Ние не сме самички, ЯНУАРИ ще целуваме малки ръчички – Тема 3

  • 28 457
  • 723
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 1 185
С термин 23.01.16 сега е в 12г.с. 1 ден! Четвърти месец започва в 13г.с. 0дни

# 391
  • Мнения: 2 289
 newsm78 Съвсем се обърках. Как да е.  Mr. Green

Засега ми казват 12+1, 12+4 за вчера и т.н. Термин 16-ти Януари, последна менструация 9-ти Април при 28 дни.

Не знам как го смятате, но с една седмица разлика не може да сме в еднаква седмица.  newsm78

# 392
  • Мнения: 85
Здравейте,
 за киселините и рефлукса аз ще пробвам Bianacid -хомеопатично от Абока, уж го препоръчват за бременни , пък да видим. От днес го почвам и ако съм доволна ще се похваля.
Относно месеците и аз като прочетох съфорумката че е в четвърти се зачудих newsm78, помислих сигурно аз съм объркала по тая логика и аз съм вече в четвърти. По гестационни седмици ......може, ама аз мойте седмици си ги смятам реално от момента, когато е станало чудото Wink
а най-странно ми е как така докторката успя да предположи вече пол(не бяхме на 4д, а на обикновен 2 д #Crazy)

# 393
  • Мнения: 2 015
Момичета, има лентички, които отразяват в коя седмица сте, колко остават, а и в кой месец сте. Ето линк
http://www.babygaga.com/tickers/pregnancy

16.01.16 е 12 и 3 дни или 3 месец
23.01.16 е 11 и 3 дни или 3 месец

Всички нямаме търпение, но нека се наслаждаваме на тези мигове, защото няма да се върнат Simple Smile

# 394
  • Мнения: 2 289
Aз имах лентичка по едно време, но не знам къде изчезна.  Joy

# 395
  • Мнения: 124
И аз така, за 16.01.2016 съм и вчера на ФМ ми казаха, че съм 12с 2дни, а аз си мислех, че съм 13 вече  newsm78, не мога да ги оправя и това си е!
Стискам палци на всички, които ще минават БХС и ФМ!
Ние вчера бяхме на ФМ и след това ми взеха кръв за БХС. За сега от ФМ показателите ни са супер, докторката беше много доволна и каза, че като се прибавят и резултатите от БХС и стойностите се запазят или не се променят особено, може да не предприемаме инванзивно изследване (тъй като й казах, че имаше   случай с Даун в семейството).
Хем малко ми поолекна, хем като че ли не мога изцяло да се зарадвам и успокоя  Confused Все нещо ме човърка.
Да споделя (най-вече за момичетата от Бургас), много сме доволни от др. Милена Мануелян, внимание, отношение, професионализъм, около 40 мин. се занимава с нас (не съм сигурна колко трябва да продължава ФМ, но на мен ми се стори доста предвид другите ми прегледи до сега)  Wink

# 396
  • Варна
  • Мнения: 2 317
И аз така, за 16.01.2016 съм и вчера на ФМ ми казаха, че съм 12с 2дни, а аз си мислех, че съм 13 вече  newsm78, не мога да ги оправя и това си е!
12 седмици и 3 дни, това си е 13та седмица. Т.е. 12 пълни седмици и 3 дни от 13та са минали. Т.е. ти си в четвърти лунарен месец (календарният ще изтече на 16.07). Бременноста продължава 10 лунарни или 9 календарни месеца.
Термин 23.01 е в 12та седмица - 11 пълни седмици и 3 дни от 12та са изминали, т.е. още е в 3ти лунарен месец. Календарният изтича на 23.07.

# 397
  • Мнения: 124
Katia_N ,     bouquet   благодаря, сега разбрах  Grinning

Последна редакция: вт, 07 юли 2015, 13:03 от Ssnej_0104

# 398
  • Мнения: 2 289
Aз се водя по този календар

http://www.mamaibebe.com/calc.php

# 399
  • Мнения: 66
Прави са момичетата няма как да бъде 4 месец с този термин, моя е 24 януари и съм в 12 седмица или в трети месец и осем дни и всички апарати ми отчитат точно същото както и калкулаторите. Аз му казвам на док точно дата на зачеване, но той си иска дата на последен цикъл и пак всичко точно си излиза.

# 400
  • Мнения: 5 108
Здравейте момичета Simple Smile Днес от сутринта съм по жегите да взимам направления   Nature Sunny
И аз днес бях при д-р Мануелян, но за да ме зачисли при нея за ЖК, много се радвам че имаме такъв АГ специалист в Бургас! Е вече и аз съм на отчет, като направим 12 г.с. ще ходя за ФМ и скрининг, желая отлични резултати на всички които като мен чакат този момент и на себе си де Simple Smile
Интересното е че съм толкова доволна, че отментнах тази важна задачка, че жегата хич не ме измори толкова...

# 401
  • Мнения: 2 289
Как така на отчет  Shocked

"Воденето" на ЖК не е ли само да се правят изследвания и прегледи, с моето АГ изготвихме план, но той каза,че ще ми казва всяко след всяко какво следва, само да си спазвам часовете ако нямам проблеми.

# 402
  • Мнения: 5 108
Ами да де, заведена съм към определен АГ, той те следи, измерва, въвежда резултатите и т.н. Всеки месец ходиш да те теглят, мерят, регулярно кръв и т.н. Това за мен си е на отчет...

# 403
  • Мнения: 234
Здравейте на всички аз не съм писала скоро, но ви изчитам когато мога на бързо  Embarassed беше ми много натоварено последно време, сега се надявам да имам повече време и да съм по редовна в писането в темата Вчера видяхме бебо добре е! определиха ми час за БХС И ФМ за 23 юли и се надявам и там всичко да бъде наред, вече съм в 11 седмица  Grinning  Пожелавам на всички само добри новини  Simple Smile

# 404
  • Мнения: 34
Здравейте момичета! Присъединявам се към вас. Simple Smile на 21години съм от Варна с термин 17.01 Simple Smile От доста време ви чета и реших и аз да се включа. Вчера бях на ултразвук за БХС, а днес дадох и кръв. Бебо е добре, шаваше и махаше с ръчички и краченца през цялото време. Желая ви на всички лека бременност. Hug

Общи условия

Активация на акаунт