Моля посъветвайте ме :(

  • 3 004
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Беше ми открита уреаплазма. Лекувах я с азитромицин, след антибиограма и резултатът ми беше отрицателен. Лекувах се заедно със съпруга  ми, но не ни информираха че трябва и той да се изследва и разчитахме на моя отрицателен резултат. Тъй като мислим скоро за дете реших да съм сигурна че съм добре и пак я пуснах и се оказа че пак е + ( имам и симптоми). Това изследване беше ДНК и нямаше антибиограма и на фона на старата назначихме Доксициклин. Въпросите ми са: Старата антибиограма важи ли и за сега, след като при първото ми лечение ми е влияел доксициклин  и сега трябва да влияе силно нали? Схемата ми е 10 дни по 2 таблетки - приемали ли сте доксициклин за уреаплазма и по колко я приемахте , тази схема нали няма да ми дойде много? Приемахте ли пробиотик и той по някакъв начин намаля ли действието? С антибиотика са ми предписани и глобули и микомакс против гъбички. Най-вече ме интересува по каква схема приемахте доксициклина и помогна ли ? Има ли момичета , родили след лечение на уреаплазма и такива които са получили стерилитет от нея? Sad

Последна редакция: пт, 19 юни 2015, 10:56 от bvg7@abv.bg

# 1
  • София
  • Мнения: 1 966
Доксициклин обикновено е най-ефективното срещу тази гад  Peace И при мен имаше рецидив след първото лечение. Втория път пих доксициклин в комбинация със сумамед и повече не съм имала проблеми. Точно в тази доза съм го пила и двата пъти. Родих, не съвсем безпроблемно, но са ми от съвсем друго естество проблемите. Нямам проблеми със забременяването, а съм я влачила незнайно колко време, случайно ми я откриха, на рутинните изследвания не се хваща, трябва отделна посявка или ДНК тест.

# 2
  • Мнения: 20
Първият път доксициклин ли при и без сумамед ли беше?

Последна редакция: сб, 20 юни 2015, 04:30 от bvg7

# 3
  • София
  • Мнения: 1 966
Да, първия път само доксициклин. Имам антибиограми и двата пъти, не беше намаляла чувствителността към доксициклин. А, една особеност при мен, първия път излезе уреаплазма уреалитикум, а втория микоплазма хоминис, но съм убедена, че второто просто си беше рецидив, а не нов инфекция, нямаше откъде. Обяснението на лекарката беше, че често има и от двете, но ако едното преобладава, излиза само то на изследването, поне на микробиологичното. Ограничете половите контакти по време на лечението. За забременяването не се притеснявай, надали ще окаже вклияние. Успех с лечението  Hug

# 4
  • Мнения: 20
Да, първия път само доксициклин. Имам антибиограми и двата пъти, не беше намаляла чувствителността към доксициклин. А, една особеност при мен, първия път излезе уреаплазма уреалитикум, а втория микоплазма хоминис, но съм убедена, че второто просто си беше рецидив, а не нов инфекция, нямаше откъде. Обяснението на лекарката беше, че често има и от двете, но ако едното преобладава, излиза само то на изследването, поне на микробиологичното. Ограничете половите контакти по време на лечението. За забременяването не се притеснявай, надали ще окаже вклияние. Успех с лечението  Hug

Благодаря, дано наистина е успешно лечението  Sad Hug  Също така ако може някой да сподели приемал ли е пробиотик с Доксициклин, защото лекаря ми каза че нямало нужда, но се притеснявам да не ме кара да повръщам като други антибиотици а това води до изхвърляне на дозата, а доколкото знам пробиотика намалява страничното действие. Какъв вземахте и знаете ли ще намали ли действието на антибиотика?

Общи условия

Активация на акаунт