Пневмония

  • 1 548
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Здравейте, искрено се надявам тези, които са имали ''опит'' с тази коварна болест, да пишат и споделят опита си в лечението, както и да дадат съвети. Баща ми го приеха в болница с диагноза пневмония, а аз съм умряла от страх... преди 3 дни започна да има температура и кашлица и днес са установили, че има пневмония  Shocked трудно ли се лекува и как? Възможно ли е да си я е причинил като пиеше студено, газирано безалкохолно, докато беше болен....  Cry споделете някакъв опит, моля ви. 

# 1
  • Мнения: 11 234
Спокойно ще го излекуват с антибиотици. Не е чак толкова страшно в наши времена.

Не е от газирано и студено  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 455
2-3седмици в болница и готово. Антибиотици задължително, често като мускулни инжекции. На баща ми се случи два пъти през годините.

Някога императрица Мария Терезиа се е поминала от това. Можете да прочетете кога. През 20-ти век медицината значително напредна и пневмониите на са проблем. Сега е момента за сравнение между модерната медицина и средновековната с билки, баячки и още какво ли не. Толкова критикуват антибиотиците. А ако ги нямаше и сега, с какво щяха да лекуват пневмониите?

# 3
  • Мнения: 4 500
2-3 седмици в болница не се стои за пневмония. Ще вливат АБ венозно на човека и ще се оправи. У дома вероятно ще дадат да пие АБ през устата. Трябва много витамини да приема, плодове и зеленчуци, без тежки меса и т.н. Със сигурност не е от газирано и студено, в повечето /но не всички разбира се/ е вирусна пневмония. Може да подхвърлите да се изследва храчка, да се види дали е бактериална и спрямо това да се назначи АБ, но това е вече "висш пилотаж" в повечето болници.
Като цяло 10-14 дни АБ не му мърда.
Бързо оздравяване на човека!  Hug

# 4
  • Мнения: 513
Благодаря ви много за подкрепата, наистина е от значение!  Praynig А АБ е антибиотик, нали?

# 5
  • Мнения: 4 500
Да, АБ е антибиотик  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт