Голямата тема за малките масла - 12

  • 61 459
  • 743
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 178
Снощи в 1 часа поръчах маслата от Зоя. И съм дала адреса на работата на ММ за доставка и неговия телефон. И още в 10.00 били пристигнали- тия са изтребители, бе! Laughing
Едва имах време сутринта да му кажа да чака доставка Laughing Laughing Laughing

# 151
  • Мнения: 464
Не ща арган, а и нямам в момента  Grinning
Предния път добавих зехтин, сега се чудя за бадемово или рициново? Какво му беше действието на кожата, че главно за коса го използвам?
Аз съм си смесила кокосови, ший, зехтин, бадемово и ванилия и е много лесно за разнасяне, но не си спомням в какво съотношение.

# 152
  • Мнения: 178
А зехтинът колко е подхранващ?

# 153
  • Мнения: 464
На мен много добре ми се отразява на косата, която е тънка и изсветлена и на кожата, която е суха. А и винаги имам в кухнята и става, когато нямам друго.

# 154
  • Мнения: X
Благодаря за идеите, момичета   bouquet Ще видя какво ще избера, спомням си по един клип в тубата, че коментираха, че ако се добави бадем трайността на сместа намалява  newsm78 ама аз мисля да добавя вит.Е за консервант и да не правя много голямо количество.

# 155
  • Мнения: 178
Благодаря, Арадия! Simple Smile

Кокосовото ми масло е напълно течно. Така ли трябва да е???
На каква температура трябва да съхранявам маслата?
На суха коса ли да ги слагам или на леко влажна (като маска преди шампоана имам предвид)?

# 156
  • Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 62
Ще си правя комбинация от масла за тяло. Какаово, кокос и ший ще присъстват, но се чудя какво по-течно масло да сложа за да не стане твърда консистенцията? Искам да е меко и лесно да се загребва.

Аз добавям и бадемово, и кайсиево масло и вечерна иглика, защото съм с атопичен дерматит Cry. Правя си твърдите масла 1:1:1 и от течните 1/2:1/2:1/2 и ми е достатъчно течно, но аз го правя в стара помпа от бебешкия лосион на Мустела.
Днес си купих от какаовото на Драгон, страхотно е !!!  #Crazy  bowuu Сега остава да го пробвам тези дни.

# 157
  • Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 62
Красавици, колебая се между хиалуроновата киселина и Q10.  newsm78 Мисля да добявам вече към вечерния крем, а и искам да привлека и мама  към любителите на ЕМ, ама не знам кое е по-добрия вариант... Thinking Ще се радвам да споделите мнение

# 158
  • Мнения: 78
Благодаря, Арадия! Simple Smile

Кокосовото ми масло е напълно течно. Така ли трябва да е???
На каква температура трябва да съхранявам маслата?
На суха коса ли да ги слагам или на леко влажна (като маска преди шампоана имам предвид)?


# 159
  • Мнения: 78
Благодаря, Арадия! Simple Smile

Кокосовото ми масло е напълно течно. Така ли трябва да е???
На каква температура трябва да съхранявам маслата?
На суха коса ли да ги слагам или на леко влажна (като маска преди шампоана имам предвид)?



Косата се измива и когато е леко влажна с масажни движения се втрива в корените на косата леко затоплено на водна баня кокосово масло, с пръсти се разнася по дължината.Увиваме косата със затоплена кърпа за 15 минути.След това измиваме с шампоан.

# 160
  • Мнения: X
Благодаря, Арадия! Simple Smile

Кокосовото ми масло е напълно течно. Така ли трябва да е???
На каква температура трябва да съхранявам маслата?
На суха коса ли да ги слагам или на леко влажна (като маска преди шампоана имам предвид)?
По принцип е в твърдо състояние, но над 25 градуса ли беше  newsm78 се втечнява.
Няма проблем да стоят в шкаф на стайна температура, но може и в хладилник.
Кокосовото масло най-добре на суха, по-добър ефект има, останалите могат както на суха, така и на влажна.

# 161
  • Добрич
  • Мнения: 219
Фрея, ако съм ползвала стилизанти и термота със силикон не запечатват ли косъма? Ако сложа тогава на суха коса кокосовото масло ще успее ли да проникне?

# 162
  • Мнения: X
Преди стилизанти/термозащити с фиксация не е хубаво да се слагат масла. Добре е да няма нищо по косата. Аз абсолютно всеки път слагам финиши със силикони и никога не съм имала проблеми с проникването на маслата  Peace

# 163
  • Добрич
  • Мнения: 219
Хм, да разбирам, че ако ползвам фиксатори не трябва да си правя маски с масла? Аз измивам косата и слагам маслата. Стоя няколко часа или преспивам с тях. После измивам, балсам или маска и тогава слагам финишите. Понякога стилизирам, понякога не. Греша ли ?

# 164
  • Мнения: X
Не  Peace щом миеш косата с шампоан преди да сложиш маслата няма проблем, косъмът е предварително почистен.
Не е хубаво да се слагат масла върху суха коса, напръскана с лак или някакви други стилизиращи продукти с фиксация. Причината е, че фиксиращите вещества полепват по косъма за да го накарат да стои в определената желана форма и по този начин възпрепятстват проникването или се смесват заедно с маслата и намаляват ефекта им.

Общи условия

Активация на акаунт