Пневмония и плеврит

  • 1 193
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте,

детето ми ( голямото 23 месеца) разви бронхопневмония с плеврит. Направиха й пункция и дренаж. До сега (24 часа) изтече 80 мл течност. Показателите на кръвните изследвания се подобриха значително и възпалението е овладяно с правилният антибиотик. Въпроса ми е към майки преминали през подобно изпитание - как се развиха нещата при вас, имаше ли последствия за детето, след това колко време отне възстановяването, бихте ли ми препоръчали какво е най-доброто, което бих могла да направя за детето си след такова заболяване?
Всъщност тя все още е в интензивно отделение с дренаж, но скоро най-вероятно ще го изключат. Аз вече си мисля за подобрението й и за подготовка на възстановителният процес. Искам да направя най-доброто за нея - смяна на климата, курортно лечение... както и повече информация за последствията от това състояние и как се преборихте с него.

Благодаря предвари

# 1
  • Мнения: 19 289
Не мога да помогна с възстановяване от плеврит, но след пневмония главното е пазене и несъбиране с други деца. В България на Сандански е хубав климата за белодробни заболявания, но честно казано аз бих си стояла вкъщи поне две седмици, докато детето се стабилизира съвсем и тогава бих го водила някъде. След антибиотика може да даваш пробиотици и витамини, плодове, фрешове. Дано бързо се оправи детенцето!

Общи условия

Активация на акаунт