Алтернативни продукти за дамска хигиена 6

  • 99 395
  • 748
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 10 874
На мен ми е първи месец с чашка и предполагам, че затова срещам проблеми с поставянето и махането. Махането ми е по-проблемно, с поставянето се справям по-добре, макар че досега не съм успяла нито веднъж от първия път. И всъщност от това идва моята неувереност, че не съм готова за нова чашка. Thinking
Май няма правилен начин за поставяне, всичко е много индивидуално. Иначе от този клип гледах начините за сгъване, не знам дали сте го гледали. За мен само първият начин е удачен, защото само с него успявам да я поставя (в повечето случаи от втория или дори третия път, но все пак успявам), докато с другите съвсем не ми се разтваряше чашката.

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 605
Здравейте! Ползвам чашки от две години и съм писала в началото в тази тема, когато и аз съм имала своите чуденки. Вече се чувствам експерт Grinning Нямам време да чета всичко последователно, просто искам да отговоря на някои неща, които прочетох в последните редове и да споделя опит. Може за някого да е полезно.
Първо - Юки не са китайски чашки, а чешки и аз лично съм много доволна от моята. Навремето като сравнявах по таблиците с размери, забелязах, че за малък размер чашка има добра вместимост.
Второ - неотворените чашки не си вършат работата и протичат. Ако ми се случи да не се отвори добре, я обикалям с пръст с леко натискане един - два пъти и обикновено тогава се отваря. Рядко се налага да повторя поставянето.
Трето - забелязала съм, че височината на маточната шийка се променя в дните на цикъла. При мен през първия ден стои много ниско, мускулите нямат тонус, имам болки... Тогава най-трудно поставям чашката. Даже в този ден ми е по-удобно с морска гъба, отколкото с чашка. След това през втория и най-силен ден се вдига значително и чашката сама отива доста навътре. Но я поставям с лекота. Така стои до края. Затова принципно не съм съгласна с твърдението, че трябва да се поставя по-плитко от тампон. При мен не винаги е така.
Аз имам малка и голяма чашка и предпочитам да ги редувам според силата на течението. И при мен се получи скъсяване на цикъла, първо с един, а после с два дни, но не мога да твърдя, че е от чашката, може и възрастта да е фактор.
В обобщение - чашката си заслужава да се експериментира, за да постигнете нужния комфорт при носене. Всички сме различни, така че намерете вашия най-добър начин. Успех!

# 737
  • Мнения: 28 704
Видях в едно клипче, че трябва да се мокри с вода при поставянето. Така ли е?

# 738
  • Мнения: 10 874
Райка, благодаря ти много за полезното включване! Hug
Точно на твой пост за Юки попаднах и това наклони везните да избера нея, а не някоя от другите, които бях набелязала. Не знам кой е казал, че е китайска, аз писах онзи ден, че е чешка и че това е една от причините, поради които съм я харесала. Blush

Natali_, аз лично я мокря. Чела съм, че има и специални лубриканти за по-лесно поставяне.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 1 729
Да, Юки не са китайски, но момичето си е взело китайска да пробва, затова я посъветвах да не се чуди, а да си взема хубава и да хвърля китайската.
За мокренето на чашката- тя така или иначе се измива при всяко вадене и се поставя мокра. Ако е суха се поставя по-трудно.

# 740
  • Мнения: 10 874
Аз я мокря (обливам с вода) и непосредствено преди поставянето, не разчитам само на измиването.

# 741
  • Мнения: 28 704
Момичета, днес ми пристигна чашката. Пробвах я, горе долу се справих. Първо не се отвори, но после стана. Мисля обаче, че ще имам проблем при ваденето. Дайте инструкции как се вади, така че хем да успея да я извадя, хем да не я разлея.  Blush Confused

# 742
  • Мнения: 10 874
Дайте инструкции как се вади, така че хем да успея да я извадя, хем да не я разлея.  Blush Confused
Ще пишат момичетата с повече опит, но аз си мисля, че ваденето без разливане се получава след като се натрупа опит. Поне на това се надявам, де. При мен засега не се получи без разливане. Confused

В сайта Зеленото драконче има 10% отстъпка на менструални чашки OrganiCup, ако някой се интересува.

# 743
  • Мнения: X
Ваденето се прави много лесно. В началото и при мен протичаше, но му хванах цаката. Ако е в седнало положение в тоалетната - навеждате се напред, докато торса опре бедрата и общо взето е в хоризонтално положение спрямо земята. Ако е в банята и може да клекнете, супер - клякате патешката и се навеждате се напред, докато краката са в хоризонтално положение спрямо пода. Подпирате с една ръка на земята, с другата - вадите.

# 744
  • Мнения: 28 704
Не ми стана много ясно, но понеже има създаден вакуум, как точно се вади. Аз пробвах, но трябва да прегъна стената на чашката, от което ще се разлее, за да я извадя. Опитах да завъртя леко, но нищо не стана...Със сигурност има начин, но трябва да се хване цаката.

# 745
  • София
  • Мнения: 612
Аз изрязах топчето от моята чашка и при ваденето най-лесно ми е да бръкна с показалче и палче, да хвана чашката за дъното и да я щипна - при щипването се отлепя вакуума, влиза въздух и по този начин никога не съм имала проблеми с ваденето. Това е една от причините да махна топчето, което беше накрая - освен, че ми причиняваше дискомфорт, като го дърпах не се разваляше вакуума и даже си беше неприятно. Дано съм полезна.

Браво на нас, изписахме още една тема Simple Smile

# 746
  • Мнения: X
Аз я натискам по-нагоре и така освобождавам вакумът. Ако се качва много нагоре може първо с напъни да се изтласка надолу и после да се освободи вакумът.

# 747
  • Мнения: 6 990
Аз също пощипвам леко. Правя нова тема Simple Smile

# 748

Общи условия

Активация на акаунт