Детската градина- всичко, което ни вълнува- 13

  • 42 466
  • 763
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 21 275
При нас също всяка нова учебна година се носи здравно-профилактичната карта ,и когато имаме РС ,всеки родител попълва данни за месторабота и телефони.

# 151
  • София
  • Мнения: 2 082
При нас също всяка нова учебна година се носи здравно-профилактичната карта ,и когато имаме РС ,всеки родител попълва данни за месторабота и телефони.
Е нали в здравно-профилактичната карта я има тази информация  newsm78

И защото при някои родители обстоятелствата се променят. Едната година може да ползваш намаления , че си студент, а на другата може да си завършил.
Да в такъв случай е логично, но ако и двете ти деца са в едно детско заведение, смятам, че е излишно. Възможно е в нашата ДГ да са приели подобна практика, защото е малка градина, и всички деца и родители се познават. Peace

# 152
  • Мнения: 21 275
Да,но я пишем и на РС в едни листове Simple Smile

# 153
  • Мнения: 10 547
Здравната карта седи при сестрата. Декларациите- при нас, учителите. Не мислете, че кипи попълване на документация от кеф.

# 154
  • София
  • Мнения: 5 285
За добро или за лошо обстоятелства от рода на промяна на количеството на децата в семейството (основание за намаление тук-там) също се случват...
В държавните градини си има ред, който се спазва за целия град - па ако ще да е неудобно на родителя. Едва ли някой служител ще се наеме да рови из архивите и да копира и разхвърля документи из други папки и отчети, за да не занимава родителите. Едно, че е много времеемко, второ е рисково относно изгубване и разбъркване на документи и трето, обстоятелства се променят. Всякакви.

# 155
  • София
  • Мнения: 2 082
Явно съм единичен случай. Споделям в нашата градина как се процедира, и то конкретно при моите деца. Не мога да кажа за другите дали е така Peace

# 156
  • Мнения: 553
Касита

Детето ми, което е труднопроговарящо на 3 години и половина, ще започва да посещава смесена възрастова група в детската градина (от 3 до 6-7 годишни). 15 деца от неговия набор и други 15, започнали предишни години.
Избрах този вариант като по-добрия за него според мен. По-големите деца говорят по-правилно и повече и ще го стимулират да бъде като тях, ще му помагат в обличане, събличане, така ще са в помощ на госпожата и няма да е трън в очите, въпреки, че той е доста самостоятелен. Освен това силно се надявам, че децата се учат на грижа към по-малките и въобще към хората.
Какво е твоето мнение за този вид група - смесената?

# 157
  • София
  • Мнения: 9 517
Не съм Касита и няма да изземам нейния отговор, но ако си мислиш, че на големите деца им доставя удоволствие да помагат на по-малките и това не си проличава в отношението им към тях, бъркаш  Peace

# 158
  • Мнения: 21 275
На моята са й помагали по-големи  Peace

# 159
  • Мнения: 553
На по-голямото ми дете му идва отвътре да помага на по-малките деца и на възрастните още преди да има брат! Не си представям , че някой ще ги кара насила. Не разчитам на това. Не са ми длъжни. Ако имат желание само. Само се надявам, че както аз уча моите деца да се съобразяват с по-малките на площадката, които са по-крехки, както и с  по-големите, на които не им се играе на бебешки игри, така и в градината ще има кой да им покаже как да се съобразяват с различните нужди на другите.

# 160
  • Мнения: 10 547
Помощ от деца на 5-6 години?
Не адмирирам подобни групи.

# 161
  • Мнения: 553
Не разбирам защо се хванахте за думата "помощ"? Не съм си представяла деца да ми обличат, хранят детето или пък да му бършат ... Под помощ имах предвид първите дни. Детето ми не е бавноразвиващо, просто не говори, облича се само с малко помощ за блузата, може да се храни само. И защо 5-6 годишно дете да не може да покаже на новото дете, къде е тоалетната например? Защо да не играе с него и да го учи на своите игри? Иначе се надявах на по-нелаконичен отговор! Познавам майки на две по-големи деца, които дори са открили много плюсове на този вариант група! Едното дете сега ще е в първи клас, майката е интелигентна и възпитана и не се е оплакала от подготовката за училище.

Ако са на една възраст пак ли не си помагат едно на друго?

Последна редакция: ср, 02 сеп 2015, 13:39 от praschinka

# 162
  • София
  • Мнения: 9 517
Не знам, как е в смесените групи. Имам опит от сборни групи - в първия ми опит сина ми беше малък в голяма група. Далеч не си играеха с него, деляха се на лагери - малки и големи, викаха им бебета, а единствената им игра с него на големите беше да правят люлка - две деца го хващат съответно за ръцете и краката и го люлеят. Това в коридора пред стаята.
Вторият ми е със сборна група, в която имаше т.нар. от децата "бебета" - ами караха ги учителките да им помагат с обличане, с хранене, с всичко. Не им беше кеф на големите ама хич и изобщо не искаха да са с тях. А синът ми е от типа на твоето голямо дете - помага на всички по-малки (с изключение на сестра си).

И накрая - как ще се учат децата представяш ли си - едната група дъвче материал за първа група, другата - ПУ, и това с една учителка.

Лично аз не бих предпочела такава група за децата си  Peace

ПП Наблягаш на уважението и търпението към по-малките. Дори в групите с един и същи набор има да речем сблъсъци между децата, някои се бият, други се обиждат, трети незнам какво. Как си ги представяш тези неща в смесена група?

ППП Подготовката за училище лъсва в първи клас, преди това е трудно да знаем, какво се очаква от детето  Peace

ПППП На една и съща възраст не ги карат да помагат на по-малките. Ако някой иска - помага, ако не иска - не помага.

Не съм фен.

# 163
  • shumen
  • Мнения: 18 008
Аз също не съм привърженик на такива групи.Моето дете се оправя само почти и обича да играе с по-големите,но не се знае дали и те си мислят така.

# 164
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Главната причина, поради която не бих предпочела смесена група, е подготовката в ПУ. Няма как да е качествена такава подготовка, ако на същия учител му се налага да преподава материал и на 3-4 годишни.

Между другото, къде има такива групи  newsm78 Освен по селата.

Общи условия

Активация на акаунт