист,с цел да не се налага да си прави перманетни през няколко години и сега съжалява.Излиза,че аз съм късметлийка,че на мен пък пигмента не се задържа,нищо че се изръсих толкова пари за няколко месеца Crazy

# 453
  • Мнения: 102
Здравейте, моля да ми препоръчате козметик който прави 3Д вежди в Пловдив, нямам възможност да посетя Бисерка за съжаление. Благодаря.

# 454
  • Мнения: 5 215
Скрит текст:
melani77, разкошни са!

# 455
  • Мнения: 1 745
Да,модата  и технологиите се променя. Когато аз правих моите вежди, микроблейдингът не бе толкова популярен... или аз не съм търсила.Сега съжалявам, че не съм проверавала за повече инфо. Поне вече ми е за урок.

# 456
  • Мнения: 102
Здравейте,някой по-компетентен ще обясни ли разликата между косъм по косъм и микроблейдинг? Wink

# 457
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Здравейте момичета. От доста време се самонавивам и мисля, че вече успях- ще си направя вежди и устни. Сега идва голямата драма - при кого? Изчетох тази и предишната тема и вече съвсем се обърках. При кого в София микробейдинг?

# 458
  • Мнения: 257
Здравейте,някой по-компетентен ще обясни ли разликата между косъм по косъм и микроблейдинг? Wink

Не знам дали мога да се броя за компетентна. От доста време се информирам за възможностите за перманентен грим на веждите, но пък самата аз не съм си направила все още.

Все пак, доколкото аз знам, техниката косъм по косъм се прави на принципа на татуирането. Разликата им с микроблейдинга, е видът инструмент за полагане на пигмента, както и понякога самият пигмент. Относно инструмента - той е подобен на тънко острие, което ако се вгледаш, е съставено от множество миниатюрни иглички, долепени една до друга.

Снимка:
Скрит текст:

Другата разлика при микроблейдинга е, че заради финото острие се постигат доста тънки и естествени линии и форми на изрисуваните "косъмчета". Нарисуваните косъмчета имат същата дебелина като собствените и затова при добро изпълнение, резултатът се доближава максимално до истински вежди.
 
При микроблейдинг пигментът се поставя на по-повърхностен слой на кожата чрез "одраскване" (или по-скоро смесица между набождане и порязване, макар че така казано звучи по-гадно отколкото е). Заради техниката на полагане резултатът е по-естествен вид на веждите, сравнено с по-старите методи за перманентен грим. Освен това, полагането на пигмента на по-повърхностен слой на кожата означава, че пробождането не е толкова дълбоко, и съответно би трябвало болката да е по-лека и поносима, сравнено с 3D, косъм по косъм, и т.н.

Единственият недостатък на микроблейдинга е, че му е по-краткотраен ефектът, сравнено с другите видове перманентен грим. Това е пак заради полагането на пигмента на по-горен слой на кожата.

Не знам дали покрих всички разлики, надявам се някой по-опитен да се включи.

# 459
  • Мнения: 33
Здравейте , преди месец си направих вежди при Бисерка 3Д и сега трябва да ходя на ретуш . Въпроса ми е мога ли сега да си направя микроблейдинг , веждите са ми много естествени и светли , или да отида на ретуш и да забравя за микроблейдингът ?

# 460
  • Мнения: 173
Здравейте момичета. От доста време се самонавивам и мисля, че вече успях- ще си направя вежди и устни. Сега идва голямата драма - при кого? Изчетох тази и предишната тема и вече съвсем се обърках. При кого в София микробейдинг?

И аз като теб взех да се обърквам, а тъкмо се навих. Мислех да си запазя при Бисерка, но като се зачетох из темата някой беше написал, че ги подстригва докрай, а аз не искам да ги подстригвам много. Също така ми се иска да изкарат поне 1 година. Имате ли наблюдения кое изчезва по-бързо микреблейдинг или косъм по косъм?

# 461
  • Мнения: 102
За тези,които искат да си премахват перманентните вежди,Бисерка измисля някви варианти.Консултирайте се

# 462
  • тук и там
  • Мнения: 11 506
За тези,които искат да си премахват перманентните вежди,Бисерка измисля някви варианти.Консултирайте се
Аз до колкото разбрах "премахването" е всъщност -пак пигментен грим,но поставяне на телесен цвят върху веждите.Или аз греша? newsm78Едва ли е много естетично и стои въпросът-ако пък и  този пигмент избледнее,и започнат да си личат старите?Много станаха въпросите Simple Smile
Между другото-на мен Бисерка не ми е подстригвала веждите,за първи път чувам за такова подстригване на вежди при нея.

# 463
  • Мнения: 1 745
На мен Бисерка ми подстрига веждите изцало, с огромна ножица, като на шивачите, което ме ужаси. В никакъв случай не позволявайте да ви поставя телесен цвят, с който да се  замаже стар цвят. Грозно е и личи!  Отстраняване на перманент става с лазер или депигмент, второто Бисерка рекламира в сайта, а всъщност, след запитване ми отвърна, че не предлага такава услуга. Не знам защо още седи в  сайта.Явно трябва да се сигнализира КЗК, заподвеждане на клиентите!

# 464
  • Мнения: 102
Да и аз по скоро имах предвид за този депигмент...Жалко,че подвежда клиентите,защото пише,че и татуировки можел да премахне изцяло

Общи условия

Активация на акаунт