Мами от Варна искам да помогна!!!

  • 6 538
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 381
Значи няма да нося дрешките за по-малките.Надявам се скоро да се организира нещо, за да зарадваме и тях.Моя приятелка е приготвила около 2 чувала, а друга ми донесе бебешки.
Между другото аз съм от снощи с 38 градусова Т newsm61.Ако до утре не се оправя, мъжът ми ще донесе дрехите.Но се надявам да дойда. Wink

# 76
  • Мнения: 206
Предлагам daisy ,ако можеш да донесеш и бебешките дрешки ,верно че още не сме решили какво да правим с тях.Оказа се че домовете за мъниците са доста задоволени и решихме да помогнем на самотни майки ,които мизерстват,но не са изоставили децата си ,а си ги гледат сами!! Ще се свържем с общината да ни дадат информация за такива,също като ходим до дома в Провадия да носим дрешките ще питаме за момичета вече излезли от там и станали майки . Ако някой от вас знае за такива крайно нуждаещи се майчета моля да сподели с нас!!!

Последна редакция: пт, 31 мар 2006, 23:51 от mama diana

# 77
  • Мнения: 206
Момичета,току що говорих с една майка от форума ,има приятелка чийто мъж я е изоставил .Тя има дъщеричка на 2 годинки ,отглежда я сама ,живее на квартира ,ходи на работа ,а мъника е на ясла.Родителите и живеят много далече и нямат възможност да и помогнат ,а мъжа и не се интересува от детето и не плаща издръжка.С две думи положението и е тежко . Утре те ще се срещнат и ще я попита от какво има най-спешна нужда и ще видим с какво можем да помогнем !Можеби и вие познавате други такива? 

# 78
  • Мнения: 2 381
mama_diana, тогава на идване към морската ще взема и останалите дрехи от приятелката ми-доколкото разбрах, приготвила е за момченца и момиченца.

# 79
  • Мнения: 206
Супер / сега видях ,че не си дейзи -извинявай/ daisy ,може да има дрешки за 2-годишното момиченце за което писах!

# 80
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Срещата днес се състоя, ако някоъ не ни е намерил, може да дойде и утре, Неделя (02 априлий) в кафето на Хоризонт от 11 00ч. Ще съм там. Ако някоъ има нужда, да ми пише ЛС, ще му обясня как изглеждам, за да ме познае.

Днешният ден беше ползотворен. Katusha бе тъй любезна да ме отмени в превоза и съхранението на даряваните дрехи, за което съм й особено много благодарна!  Heart Eyes Също искам да изкажа благодарности за майките, които имаха желание и възможност да финансират мероприятието - събрах 110лв. Друг път не е даван списък кой, колко лв е дал, ако има недоразумения - да се споделят, моля. Ако настоявате, ще напиша кой какво е давал.
Възнамеряваме другата седмица, вероятно през почивните дни, да се организираме за посещение в Провадия и вероятно още някоъ дом, това ще уточним допълнително. Ако някоъ няма превозна възможност, но желае да дойде, има място в автомобилът -ще го заведем.
Друго не се сещам, ако някоъ се сети нещо да каже или да попита.

Впечатлих се, че доста потребители проявиха интерес към събитието, но не се появиха, за което съжалявам. Надявам се да имат възможност следващият път и да се запознаем.  Hug

# 81
  • Мнения: 1 290
Имахме идея скоро да посетим Провадия с ДиВА, но
щом има сигурна организация за уикенда така или иначе -
бихме искали ако не възразявате да ви дадем нещата които имаме у нас точно за този дом.

Това са дрехи дарени от мами от форума
и купени със събрани парички бельо и чорапи за момичета.

Ако не е проблем за тези които ще ходят - молим да се свържат с нас и да им дадем и тези неща.  Grinning

Имаме и още една молба:

Попитайте и проучете как стоят нещата с Телевизор и/или DVD (нали спрегнахме една такава евентуална покупка на срещите)
Опитайте се да разберете ако дарим тези неща дали няма да останат заключени в Дирекцията например.

Благодаря ви!

Последна редакция: пн, 03 апр 2006, 16:45 от Gvendolin

# 82
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз ще взема работите, само ще се уговорим кога.  newsm78 Ще мисля и ще пиша, четвъртък навярно?

# 83
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Да изпреваря събитията, само ще обявя, че е определен денят Неделя - 9 април, за посещение в дома в Провадия. Мама Диана ще пише повече...

Даренията се увеличават, ако има още желаещи, могат да пишат тук или на Лично съобщение, кога биха имали възможност да се видим и да дадат, каквото имат за даване. Четвъртък ми е свободен ден.  Crazy

Искам да помоля, ако има някоъ майка или баща с личен превоз, свободен в Неделя и желаещ да дойде с нас, да пише, защото имаме нужда.

# 84
  • Мнения: 206
Здравейте момичета !Днес говорих с възпитателката на дома в Провадия казах и какво сме събрали исмятаме да отидем в неделя ,много се зарадва,а и децата които бяха около нея !Тогава в дома ще бъдат около 30 деца.За всички които искат да дойдат с нас ще тръгнем от Варна в 12,45 примерно от ресторант "Хоризонт" ,ако има желаещи без коли предполагам ,че в нашите ще има свободни места.Децата ще се зарадват ,ако отидем повече хора ,те нямат нужда само от дрехи и шоколади ,а от малко внимание и общуване с хора извън границите на дома !

# 85
  • Мнения: 61
Здравейте момичета,аз занесох дрехите на мъжо направо в дом"Княгиня Надежда"до Полиграфията.Голяма мръсотия да знаете,западнало направо ужас. #Cussing out
Та там са момчета от 1-11клас.Обличат се изцяло от даренията кийто получават.Имат нужда от маратонки,обувки,чехли и дрехи.Каквито и да са размерите ще влязат в употреба на децата.
ТЕЛ 61-32-79 директор\но отговарят и други
63-07-03-дежурни възпитатели през почивните дни.

Имаше един доста нелюбезен чичка,но да не ви пука,важното е да помогнем,кой с каквото може.И една блузка да занесете мисля,че ще ги зарадва.Поздрави  bouquet

# 86
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Варненски благотворителни деяния - предлагам да се преместим в посочената тема.

# 87
  • Мнения: 1 290
Здравейте момичета,аз занесох дрехите на мъжо направо в дом"Княгиня Надежда"до Полиграфията.

поздравления Морски!

И аз и ДиВА сме ходили не веднъж там...
Всичко което казваш е точно така.
Радвам се, че си отишла без да чакаш уговорки Simple Smile

Възпитателите и Директорката верно са малко.. "особени"
Ние винаги сме оставяли каквото носим направо на момчетата.
Ако повечето са на училище в момента сме си тръгвали и сме отивали пак.

Директорката искаше да прибира в скалда някой от нещата, защото те в момента точно това имали.
Не сме се съгласявали!

Ако ходиш пак ти или някой друг - искайте да се срещнете с момчетата и давайте всичко директно на тях Simple Smile

  bouquet

И да им пратите поздрави от нас! Wink

# 88
  • Мнения: 206
Поради по-големия интерес към начинанието ни и започването на посещения по домовете Небесна краставица е отворила нова тема с по -подходящо заглавие : ВАРНЕНСКИ БЛАГОТВОРИТЕЛНИ ДЕЯНИЯ .Моля пишете в новата тема!!

# 89

Общи условия

Активация на акаунт