моля за мнение трябва ли да се притеснявам???

  • 6 196
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте, в началото на бременността съм и съм доста изплашена, моля ако някои знае нещо по темата да ми каже...
Случая е следният, преди пет дни т.е. 20.06. си направих тест за бременност който се оказа положителен, в понеделник 22.06. вече бях на лекар. Жената каза, че съм в съвсем ранна бременност и е нужно да минат поне още 10 дни за да може плода да се види добре но , ме увери, че бременност има и, че всичко издлежда много добре. Снощи отново бях на лекар, понеже цял ден ме болеше ниско долу в дясно, и забелязах леко кафеникаво течение. Лекаря каза, че е странно понеже съм забременяла след овулация или тя е закъсняла с доста време. Изписа ми Утрогестан  3 по 2 дневно в близките 14 седмици   , буквално ми забрани всякакви излишни движения, секс, натоварвания и т.н. Притеснявам се защото, дори и в леглото усещам тази болка и не знам какво по дяволите означава това, че съм забременяла късно......
Много Ви моля, ако някой знае нещо по темата да ме светне, не искам да загубя това дете и много се страхувам.
Предварително Ви благодаря Simple Smile

Последна редакция: чт, 25 юни 2015, 11:31 от лора9192

# 1
  • Мнения: 39 035
Стига бе. С какво точно е рискова тая бременост?
Бубанка, я пак преправи заглавието.

# 2
  • Мнения: 19
Кажи какво да напиша изплашена съм и на мен така ми изглежда рискова защото боли и не минава , какъв ти е проблема?

# 3
  • Мнения: 39 035
Екстра е така.
Щом кръвта не е яркочервено, няма страшно. Пий си химията и не се притеснявай.

# 4
  • Мнения: 6 868
Плода явно е по-малък от очакваното щом са казали, че си забременяла след овулацията. Което е напълно нормално и само по себе си не е повод за притеснение.

# 5
  • Мнения: 30 802
С почти всяка бременност има крампи и болки в началото, защото матката си променя формата и позицията.

Късно забременяване може да значи по-късна имплантация, по-късна овулация, забременяване с втората овулация, ако е имало такава. Няма такова нещо като "забременяване след овулацията". Но може някоя фаза на цикъла да е удължена.

В такъв случай в България доста често изписват заместител на прогестерона, в случай, че при жената хормоните не са идеални.

Затова и преди 7-8 седмица няма много смисъл да се ходи по лекари, нищо няма да се види. Наистина, щом няма ярко кървене, нещата са извън опасност.

# 6
  • Мнения: 5
Мисля, че самото кафеникаво зацапване се получава от загнездването на ембриона в стената на матката, така че не е притеснително, а нормално. А за лекарствата, да изписват, моя позната до скоро пи и сега при нея всичко е нормално, така че само спокойно!

# 7
  • Мнения: 19
Благодаря ви, сега съм малко по - спокойна Simple Smile

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 686
пффф, бях същата. Само ще ти кажа да си пиеш угестанчето, пии и нош па за да успокои матката и лежане. Ама лежане, само до тоалетната ходи. Поне 1 седм. никакви движения. Ще се нормализират нещата. Аз имах тежка бременност и от началото до 8-мия месец имах контракции през 15мин. В 9-тия месец моето диване се закучи и не иска да излиза, че насила я накарахме Simple Smile Сега е на 2г Simple Smile Така, че успех и мирно на дупето, докато не отминат болките и да се види сакчето с ембриончето Simple Smile

# 9
  • Мнения: 6 736
Първото посещение при лекар се прави при 10-12 дни закъснение, защото иначе може и нищо да не се види. А може да има и разминавания и излишни притеснения, именно поради твърде ранния срок. Хубаво е, че при появата на течението си посетила АГ. Пий си хапчетата, лежи си и не се шашкай. Болките са съпътстващи почти всяка бременност. Аз също имах в началото, че и в течение на бременността. Когато минат една-две седмици и се проследи плодно сакче, пулс и т.н. ще проличи всичко. Мисли позитивно и не изпадай в излишен стрес и паника. Искрено ти желая успешна е спокойна бременност Simple Smile

# 10
  • Мнения: 30 802
В ранна бременност може да отидеш на ехограф в 6 седмица, за да се види като за начало дали бременността е имплантирана в матката. Пулсът дори може да се забави, но ранната бременност не се развива по норматив, особено ако е имало късна овулация. Така че не се шашкай, като ти кажат (почти сигурно), че бебето не си отговаря на седмиците. В последствие не се шашкай, че бедрото и главата се разминават с до две седмици, при повечето бебета е така; а подготвителните контракции не са проблем, ако не скъсяват шийката.

Между другото и с лежане, и без, няма особено значение, при матката има други механизми.

# 11
  • София
  • Мнения: 43 900
Все още ли имаш зацапване? Аз също имах леко зацапване няколко дни в началото - от червено, до кафеникаво, ту почваше, ту спираше - 3 дни общо продължи - пих дуфастон,  по-натам нямаше никакви проблеми.
При имплантация поже да има зацапване, обаче това не е единствена причина и не е редно човек да се успокоява с това, при появата на зацапване или кървене в начална бременност. Отишла си на лекар, дали са ти лекарства и насоки, пии, спазвай  и ти пожелавам лека бременност  от тук насетне и да нямаш повече поводи за тревоги.

# 12
  • Мнения: 19
Днес отново се обадих на лекарката си, тя каза че най-вероятно губя плода. Имам час за днес в 14:30 надявам се всичко да е добре......

# 13
  • София
  • Мнения: 43 900
Стискам палци, надявам се  да греши и всичко да е наред.

# 14
  • Мнения: 6 122
Днес отново се обадих на лекарката си, тя каза че най-вероятно губя плода. Имам час за днес в 14:30 надявам се всичко да е добре......

Ох, дано да е добре плода. Стискам палци!

Общи условия

Активация на акаунт