Мами от Варна искам да помогна!!!

  • 6 535
  • 90
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 839
Не съм изчела цялата тема, но искам да внеса малко яснота. Получава се така, че ние с Гвен се чувстваме като хора поели някакъв ангажимент, който не сме изпълнили. Същото се получи и преди година, когато се зароди идеята /дойде първо от Кламерче/ да помагаме на сираците. Тогава стана така, че за конкретния случай ние с Гвен поехме организацията. И от там нататък май всички взеха да ни държат отговорни, без ние да сме имали намерение да ръководим тази дейност. Имахме предложение от Лавендър да се включим като част от тяхната организация. Поздравявам ги за това което правят те, но ние с Гвен не сме готови за това. Къде от липса на време, къде от липса на кураж ... факт е, че не сме.
Та ние с Гвен никога не сме искали да стоим начело на някаква организация. Искаме да има някаква приемственост и да се включват повече майки, а не всеки път да се чудим как да се примолим на някого. Ще помагаме винаги с каквото можем, но да изисквате от нас - няма да стане!  Stop
Дано Диана и Алма успеят да организират по-добре мамите, защото ние срещнахме затруднения. Имаше разбира се и такива, които помагаха всеки път както могат, те си знаят кои са. Човек като иска да помага си намира начина. Аз самата отделно от организациите на форумските майки, съм помагала на дома във Виница многократно. В тази връзка - не е вярно, че приемат само нови неща, всичко което е станало малко на моите съм го дала там. И играчки съм давала и храна - нищо не отказват. Друг е въпроса, че нямат кой знае каква нужда. Похвална е идеята да се помага на затруднени майки!!!   bouquet Те за разлика от дома във Виница нямат никакви спонсорства.
Питали сме във всички домове дали имат инфо за децата, които напускат. Еми НЯМАТ  Confused Искахме да помагаме на момичета, които са сираци и самите те отглеждат децата си без ничия помощ, но от домовете казват, че не знаят нищо за напусналите деца. Идеята беше на Лавендър и е страхотна, дано някои намери начин да открие такива момичета, те са в най-голяма нужда.
Та така ... насреща сме за помощ и се радваме, че има още желаещи за организатори   bouquet

# 61
  • Мнения: 1 399
Здравейте!
Включвам се да ви кажа нещо за бебешките дрешки.
Аз и друг път съм писала същото. Преди две години, по съвет на приятелка, занесох моите в АГ болница.
Главната сестра не само ги прие, ами и доста се зарадва. Допълнително, по нейна молба, ходих да нося и такива, които бях решила че не са подходящи за дарение /леко захабени/, а също така и по-големи по размер дрехи и обувки /моите бяха до към 4 годишна възраст/.
Не знам сега дали приемат, но спокойно може да проверите по телефона. А също и в Окръжна болница Thinking
Пишейки, ми хрумна и една идея. Мисля, че може да се проведе разговор с главните сестри на някои от тези болници или с някой доктор /и аз незнам с кой всъщност е най-подходящо/ и да им предложим телефони за връзка с нас. В крайна сметка, при тях постоянно ходят на консултации и прегледи бременни и не може да нямат информация кои са от крайно нуждаещи се семейства.
Има нужда някой от помощ /количка, легло, дрехи, храна, друго/, свързват се с някой от нас и ние мислим как да помогнем. Може да се поддържа връзка оттам нататък и със самите семейства.
Обаче аз съм абсолютен бастун, нямам никакви организаторски качества Embarassed, затова само хвърлям идеята. Пък ако на някой му хареса, да действа  Hug
За срещата този уикенд - ние няма да сме в града, така че ще пропусна.
По-нататък ще видя как мога да се включа.
Лек ден на всички!

# 62
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Diva,всичко което казваш е така,но никой не изисква нищо от вас и никога не е било така.Както при нас така и при вас всеки си преценява времето и възможностите ,прави каквото може и иска.
Много искаме да направим голяма мрежа в БГ,но за сега е невъзможно по много причини.
В конкретният случай щях да помоля дя помогнете на новите момичета да се ориентират за да не се лутат и губят време и надежда,това е.

Работата е там,че когато е доброволно всичко никой не трябва и не биве да изисква и държи сметка.Тук винаги е било така и никой не се е опитвал да го прави никъде.Вие почнахте и се видя,че Варна е добре и домовете са задоволени и аз това го знам от вас ,но дали сега е така newsm78Само разчитах да помогнете колкото можете Hug

Поставили сме си за цел да съберем инфо от всички домове за децата над 18 год. и наистине повечето директори не знаят какво е станало с децата,никоя институция не знае.Жалко е ,престъпно е..........
Става и по телефона,но е друго когато си на място.За това ,ако можете -питайте да ви кажат.Това са майките-сираци,самотните майки,момчетата.............Има толкова хора,които имат нужда от помощ и трябва да ги намираме Praynig

  bouquet

# 63
  • Варна
  • Мнения: 4 818
В Сряда от 16 30 ч, среща на бързо кафе, с деца или без, в Лучано, до Чаталджа.
Ще дойдат Гвен и Дива, да ни разкажат каквото знаят за домовете и да видим какво ще правим занапред. Който има ентусиазъм да заповяда!

# 64
  • Мнения: 206
До Тането .Аз в момента съм без кола,но ако ми кажеш от къде и кога ще намеря начин да ги взема. За срещата в сряда ще дойда с бебка.               

# 65
  • Мнения: 206
Небесна много си красива!От къде я намери тая?Защо не сложиш снимка на сладкото Майче?

# 66
  • Мнения: 3 927
Еми пак не става в 16:30.......в 16:45 се взимаме от училище....

# 67
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Тане, до 17 сигурно ще успеете да дойдете? Струва ми се, че повечето ще позакъснеят, а аз ще направя всичко по силите си да присъствам.

# 68
  • Мнения: 2 839
Да, аз също се очаквам към 17  Grinning

# 69
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ами да, то часът всъщност тряба да е 17 00 на срещата, щото Гвендолинь е работещо момиче до 16 30 - не съм разбрал както трябва. Така или иначе, след 16 30 се събираме там. Ех!

# 70
  • Мнения: 26
Момичета какво става, защо замлъкнахте smile3505 след срещата? Аз за съжаление не успях да постоя по за дълго, но се надявам вие да сте си изяснили как ще процедираме?! Остава ли срещата за събота?

# 71
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Да, Роси, срещата за Събота от 11 ч на Хоризонт остава.  Wink

# 72
  • Мнения: 206
Искам само да уточня ,че това не е първоаприлска шега !Среща на 1-ви април ще има !

# 73
  • Мнения: 2 381
Освен за деца от 8-18 г, утре приемат ли се бебешки и за около 4-годишни?

# 74
  • Варна
  • Мнения: 4 818
По план възнамеряваме идущата седмица да посетим дочове с по-големи деца, затуй пред мен лично стои въпросът със съхранението на багажерията, понеже мойте планове не са туй, което бяха.  Confused Катюша пое ангажимент утре да дойде с колата и да вземе каквото може. Ако има още някоъ кандидат - да се сподели.
Мисля, че за момента нямаме идея, кого точно да подпомогнем с дрешки за мънички дечица, тоест не сме проучили напълно домовете из околията (какво ли чакаме?  Embarassed) или нямаме информация за социално слаби родителки. Трябва да се задейства този въпрос, но аз не разполагам въобще с време. Ако някоъ се нагърби с такава инициатива или поне разузнае нещо, ще бъде от голяма полза за благотворителната ни идея.  Такива неща говорихме на срещата в Лучано, нали?

Общи условия

Активация на акаунт