Ден на сърцето или ?

  • 2 099
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 652
Момичета, от известно време си мисля за денят в който съм взела моят син в къщи. Тази година ще го празнувам за първи път. Искам той да бъде празник не по-малък от рожденния ден - с гости, торта, подаръци и прочие. Но как да се нарече този ден?  newsm78 Рожденният ден си е рожден ден. А този ден ? Досега измислих само - Ден на сърцето. Моля дайте идеи.

Какво мислите? Как да се организира - тортата да има ли свещички, много гости ли да се канят, като на рожденния ден или в семеен кръг.

Изобщо всичко, което ви хрумне, като идея за този ден.

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Деня на детето - не- на МОЕТО дете!
Wink защото тогава е стала твоето дете... но пък да не го обиди нещо..
ох много деликатен въпрос - но както и да го наречеш - прекрасен ден!

# 2
  • Мнения: 1 652
Разбрах, че в Русия го наричат Ден на Щъркела. stork-boy Във връзка с приказката, че щъркела  носи децата.

# 3
  • Мнения: 77
    Darena, поздравления за хубавата приказка!
    Най-прекрасният ден, в който станахме истинско семейство, празнуваме тримата сами - обичаме да си спомняме за хубавите мигове, които сме преживели заедно.
    На Вас пожелавам винаги да го празнувате  с хората, които истински Ви обичат!

# 4
  • Мнения: 901
При нас това е Ден на семейството. Има торта Simple Smile На големия му разказваме че това е деня, в който е дошъл за първи път вкъщи и сестра му.  Hug

# 5
  • Мнения: 273
Това е една чудесна идея. Споделям мнението на marabu за Ден на семейството или най-хубавия семеен празник, в края на краищата няма значение как се казва. Според мен е хубаво да се празнува в най-тесен семеен кръг - мама татко и Аз (и ако има друг някой малък член на фамилията), интимно, с много нежност и особено внимание към Любимото дете. Тортата и подаръка са задължителни, но нека са различни от рожденния ден, това все пак са два различни празника.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 324
Бях пуснала същата тема преди известно време. Само няколко майки се включиха.
/ДЕНЯТ, В КОЙТО СТЕ ВЗЕЛИ ДЕТЕНЦЕТО СИ ПРИ ВАС/. Аз определено, обаче смятам, че празникът е мой. След време, когато порасне, тя ще прецени дали това е и нейн празник. Затова не съм сигурна, че трябва да се празнува като втори рожден ден. Поздравленията приемам аз и черпя, и наистина има защо!

# 7
  • Мнения: 73
Съгласна съм с мнението на Ralissa  можеби  Ден на Майката  pletka То пък таткото тогава може да се почувства пренебрегнат newsm78 Еми тогава просто Нашият семеен празник   Rolling Eyes знам ли  Thinking

# 8
  • Мнения: 17
Тази идея много ми харесва и не знам дали името има толкова голямо значение...по-важно е съдържанието. Може би наистина е по-добре да се празнува в тесен кръг, нещо като годишнина от сватба. Ние със съпруга ми тогава отваряме албумите, гледаме касетите от сватбата и си спомняме за всички добри хора, които са ни подкрепяли през годините. Може би нещо такова...да се гладат снимки или записи от вземането от дома, да се припомнят изминали случки. Важното е да има приятна, топла семейна обстановка.

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
По скоро е "деня на моето семейството", защото сте се сдобили с дете и сте станали пълно семейство. Все едно е рожден ден, но е по добре да се различава от обикновения рожден ден, може и без торта и без подаръци за да не го свързва детето с деня в който получава подаръци. Пък и това не е празник само за детето, а най вече за вас като родители. Аз бих го празнувала само със семейството си. Мама, тати и детето. Може би мисля така понеже нашите роднини са силно против да си осиновя дете при условие, че можем да имаме още свои деца.

# 10
  • Мнения: 1 652
Благодаря на всички, които се включиха с идеите си. Аз бих искала този ден да има едно име за всички ни , защото когато всички осиновени деца празнуват този ден- той ще добие популярност и ще се смята за нещо естествено. Днес е неговият "Ден на щъркела". Звучи, като днес се рожденният му ден. Това ще покаже на децата ни, че и други деца празнуват такъв ден .Същата роля, ще изиграе и срещата ни през май, която няма да е последна, надявам се. Целта е да се погледне на това, като на нещо естествено. Аз не настоявам, само предлагам и питам, какво мислите. Аз, ако не стигнем до общо мнение- бих го нарекла "Ден на звездичката", защото нашата приказка е приказката за звездичката.
Какво ще кажете да пусна една анкета?  newsm78

# 11
  • На небето
  • Мнения: 5 530
"Деня на щъркела" повече ми допада от "деня на звездичката". Не всички наричат децата си звездички, пък и нищо не говори, самото име ако не знаеш за какво става въпрос. Може наистина да пуснеш анкета.

# 12
  • Мнения: 273
Ден на звездичката не е много подходящ, защото когато стане дума за някои баби и дядовци , напуснали вече този свят, на малкото дете най-често се обяснява, че те са станали звездички. Би могло да се объркат представите. Но виж "Ден на Слънчицето", внесло толкова много светлина и топлина в домовете ни, защо не ..........

# 13
  • Мнения: 273
Мили мами, замислих се отново върху този ден, дали защото наближава годишнина?! В същност вие кой ден празнувате. Аз лично си обичам три дни, дълбоко свързани с осиновяването на дъщеря ми. Първият е денят, в който се видяхме за първи път ( ние празнуваме този ден), вторият е денят на делото, и третият е денят, в който тя влезе у дома. Денят на първата среща и пламването на искрата е най-силният от трите дни, той е нещо като втори рожден ден на детето, поне аз така го чувствам, а кога ще го запишат (делото) и кога ще го изпишат, зависи от куп независещи от нас обстоятелства. А също так7а има и един четвърти ден, денят, в който делото влиза в сила, това пък ни прави пълноправни родители.......

# 14
  • Мнения: 1 652
Ани, мисля, че за всеки е различно. При мен освен всички дни имаше и един друг ден в който се решаваше дали ще ми го дадат, защото бяхме на границата между стария и новия семеен кодекс .Старият беше престанал да действа . За новия нямаше още наредби за прилагането му. За мен този ден беше най-силният-когато ми се обадиха на обяд и ми казаха, че са решили да ми го дадат и делото  ще е само формалност. Но и денят в който беше делото-толкова много хора се радваха за нас на тоя ден. Денят в който си  дойде в къщи, обаче е най- подходящ за ден на щъркела.  stork-boy Нека и други кажат мнението си. Склонна съм да променя решението си- ако се приеме нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт