спешно за ларингичния пристъп

  • 19 683
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
Моя син е така вече трета зима. НАЙ-ВАЖНОТО Е ДА ЗАПАЗИШ СПОКОЙСТВИЕ.
Никакви антибиотици-няма смисъл от тях,не помагат.Обиколила съм всички болници и какви ли не специалист-от уши нос гърло, през пулмолог, алерголог, хирург дори-няма спасение.Обяснението за моето дете е , че така му протичали настинките.Събужда се посред нощ и "свири".През деня почти нищо.Е, понякога го прави и на следобедният сън, но по-рядко.Продължава от 3до 5 нощи.Ако му биете урбазон, както сме правили и ние в редки случаи-времето на заболяването се удължава.
Правила съм всякакви отвари.Вече съм се побъркала.Първата зима правеше пристъпите през месез, втората пез 2 седмици ,а тази зима веднъж през октомври и  преди 3 седмици.
Ето как действаме:отваряме прозореца,слагамевъв вряща вода лайка и сода(винаги в къщи има 2 пакета), по-рядко адреналин.И...започваме дишането над праата, напоследък покрити с кърпа.Дишаме по 5-7 пъти на ден .Времето на "дишането" ни е от 7-10мин.
Не използвам лекарства, освен сироп за кашлица, ако въобще започне да кашля и според още нещо-на хомеопатично лечение сме от една година.Мисля, че то помогна ,за да не ни се повтарят чест пристъпите тази година.И.....ДЕЦАТА ИЗРАСТВАТ ТЕЗИ ПРИСТЪПИ.ВЪОРЪЖИ СЕ С ТЪРПЕНИЕ И СПОКОЙСТВИЕ-ОЧАКВАТ ТЕ БЪЗСЪННИ НОЩИ!ИЗБЯГВАЙ УРБАЗОН1НЕ ИЗПОЛЗВАЙ АНТИБИОТИЦИ.

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
От нашата педиатърка знам, че това е едно от най-опасните състояния в детската педиатрия, задължително е трябвало да пратят лекар, какво е това безобразие??? Наистина се бие Урбазон, даже след няколко часа може да се наложи и вторичен прием. Те момичетата вече са ти написали какво се прави, ама и аз да се включа, - два начина, или отворени прозорци - студен въздух, държиш детето на прозореца да диша студения въздух, или пускаш водата в банята, да се образува пара и гушкаш детето да диша парата (нещо като инхалация). Но се вика и лекар.
Когато синът ми беше получил този пристъп, ние така и не разбрахме, викнахме Бърза помощ, защото беше с над 40 градуса Т и за късмет пратиха педиатър. Аз го бях видяла, че трудно диша, но мислех, че е от Т, ама не... Лекарката го видя, веднага ни лепна на прозореца, би инжекция, изчака малко да помине пристъпа, накара ме да опитам да дам малко вода да види дали ще успее да преглътне и тогава чак си тръгна, като изрично ми каза, ако направи пак пристъп през нощта (защото то беше в началото на нощта) пак да звъним на Бърза помощ и да викаме лекар. Затова направо не мга да проумея каква е тази простотия, вие да биете инжекцията???

# 17
  • София
  • Мнения: 1 654
Дъщеря ми е имала такива кризи. Справяли сме се с Вентолин /сироп/. Той отваря бронхите и се дава и при асматични пристъпи.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 851
 Rolling Eyes за конкретния случай съвет не мога и не трябва да давам
мога само да кажа при нас как е
сина ми е имал няколко пъти ларингит от раждането си насам
пие противоалергичен сироп
много инхалации в банята
това, което ми е обяснил моя педиатър за опасността от ларингичен пристъп е следното:
опасността идва от това, че при ларингита лигавицата на ларингса се уголемява и "пространството", където минава въздуха става по-малко - за това има опасност от задушаване
до сега ние урбазон не сме пили
но наистина по-добро от инхалациите няма
адреналин не съм му давала, само чиста пара

п.п. за антибиотици няма смисъл тук да се говори, защото просто не помагат

тъпо е, че не са дошли от Бърза помощ

успех  Peace

# 19
  • Мнения: 170
Ето и ние си имаме такъв проблем в момента - добре че не започнах с антибиотика, само дето се изръсих сума си пари туууууу
но детето от вчера започна с тая "кучешка" кашлица, както някой от форума се беше изразил, днес вдигна и доста висока температура и аз направо се вцепених - веднага допуснах, че е пневмония - слушайки и хриповете и тая сърцераздирателна кашлица.... но в крайна сметка получих и второ мнение по отношение на диагноза ларингит.... та правихме вече инхалации: преструвам се под хавлията че правя заклинания срещу баба меца и той разбира се се присъедини към мен под кърпата хихиххихихи - е ако имаше някой да ни заснеме отстрани - пълни кукувици Laughing но след като прочетох толкова много мнения дза тоя проклет ларингит - между другото на нас ни е за първи път - вече се чувствам доста по-сигурна и уверена в начина на лечение!!! Много благодаря на всички, които се отзоваха с мнение макар не и по моя молба Wink това, което аз правя в момента, е даваме витамин с една ампула на ден, калциев глюконат, зиртек ъв корс, и за очите някакви капки - тъй като разви и конюнктивит...
Хайде стискам палци на всички в моето положение - стискайте и вие драги мами  Laughing

със здраве от нас!

# 20
  • Мнения: 14 654
ех,и моят син прави тези ларингити,които пречат на детето да диша.никога не съм разрешавала да му се поставя инжекция с урбазон.пили сме кларитин и вентолин.а сега за пръв път научавам от тази дискусия за ефекта от инхалациите-странно как така досега никой не ми е препоръчал.няма да обсъждам лекарската немърливост!все пак откакто детето се лекува с хомеопатия-проблемът постепено се овладя и вече не се страхувам от пристъпите.не прибързвайте с инжекциите урбазон

# 21
  • Мнения: 326
Хомеопатия и то само хомеопатия. Нищо друго няма да помогне.
Урбазон?!
С урбазона нищо не решаваш. Той има отбъбващ ефект, но не лекува. Напротив, уврежда всички вътрешни органи.
Отиди при класически хомеопат (лекар). В София има достатъчно такива. Ако не знаеш към кого да се обърнеш пиши - ще ти дам координати.

# 22
понеже живеем в бургас ми трябват координати на лекар хомеопат в нашия град.ще съм ти много благодарна ако можеш да ми помогнешл Hug

# 23
  • Мнения: 326
Горещо ти препоръчвам д-р Пейчев. Неговият тел е 0888 206 704. Знам, че работи в някаква болница, но не знам в коя.

Общи условия

Активация на акаунт