Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Осиновители и осиновени
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Анкета

Как да се нарича денят в който сме взели детето у дома?

Въведи твоя глас

Момичета, от известно време си мисля за денят в който съм взела моят син в къщи. Тази година ще го празнувам за първи път. Искам той да бъде празник не по-малък от рожденния ден - с гости, торта, подаръци и прочие. Но как да се нарече този ден?  newsm78 Рожденният ден си е рожден ден. А този ден ? Досега измислих само - Ден на сърцето. Моля дайте идеи.

Какво мислите? Как да се организира - тортата да има ли свещички, много гости ли да се канят, като на рожденния ден или в семеен кръг.

Изобщо всичко, което ви хрумне, като идея за този ден.
Цитирай

София, "Младост 3"

Деня на детето - не- на МОЕТО дете!
Wink защото тогава е стала твоето дете... но пък да не го обиди нещо..
ох много деликатен въпрос - но както и да го наречеш - прекрасен ден!
Цитирай

Разбрах, че в Русия го наричат Ден на Щъркела. stork-boy Във връзка с приказката, че щъркела  носи децата.
Цитирай

София

Darena, поздравления за хубавата приказка!
    Най-прекрасният ден, в който станахме истинско семейство, празнуваме тримата сами - обичаме да си спомняме за хубавите мигове, които сме преживели заедно.
    На Вас пожелавам винаги да го празнувате  с хората, които истински Ви обичат!
Цитирай

При нас това е Ден на семейството. Има торта Smile На големия му разказваме че това е деня, в който е дошъл за първи път вкъщи и сестра му.  Hug
Цитирай

София

Това е една чудесна идея. Споделям мнението на marabu за Ден на семейството или най-хубавия семеен празник, в края на краищата няма значение как се казва. Според мен е хубаво да се празнува в най-тесен семеен кръг - мама татко и Аз (и ако има друг някой малък член на фамилията), интимно, с много нежност и особено внимание към Любимото дете. Тортата и подаръка са задължителни, но нека са различни от рожденния ден, това все пак са два различни празника.
Цитирай

София

Бях пуснала същата тема преди известно време. Само няколко майки се включиха.
/ДЕНЯТ, В КОЙТО СТЕ ВЗЕЛИ ДЕТЕНЦЕТО СИ ПРИ ВАС/. Аз определено, обаче смятам, че празникът е мой. След време, когато порасне, тя ще прецени дали това е и нейн празник. Затова не съм сигурна, че трябва да се празнува като втори рожден ден. Поздравленията приемам аз и черпя, и наистина има защо!
Цитирай

Съгласна съм с мнението на Ralissa  можеби  Ден на Майката  pletka То пък таткото тогава може да се почувства пренебрегнат newsm78 Еми тогава просто Нашият семеен празник   Rolling Eyes знам ли  Thinking
Цитирай

Тази идея много ми харесва и не знам дали името има толкова голямо значение...по-важно е съдържанието. Може би наистина е по-добре да се празнува в тесен кръг, нещо като годишнина от сватба. Ние със съпруга ми тогава отваряме албумите, гледаме касетите от сватбата и си спомняме за всички добри хора, които са ни подкрепяли през годините. Може би нещо такова...да се гладат снимки или записи от вземането от дома, да се припомнят изминали случки. Важното е да има приятна, топла семейна обстановка.
Цитирай

На небето

По скоро е "деня на моето семейството", защото сте се сдобили с дете и сте станали пълно семейство. Все едно е рожден ден, но е по добре да се различава от обикновения рожден ден, може и без торта и без подаръци за да не го свързва детето с деня в който получава подаръци. Пък и това не е празник само за детето, а най вече за вас като родители. Аз бих го празнувала само със семейството си. Мама, тати и детето. Може би мисля така понеже нашите роднини са силно против да си осиновя дете при условие, че можем да имаме още свои деца.
Цитирай

Благодаря на всички, които се включиха с идеите си. Аз бих искала този ден да има едно име за всички ни , защото когато всички осиновени деца празнуват този ден- той ще добие популярност и ще се смята за нещо естествено. Днес е неговият "Ден на щъркела". Звучи, като днес се рожденният му ден. Това ще покаже на децата ни, че и други деца празнуват такъв ден .Същата роля, ще изиграе и срещата ни през май, която няма да е последна, надявам се. Целта е да се погледне на това, като на нещо естествено. Аз не настоявам, само предлагам и питам, какво мислите. Аз, ако не стигнем до общо мнение- бих го нарекла "Ден на звездичката", защото нашата приказка е приказката за звездичката.
Какво ще кажете да пусна една анкета?  newsm78
Цитирай

На небето

"Деня на щъркела" повече ми допада от "деня на звездичката". Не всички наричат децата си звездички, пък и нищо не говори, самото име ако не знаеш за какво става въпрос. Може наистина да пуснеш анкета.
Цитирай

София

Ден на звездичката не е много подходящ, защото когато стане дума за някои баби и дядовци , напуснали вече този свят, на малкото дете най-често се обяснява, че те са станали звездички. Би могло да се объркат представите. Но виж "Ден на Слънчицето", внесло толкова много светлина и топлина в домовете ни, защо не ..........
Цитирай

София

Мили мами, замислих се отново върху този ден, дали защото наближава годишнина?! В същност вие кой ден празнувате. Аз лично си обичам три дни, дълбоко свързани с осиновяването на дъщеря ми. Първият е денят, в който се видяхме за първи път ( ние празнуваме този ден), вторият е денят на делото, и третият е денят, в който тя влезе у дома. Денят на първата среща и пламването на искрата е най-силният от трите дни, той е нещо като втори рожден ден на детето, поне аз така го чувствам, а кога ще го запишат (делото) и кога ще го изпишат, зависи от куп независещи от нас обстоятелства. А също так7а има и един четвърти ден, денят, в който делото влиза в сила, това пък ни прави пълноправни родители.......
Цитирай

Ани, мисля, че за всеки е различно. При мен освен всички дни имаше и един друг ден в който се решаваше дали ще ми го дадат, защото бяхме на границата между стария и новия семеен кодекс .Старият беше престанал да действа . За новия нямаше още наредби за прилагането му. За мен този ден беше най-силният-когато ми се обадиха на обяд и ми казаха, че са решили да ми го дадат и делото  ще е само формалност. Но и денят в който беше делото-толкова много хора се радваха за нас на тоя ден. Денят в който си  дойде в къщи, обаче е най- подходящ за ден на щъркела.  stork-boy Нека и други кажат мнението си. Склонна съм да променя решението си- ако се приеме нещо друго.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора