Детската градина- всичко, което ни вълнува- 13

  • 42 464
  • 763
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 21 275
Момичета ,искам да ви попитам /просто инфромативно/ отписването на последната група в градината става май месец ,нали ?
И дават свидетелство ?
А после детето може ли да си посещава пак ДГ преди да започне първи клас ?

# 181
  • София
  • Мнения: 2 082
Децата в 4-та подготвителна група се изписват до 14.09 и постъпват в училище на 15.09.  Peace

# 182
  • Мнения: 21 275
Децата в 4-та подготвителна група се изписват до 14.09 и постъпват в училище на 15.09.  Peace
Ясно , благодаря   bouquet
Аз се обърках май месец миналата година от 4-та група имаха тържество  Peace

# 183
  • София
  • Мнения: 9 517
Тържеството е май месец, тогава дават и удостоверенията за ПУ. Изписването е друга работа  Peace

# 184
  • Мнения: 21 275
Тържеството е май месец, тогава дават и удостоверенията за ПУ. Изписването е друга работа  Peace
Благодаря ,аз се обърках нещо одеве
 Blush

# 185
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Не знам при Вас,но при нас от майки чувам,че децата от ПГ се изписват май месец и лятото са ваканция.

# 186
  • София
  • Мнения: 2 082
Не знам при Вас,но при нас от майки чувам,че децата от ПГ се изписват май месец и лятото са ваканция.

Е те в повечето градини се опитват да "отпишат" всички деца от 4та група в края на май  Wink
Но децата имат право да стоят в градината до 14.09.

# 187
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Ендира,имат право,ама при нас нямаха такова.От позната знам,че се чудеше цяло лято кой да и го гледа детето и се наложи и на частен център да го пусне.

# 188
  • Мнения: 224
Здравейте на всички    bouquet
Нова съм в темата и те първа навлизам в дебрите на чудото "кандидатстване за детска градина". Дъщеря ми е на годинка и три месеца сега и започнах да се замислям вече. От нещата които прочетох в нета, виждам, че ми е рано още, че детето трябва да има навършени 3 годинки за да трътне на градина. Но понеже съм чувала, от дъжд на вятър, разни коментари " Оооо, за детска градина трябва да се запишеш още докато си бременна..... чакат се години докато те приемат" и т.н.
 Еми сега като разгадавам написаното в ИСОДЗ, виждам, че няма такова нещо - 9.7. Желая да запиша детето си в детска градина от месец септември 2015 г. Трябва ли да кандидатствам отсега? И това дава ли ми предимство при класиранията за следващата учебна година?
Не, по-ранното кандидатстване не ви носи предимство, тъй като случайните номера се генерират в момента на класиране. Изчакайте да бъде обявен приемът за учебната 2015/2016 година.
Може ли някой да ме светне - има ли, няма ли смисъл от сега да кандидатствам.
По на там ще спамя с още въпроси, но за сега толкова  Simple Smile

# 189
  • Мнения: 15 021
Няма смисъл да кандидатстваш, ако не искаш да я пускаш. Ако ще тръгва на градина чак  септември 2017 г., трябва да кандидатстваш през февруари 2017.

# 190
  • Мнения: 21 275
Не знам при Вас,но при нас от майки чувам,че децата от ПГ се изписват май месец и лятото са ваканция.

Е те в повечето градини се опитват да "отпишат" всички деца от 4та група в края на май  Wink
Но децата имат право да стоят в градината до 14.09.
И аз така знам.

# 191
  • Мнения: 224
Няма смисъл да кандидатстваш, ако не искаш да я пускаш. Ако ще тръгва на градина чак  септември 2017 г., трябва да кандидатстваш през февруари 2017.
Нали и аз така разбрах. Благодаря за отговора.

# 192
  • Мнения: 817
Не знам при Вас,но при нас от майки чувам,че децата от ПГ се изписват май месец и лятото са ваканция.

Е те в повечето градини се опитват да "отпишат" всички деца от 4та група в края на май  Wink
Но децата имат право да стоят в градината до 14.09.
Зависи за кой град говорим. Не винаги е до 14.09 В някой градове е до 31.08.

# 193
  • Мнения: 21 275
Аз ще ги попитам другата седмица , когато я пусна на 14.09 да видим какво ще ми кажат

# 194
  • София
  • Мнения: 2 082
Според ИСОДГ е до 14.09. Не би трябвало да има различни тълкувания и интерпретации в различните градове и градини. Ако разчитате на тези 14 дни, търсете си правата.

Общи условия

Активация на акаунт