Раждане в Майчин Дом - София (2 тема)

  • 275 608
  • 1 737
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 126
запис и от мен.

# 31
  • Мнения: 105
И аз да се запиша, да следя.
Мен пък ме интересува всичко за раждане без избор на екип.

# 32
  • Мнения: 89
Включвам се със съвсем пресни впечатления от три нощи в Патологична бременност във ВИП стая, една в реанимация и четири на 12-ти етаж във ВИП стая.

Към написаното от ancheto_petrova, което е доста изчерпателно, искам да добавя какво на мен ми беше полезно (за плановото секцио е малко по-различно).
Документите са ви ги приели още при постъпването. Онова, което ви трябва за родилна е:

- нощница, която не сваляте по време на операцията, само навивате на гърдите;.
- джапанки, които някой от лекарите ще пренесе под леглото ви в реанимация и ще можете да си обуете на следващия ден;

Това си е върху вас. Grinning

- малки шишенца с вода, предварително отворени, аз имах четири и ги изпих почти докрай. Първите 6 часа след секциото не дават да се пие; малки и отворени, защото, вярвайте ми, всичко ви се вижда трудно след операцията, особено ако имате абокат на дясната ръка.
- сламка, по съвет на свеки, оказа се много удобно да си лежиш и да си пиеш, без да надигаш шише.
- телефон и
- зарядно, ако смятате, че ще изхабите батерията за престоя си в реанимация.

А всичко това, приготвено в плик, може да ви го донесе таткото, когато го пуснат да ви види за няколко минути в реанимация.  Grinning

Отделно трябва да донесе и пакета памперси и мокри кърпи за бебето, но тях ги дава на неонатолозите /или на гинеколога и той ги предава/.

Другият тънък момент е местенето на багажа от петия етаж (Патологична бременност) на 12-тия. Ами таткото дойде да ме види сутринта преди секциото и ми го взе, после ми го донесе в деня, в който ме качиха на 12-тия. Иначе никой не знаеше как точно да стане това преместване, трябвало да говоря с някоя санитарка да слиза да ми го вземе. А през това време трябва да говориш и с някого на 5-тия етаж къде точно да го оставиш, да ти го пазят, и че ще пратиш някой да ти го вземе и т.н. Така че, колкото и да е странно - багажът за един ден се върна вкъщи, а после ми го донесоха пак.

Останалото (извън задължителните неща) вече е казвано и е според личните предпочитания на всеки. Съседката ми по стая например, си носеше и сешоар.

За първия ден след реанимация дават за ядене две кофички кисело мляко (редичко като айрян, може направо да се пие), пакет обикновени бисквити и парче сирене. Казват, че това е за целия ден. Моят доктор каза, че ако чак толкова прегладнея, мога да изям и още малко бисквити или мляко, но да не прекалявам.
Така че, може да ви донесат и допълнително бисквитки.

За следващите дни, препоръчвам да ви носят храна. Ами не е достатъчно добра. Rolling Eyes Един единствен път ядох руло Стефани със задушени картофи. Иначе бяха все едни... боб, грах, кренвирш със салата зеле и моркови и т.н. В един момент дори спрях да проверявам какво има за ядене.

Занесете си и дишащи и водоустойчиви превръзки за раната 25 см. Там ми сменяха дишащи и не искаха да ми сложат водоустойчива, но на изписването се съгласиха. Общо ми трябваха три дишащи и една водоустойчива. Всъщност две водоустойчиви, защото акушерката не успя да я сложи отведнъж, краищата й залепнаха един за друг и ми каза, че ще ми сложи пак дишаща и да внимавам още ден-два. Да, ама в стаята си имах още водоустойчиви и си залепих върху дишащата и къпането най-после не беше мираж. Иначе на части, знаете колко е неприятно.

А, още нещо. В стаята, в която бях, леглото е с механизъм за изправяне до седнало положение! Суууупер удобно за родилите секцио! Стаята е номер 1218. Съседната стая 1220 не беше с такова, а с обикновено.

И химикалка. На изписването трябваше да попълвам една карта за неонатолозите и те бяха една идея възмутени, че нямам химикалка, с която да я попълня. Rolling Eyes

Ако нещо друго ви интересува, питайте. Peace
Или ввсъщност ти планово секцио ли беше?

# 33
  • Мнения: 624
Планово, но планирано спешно. В петък говорихме с докторите и ни казаха да си изберем дата за следващата седмица.
Постъпих в понеделник за наблюдение и в четвъртък беше раждането.

# 34
  • Мнения: 89
Планово, но планирано спешно. В петък говорихме с докторите и ни казаха да си изберем дата за следващата седмица.
Постъпих в понеделник за наблюдение и в четвъртък беше раждането.
Ще питам тогава,какъв точно документ трябваше да им предоставиш за да приемат секциото?

# 35
  • Мнения: 624
Епикриза за здравословното ми състояние, което налагаше вадене на бебка по-рано. А и първото ми раждане е секцио, това май също беше от значение.

# 36
  • Мнения: 89
Епикриза за здравословното ми състояние, което налагаше вадене на бебка по-рано. А и първото ми раждане е секцио, това май също беше от значение.
Благодаря ти,знаеш ли питам защото си правих лазарна корекция на зрението,и то седем дни преди да забременея,и пт там докторите бяха категорични,че раждането трябвада бъде със секцио,наскоро си взех 45 дневния болничен,разбира се ходих и при офталмолога,след прегледа в амбулаторния лист ми написаха,че съм с изтънели ретини и тн.и съответно,че раждането трябва да бъде секцио,но не ми дадоха медицинска бележка,от тези зелвните,а съм чувала,че и от тях искат,и сеха незнам и съм в чуденка какво да правя и кога да ходя в МД и колко време преди термин трябва да отида.
Та за това така разпитвам у ако може някой да ми даде инфо,та да не се лутам.

# 37
  • Мнения: 624
Хм, ако имаш избор на екип, е по-лесно. Просто се уговаряте с избрания от теб лекар, като му разкажеш цялата картинка. Той си знае състоянието ти, планирате заедно и така.

Ако няма избор, не знам как точно става документално, дано се включи някоя мама с такъв опит.

Скрит текст:
Иначе и аз категорично мисля, че след лазерна корекция, не бива да се рискува с нормално раждане. Аз затова си отлагах моята за след второ дете, та уж да се пробвам да раждам нормално, ама то пък други фактори се явиха...

# 38
  • Мнения: 10
Здравейте момичета,аз съм в 36 г.седмица  и мота лек.от ЖК ми каза да отида вече вМД знаели някой графика на лек.в 210 кабинет и имали значение после за проследяванито на бременоста.Уж за запис на тоновете ме праща.Раждала съм преди 10г. секцио а сега може и по естествен да родя така ми каза лек.отЖК някой имали инфо за такав случай.Благодаря предварително☺

# 39
  • Мнения: 89
Хм, ако имаш избор на екип, е по-лесно. Просто се уговаряте с избрания от теб лекар, като му разкажеш цялата картинка. Той си знае състоянието ти, планирате заедно и така.

Ако няма избор, не знам как точно става документално, дано се включи някоя мама с такъв опит.

Скрит текст:
Иначе и аз категорично мисля, че след лазерна корекция, не бива да се рискува с нормално раждане. Аз затова си отлагах моята за след второ дете, та уж да се пробвам да раждам нормално, ама то пък други фактори се явиха...

Ясно,ами май най добре е да ходя направо в 210каб.и те ще кажат,все пак някой ако се е сблъсквал с това моля да се включи.

# 40
  • Мнения: 2
Здравейте! През декември 2014 родих моята дъщеричка в Майчин дом-София. С избор на екип, секцио, туй като тя бе обърната, в последствие се оказа и, че е с увита пъпна връв около врата. Избрах др. Наташа Нинова. От сърчце мога да я препоръчам- отзивчива, мила, точна! Водите ми изтекоха предния ден от насрочения, звъннах й в 4ч сутринта, дойде за 1/2 час и извърши секциото. Всичко мина чудесно. Горещо я препоръчвам! Успех на всички!

# 41
  • Мнения: 316
Писах в предната тема - аз родих м. февруари 2014г без избор на екип близначетата си. Доколкото си спомням за секцио (при едно бебе) приемат 2 седмици преди термин през 210 кабинет.  Важно е кой лекар те приема, тъй като и той ще те оперира. При мен настаниха ме в стая на д-р Гърчев и той извърши перфектно секцио без избор на екип. Беше четвъртък деня в който постъпих в МД,  нямах индикация за раждане,  но при близнаци щом влезеш в 36 г.с. отиваш да ти планират секцио то. Момичета научете в кой ден от  седмицата кой лекар приема! Ако "лелката" от 210 кабинет се заяде "Защо идваш?" Кажете и примерно че ви боли кръста. Така аз се озовах на 5 етаж и след седмица ми бе операцията. С две ръце за д-р Гърчев при раждане без избор на екип! !! Успех!!! Дано съм ви била полезна.

# 42
  • Мнения: 341
Здравейте! През декември 2014 родих моята дъщеричка в Майчин дом-София. С избор на екип, секцио, туй като тя бе обърната, в последствие се оказа и, че е с увита пъпна връв около врата. Избрах др. Наташа Нинова. От сърчце мога да я препоръчам- отзивчива, мила, точна! Водите ми изтекоха предния ден от насрочения, звъннах й в 4ч сутринта, дойде за 1/2 час и извърши секциото. Всичко мина чудесно. Горещо я препоръчвам! Успех на всички!
Подкрепям всичко казано за д-р Нинова!! Следеше ме през бременността и родих при нея секцио преди седмица. По-доволна от лекар никога не съм била Simple Smile

# 43
  • Мнения: 8 929
Здравейте! През декември 2014 родих моята дъщеричка в Майчин дом-София. С избор на екип, секцио, туй като тя бе обърната, в последствие се оказа и, че е с увита пъпна връв около врата. Избрах др. Наташа Нинова. От сърчце мога да я препоръчам- отзивчива, мила, точна! Водите ми изтекоха предния ден от насрочения, звъннах й в 4ч сутринта, дойде за 1/2 час и извърши секциото. Всичко мина чудесно. Горещо я препоръчвам! Успех на всички!
Подкрепям всичко казано за д-р Нинова!! Следеше ме през бременността и родих при нея секцио преди седмица. По-доволна от лекар никога не съм била Simple Smile

Още един глас за нея! Страхотна жена страхотен лекар!!!

# 44
  • Мнения: 843
Да кажа, че от краткото си общуване с др Гърчев, ми направи впечатление на грижовен лекар. Моя лекар отсъстваше за малко докато бях в 9 м и при необходимост трябваше да звъня на Гърчев. Една нощ ми падна тапата /тогава разбрах за нея/ и му звънях в 2 ч. Инструктира ме какво да правя и кога да му звънна пак тъй като по учебник нали се ражда до няколко дни след падането на въпросното нещо. Не му звъннах повече, защото нямах никакви признаци и след няколко дни ми звънна да ме провери какво е станало. Това ми говори достатъчно за неговото отношение към пациентите /без да съм негов пациент изобщо/.

Общи условия

Активация на акаунт