Раждане в Майчин Дом - София (2 тема)

  • 275 686
  • 1 737
  •   1
Отговори
# 1 680
  • Мнения: 18 552
Аз също не исках стажанти,че и си го написах.!Ама на раждането хич не съм и гледала дали е имало.Бяха докторката,още една лекарка,акушерка и в един момент дойде и един лекар,който ме питаше как съм и ме вдигна да мле сложи на количката за да ме закарат на етаж(не беше стажант според мен).На визитациите влизаха и стажанти,но само наблюдаваха и то беше един единствен път.Единствено и само докторката ме изражда,а и тя ме заши.Една друга,изроди плацентата-каква е била,не знам и не ме интересува.Всички бяха много мили.
Тези,които са без избор ги шият и стажанти\специализанти и това го знам със сигурност.Не знам,дали е общовалидно,но ако си без избор е вероятно да ти се случи.😊
Пак казвам аз съм много доволна,беше спокойно,имаше сестри,анестезиолози,докторката идваше често и всички държаха връзка и отношението е много адекватно,отреагира се на момента.
Лошото е,че вратите са нон стоп отворени и аз чух как крещеше едно момиче,стана ми много жал и ме обхвана страшна паника,а след 15 мин чух бебето й как проплака и видях да го носят по коридорите(това крещене ме докара до нервен срив по едно време и признавам,че ме срина психически).
Иначе като цяло аз съм против стажанти и няммаше да позволя да ме докоснат с пръст.И затова си избрах екип(една от многото причини беше тази).Да,нека се учат,аз сама видях с какъв мерак влизаха с докторите по стаите и бяха много усмихнати.И все пак аз имам права да поискам това да не се учат върху мен!

Последна редакция: нд, 26 мар 2017, 17:22 от Каролин Бингли

# 1 681
  • Мнения: 1 092
И да отидеш в частна болница няма гаранция, че няма да има стажанти и специализанти. В Щерев си плащам като поп и въпреки това при предишния лекар, при който ходих там (и слава богу успях да сменя) веднъж ме прегледа специализантката му, а той дори не беше до нея да гледа на екрана  ooooh! Дано наистина с избор на екип нещата да минат по-гладко. А това с катетъра ме потресе  Shocked много голям мой страх е, дано не стигам до него!

# 1 682
  • Враца
  • Мнения: 2 225
На мен в една друга болница ми сложиха катетъра преди упойката. Мога да кажа със сигурност, че това беше най-болезненото ми и унизително преживяване, не само по време на раждането, а по принцип.
Тогава и без друго бях в абсолютен ступор, просто към момента, в който дойдоха с катетъра, не ми хрумна, че може да се възпротивя, и да откажа да ми го сложат така.
И мен изключително много ме притеснява това при предстоящото раждане, но си мисля, че в тази болница трябва да са по-хуманни.
Зная само, че няма да допусна някого да ми слага това нещо без упойка.
Изобщо, има ли някакви медицински причини да се слага преди упойката?

# 1 683
  • Мнения: 1 092
Ще задам глупав въпрос, но все пак.. катетър се слага при раждане секцио нали и то когато е с пълна упойка или не е точно така?  Embarassed

# 1 684
  • Мнения: 18 530
Слага се и при спиналната упойка. И според мен нищо не пречи да ти го сложат след упойката и да не усетиш нищо. Затова и не разбрах защо ми го навряха на живо, аз не търпя на болка и много ревах после, едва ли е било от полза за общото ми състояние по време на  операцията. Може други жени по да не го усещат, но аз лесно си страдам и така.

# 1 685
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 666
Показанието да се сложи катетъра преди упойката, е че от момента на навлизане на анестетика в спиналната течност губиш контрол над сфинктерите си и може да опи*аеш операционното поле, което е нежелателно, меко казано. При моето секцио в МД се забавиха с катетъра и анестезиолога се скара на една санитарка и лично ми го постави, но вече ме беше убол и анестезирал. Много прибързано стана това и не е по правило да се слага след упойката. Естесвено, могат да го намажат с лидокаин, но е въпрос на желание, явно... #Cussing out

# 1 686
  • Мнения: 1 119
Аз бях без избор на екип и шевовете ми са правени от специализант и дежурен лекар.
Момчето наистина не знаеше много много какво прави Laughing Тъй като раждах без обезболяване и не можех по никакъв начин да се контролирам тялото по време на шиенето, най-накрая дойде анестезеолог, та поспах малко докато си свършват работата. Имах вътрешни и външни шевове и не смеех да се погледна, но около 40тия ден когато отидох на профилактичен преглед АГ-то ми каза, че епизиотомията е много фина Sunglasses
На т.нар. визитации на съм разбрала да има обучаващи се.

# 1 687
  • София
  • Мнения: 5 466
Бингли,честита радост!!!

Аз бях с избор на екип (професор Николов),но нямах нищо против на прегледите/секциото да присъстват стажанти.На секциото ми имаше един стажант,стоеше до главата ми прав и наблюдаваше.
Прекарах три дни на метри от родилна зала,докато ми биеха кортикостероидите за дробчетата на бебето,наслушах се на крясъци от родилки,добре че не ме впечатляват подобни неща,но някой с по-крехка психика би откачил.

Последна редакция: нд, 26 мар 2017, 22:20 от *Bubble*

# 1 688
  • Враца
  • Мнения: 2 225
Преди секциото имам две операции с пълна упойка. При нито една от двете не са ми слагали катетър.
Явно не е имало такава опасност /от препикаване  Laughing/.
Така че отново се чудя- защо не се сложи 1 минута след местната или пълна упойка, а не преди това?

# 1 689
  • Мнения: 1 092
Катетърът ме притеснява като болка 300 пъти повече от раждането  Shocked

# 1 690
  • София
  • Мнения: 5 466
Катетърът ме притеснява като болка 300 пъти повече от раждането  Shocked
Ооооо,нито поставянето на спиналната (слагането на абокат е по-гадно),нито клизмата,нито катетъра е страшен.Само легендите за тях са големи.
Катетъра се поставя за секунда,докато мигнеш и са ти го сложили,същото е и с махането.Може да попиташ дали може след упойката да ти го сложат.Аз имах кошмарно махане на серклажен конец преди катетъра от една груба докторка,която ми изкара акъла и през ум не ми мина да се сетя да попитам ложе ли катетъра след спиналната да ми го сложат.

# 1 691
  • Мнения: 1 092
Оо, ще попитам със сигурност,  надявам се да случа на човечни хора, не мога да повярвам, че е възможно да се отнасят към родилките като към крави!

# 1 692
  • Мнения: 3 046
Оо, ще попитам със сигурност,  надявам се да случа на човечни хора, не мога да повярвам, че е възможно да се отнасят към родилките като към крави!
ами все пак вие си избирате болницата... Съответно отношението и какво да очаквате  Peace
Родих секцио в Надежда, но не мога да се отпиша от тази тема и все хвърлям по едно око. Нямаше специализанти и не помня как са ми сложили катетъра, та явно е било вече в операциионната. Не съм проверявала, но едва ли следене и раждане в Щерев има голяма разлика с цената в Надежда.

Последна редакция: пн, 27 мар 2017, 08:50 от Seti Beti

# 1 693
  • Мнения: 1 092
Не съм се спряла все още на място за раждане, проучвам. Не искам и в спор за болници да влизам, скоро лежах в Щерев, не бих казала, че съм особено доволна от отношението, въпреки безумните за мен цени. Напоследък и за Надежда не чувам много хубави неща, но както казах не ми се спори. Поради всички тези причини (и не само) се надявам да имам късмет и да случа на хора, където и да реша да раждам и всичко да е наред най-вече  Simple Smile

# 1 694
  • Мнения: 18 552
Нито катетър съм усетила кой знае колко да ме боли, нито нищо. Най-неприятни и болезнени ми бяха прегледите за разкритие от цялата работа.Катетъра ми го сложиха след поставянето на упойката.Явно или имам висок праг на болка, или просто упойката си е свършила идеално работата.

Общи условия

Активация на акаунт