Проходилките!

  • 1 357
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Това, че някой слага детето си в проходилка от сутрин до вечер не е показател за вредноста на проходилката, а по-скоро показател за негодността на въпросния човек за родител.

Ако няма проходилка - ще измисли нещо друго.
Не може със забрани да се предпазваме от човешката глупост.
Тя винаги намира своят път...

# 16
  • Мнения: 2 407
Аз ползвам проходилка, но не я оставям много дълго в нея!
Аз мисля, че от една страна е добре да ходи с нея, от друга съм чувала, че се изкривяват крачетата, мненията са противоречиви!

# 17
  • Мнения: 8 505
При здрави деца, ползването на проходилка, в разумни граници не е вредно.

Все пак, най-доброто си остава прохождането без помощни средства на босо.
Да много добре си го казала, Реза, в разумни граници Simple Smile Но знаеш ли че имам познати, които като си оставят сутринта детето в проходилката...та чак вечерта го махат от там???


Именно!Затова винаги съм писала,че съм за проходилките,но за краткото им използване (за през деня и изобщо).И кратко за мен е не повече от 2 пъти дневно по 15-20мин.Предполагам че никой няма да отрече,че те са голямо улеснение за родителите и за тези 15-20мин може да се свърши доста работа,която иначе може да отнеме доста повече време.

# 18
  • Мнения: 7 474
Все още не ми е ясно защо наричат това съоръжение ПРОХОДИлка, като то по скоро е КРАКОИЗКРИВЯЛКА! newsm78

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 380
най-лошото е че децата често падат от тези проходилки,наскоро една позната си остави дъщеричката  в проходилка  сама в стаята и тя падна по гръб,на равно място!

# 20
  • Мнения: 364
не сме използвали проходилка и минута и проходи сама на година и 2-3 месеца - точно както каза ортопеда, че е най-добре  Grinning

# 21
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Не сме ползвали ниикаква проходилка Naughty Naughty;
аз съм твърдо против тях

# 22
  • Мнения: 153
Не знам защо се хващате за изкривяването на крачетата. Поне от това, което аз знам е, че крачетата може да се изкривят и при ранно прохождане, защото костите и мускулите на бебето не са все още заякнали за да понесат тежеста на тялото. Но това с времето се оправя. Също така не знам да има дете, което да ходи с проходилката и щом го извадят от нея да продължи да ходи. Така че е естествено да се прохожда извън проходилката. Другото което ми се струва не особено полезно е слагането на 5, 6 или 7 месечно бебе в проходилка. Все пак на тези месеци би било добре бебето да се учи да седи и след това да пълзи, а не да прохожда. Моето дете го сложих в проходилка на 10 месеца. Проходи нормално на годинка и един месец, без изкривявания и без да стъпва на пръсти. Не мисля, че проходилката е вредна ако се използва разумно и съобразено с възрастта на бебето.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
E моите деца са я ползвали и то доста не защото съм била негоден родител,децата ми никога не са плакали в нея а напротив ,но може би защото не са се побутвали в нея ами много добре си се движеха,и двамата бяха много активни на по 4,5мес бяха като пружинки,обръщаха се пълзяха на едно място не заставаха, баткото проходи на 10 мес. а малката на 10,5мес,сега и двамата имат прави крачета и много добре бягат и се движат никога не са стъпвали на пръсти,но е вярно че имам приятелки на които децата просто не можаха да свикнат в проходилките и повечето имаха споменатата ракета която въпреки моите съвети че е огромно и тежко нещо за прохождане си купиха по препоръка на продавачките в един известен в града магазин.
Така че ако детето не се чуства добре в проходилката то плаче върти се не му е удобно на детето поне от децата които аз съм наблюдавала е така.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз ползвам проходилка, но гледам да не прекалявам, само когато съвсем всичко и омръзне и нервничи. Но имам един въпрос към мамите,чиито бебчета ги ползват. С какво ги обувате? С т.нар. буйки за прохождане или с чорапи, терлички? Нашата педиатърка каза с буйките на К. и К., но аз съм чувала,че е по-добре само с чорапки. да, ама е студено на земята само по чорапки  Thinking Така че вече съвсем се обърках  ooooh!

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
? Нашата педиатърка каза с буйките на К. и К., но аз съм чувала,че е по-добре само с чорапки. да, ама е студено на земята само по чорапки  Thinking Така че вече съвсем се обърках  ooooh!
При нас беше с чорапи и терлички,а и с буйки но не на К&К важното е да са с по мека подметка.

# 26
  • Мнения: 1 753
Анна ползваше проходилка, с мярка. Беше обута в буийки на Колев и Колев. На 11-12 месеца започна полека-лека да ходи самостоятелно и на 1 годинка и 1 седмица проходи, супер стабилно и никога не е ходила на пръсти.

Така че аз съм ЗА проходилката, стига да се ползва в някакъв нормален период от време.

# 27
  • Мнения: 1 425
Вики я слагах в проходилка, но в разумни граници. А има и нещо друго, на нея всичко бързо й омръзва. Като й омръзнеше в проходилката такъв вик надаваше, че нямя как да не я махна. Това беше докато не почна сама да излиза от нея и да я бута  Joy Проходи на 11 мес.

# 28
  • Мнения: 3 537
Вики я слагах в проходилка, но в разумни граници. А има и нещо друго, на нея всичко бързо й омръзва. Като й омръзнеше в проходилката такъв вик надаваше, че нямя как да не я махна. Това беше докато не почна сама да излиза от нея и да я бута  Joy Проходи на 11 мес.
И ние бяхме по същия начин Wink
Но,пък проходилката ми беше много голямо облекчение от гледна точка на това,че можех да свърша някаква домакинска работа ,иначе абсурд.Но има-няма 2 месеца сме я ползвали.

# 29
  • София
  • Мнения: 679
Ние не сме използвали проходилка. Ортопедът при който я водихме като навърши месец ни препоръча да не използваме и се аргументира доста добре, така, че да ме убеди. Твърдо забраних на бабите да купуват и те се съобразиха. Е обвиняваха ме, че таткото бил проходил на 8 мес., аз на 10, а нашта щерка едва на годинка, защото не съм използвала проходилка.

Общи условия

Активация на акаунт