относно жълтъка

  • 4 873
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз жълтък не давам. Не целенасочено, опитвала е след 6-ия месец. Но да варя и да захранвам- не.
Първото го захраних на 5 мес.- всичко по БГ схемата... На 8 мес. лежах с нея в Гастроентерологията Sick
В жълтъка няма кой знае какво, че да се отнасяме по-специално към него. Само проблеми може да създаде.

# 16
  • Мнения: 255
И аз умишлено бавя жълтъка.Моята бебка е на 7 мес. и още не съм и давала.Преди 5 дена бях на консултация и питах педито ,но и тя ми каза да изчакам с жълтъка.Така ,че още няма да давам.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз въведох жълтъка по бг.схема, а именно рано, не сме имали проблем с него, но аз не знаех, че е алерген, нямах нет и инфо по въпроса, а ти имаш и се възползвай  Peace
Peace

# 18
  • Мнения: 3 042
От 5,5 месеца първо по 1/8, после 1/4, 1/2 и цял. Спряхме го сега, защото ядем детската кухня. В тази връзка - мамите захранили късно как давате кухнята на децата си? (в супите при нас поне и белтък има - него го ровя като кокошка за да го извадя преди да я дам на дребен).


Давам първо и второ на обяд-почна да си ги изяжда целите.
За следобед-десертът, ама ако не му е любим-давам каша с плод или нещо друго.

!? newsm78 Във въпроса става дума  за яйцата в храната от детската кухня, а не за самата храна.

# 19
  • Мнения: 1 645
Дадох жълтък на Дани когато беше на 6 м и половина.
Яде го до към 10 - 1 1 месец , и после го спрях.
От тогава не съм давала Naughty,въпреки че след годинка вече може да се яде и цяло яйце(така пише в книгата),но аз съм на друго мнение.

# 20
  • Мнения: 1 427
Дадох веднъж на 11 месеца.И скоро не възнамерявам да давам.

# 21
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Преди седмица разговарях с алерголог и той ми каза,че не жълтъка е алерген,а белтъка и дори се учуди,че не съм давала. newsm78
Хайде ,кажете сега,кой да слушам. ThinkingАко слушам джипито,досега да беше прояла кебапчета ooooh!

# 22
  • Мнения: 649
ами и тук мойто педи ме посъветва с алергените да се изчака до година, тя към тях брои цитруси, яйца, риба, прясно мляко... май друго не ми е казала. и аз мисля да си изчакам, защо да бързам  newsm78  но май всеки трябва сам да си реши в крайна сметка  bowuu

# 23
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Макар че захраних късно, жълтъкът беше едно от нещата, които въведох рано-рано;
На кухня е записан малкият от около месец, хапва си всичко с кеф Wink

# 24
  • Мнения: 1 190
Жълтъка е много полезен за хемоглобина Peace, аз го въведох през 6 месец след зеленчуковото пюре и го давам през ден когато давам и зеленчуково. Когато давам месно, не слагам жълтък

# 25
  • Мнения: 3 537
На 7 месеца го въведох.Давам му ,но рядко.

# 26
  • Мнения: 144
Моята мацка яде насила жълтък общо 5-6 пъти и то през 3-4 дни. Това беше преди около месец и половина. Не го харесва и това си е. Усети ли го и в зеленчуковото и в плодовото пюре (а винаги го усеща) плюе и не ще да хапне повече нищичко. Отказах се. Хемоглобина й е 119 - преди седмица. Просто хапва през ден или почти всеки ден пюренце с пилешко или пуешко месце и това е. Явно не е фатално ако не яде жълтък детето.

# 27
  • Мнения: 1 178
аз на мойта не съм давала. давах авокадо + банан, елда, кафяв ориз и хемоглобина и е 120.

освен, че е алерген има ли и нещо друго, заради което не се препоръчва да се дава рано?


освен, че е алерген има високо съдържание на холестерин.
тук също не се препоръчва през първата годинка на детето.

# 28
  • Мнения: 27 524
аз на мойта не съм давала. давах авокадо + банан, елда, кафяв ориз и хемоглобина и е 120.

освен, че е алерген има ли и нещо друго, заради което не се препоръчва да се дава рано?


освен, че е алерген има високо съдържание на холестерин.
тук също не се препоръчва през първата годинка на детето.

 newsm10

# 29
освен, че е алерген има високо съдържание на холестерин.
тук също не се препоръчва през първата годинка на детето.

къде тук? понеже ми беше интересно днес се поразрових и почти на всички места на фирмите, произвеждащи детски храни, включително и в просовутия сайт на СЗО (който според някои тук налага само и единствено майчино мляко до 5 годишна възраст  Twisted Evil) се препоръчва яйчен жълтък след шестия месец.

кой е заблуден не знам, но поне се убедих да не чета във форума за съвети за захранване, защото митовете са в повече и се разпространяват като махленска клюка Simple Smile ...

би било полезно и шефа на форума да сложи най-отгоре съвети от професионалисти, и да се избягват останалите глупости (модерно е явно "педиатърът ми каза, ама аз напук няма да го слушам, защото мама еди коя си каза еди какво си"), защото все пак става въпрос за здравето на децата ни.

Общи условия

Активация на акаунт