Как да взема урина на момченце на 1 год.?

  • 909
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 114
Зная, че темата е обсъждана и прочетох написаното по нея, но искам пак да попитам.
На 6 мес. нямаше никакви проблеми с вземането на урина. Използвах колектор. 
Сега вече 5-6 изхабих и все се отлепят и урината изтича в памперса или пък решава да свърши и голямата работа и всичко се проваля. Може би се отлепят, защото се движи. Ох, не зная вече... Утре искам да опитам пак. Помощ!










Последна редакция: нд, 19 мар 2006, 17:33 от теа

# 1
  • Мнения: 5 370
Има 2 варианта, за мене лично. Единиоят е да го оставиш по дупе за известно време и да го дебнеш. Урината се събира в шишенце-стерилно. За другия-каза ми една мама с по-голям опит. Понеже не трябвало урината да е стерилна, измиваш дребчо, слагаш памук в памперса- и така.
Естествено, трябва и да си сигурна, че няма да има "аки"....примерно, след като е свършено вече. Flutter

# 2
  • Мнения: 411
Пробвай със стерилен колектор за урина..поне тези,които аз позвам са достатъчно големи и за дете на година. Peace

# 3
  • Мнения: 1 114
Нали такова ползвам. Само че при движение се отлепят. Не мога да го накарам да стои мирно.

# 4
  • Мнения: 7 640
що стерилно контейнарче бре, те няма посявка да правят доколкото виждам. Може и просто чист и сух съд.

# 5
  • Мнения: 822
И аз преди време имах подобни проблеми,но синът ми пишка почти веднага след като го сложа във ваната да се къпем.На няколко пъти така му събирах урина.Сутринта към 9-10 часа,около 2 часа след като е станал,го оставям да поцапа малко във водата прав.Пускам и течаща вода за фон... LaughingПреди това го оставям за кратко време разголен,но не е необходимо.Водата се старая да е малко по-топла от обикновено,но да е търпимо за детето,иначе протестира и следва провал на мероприятието...Когато не ми искат стерилна урина,събирам в друг съд и после я преливам...Давам му да пие повече течности около час и половина-два преди за започнем същинския тормоз.Успех!

# 6
  • Мнения: 1 114
Успях! Слагах  го на гърнето през 15 мин. и стоя със залепен колектор. Преливах вода от една чаша в друга. Постояхме в банята и в кухнята на течаща вода. Тъпках го с бисквитки, за да пие повече сок. Доста сок изпи, но едва след 2 часа се изпиша. Сякаш се стискаше нарочно или му е било некомфортно със залепения колектор. Благодаря на всички!  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 1 352
2 пъти съм взимала урина на Митко по следния начин - сутрин след събуждане на детето свалям памперса, слагам колектора на пишката и духвам 2-3 пъти със сешуар по наилоновото пликче - безотказно действа. Някъде по форумите оплюха този метод, че се създавала среда за развитие на бактерии. При нас нямаше проблеми.

Еее, май закъснях с отговора. браво че сте се справили. Hug

# 8
  • Мнения: 1 114
Моят син се страхува ужасно от сешуара. разплаква се  като го чуе.

Общи условия

Активация на акаунт