Питане за често повтарящи се хреми

  • 5 140
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 352
Признак ли е на някакво заболяване? Щерката много често боледува, като под боледуване имам предвид сополивене. Хреми, често повтарящи се от типа 1 седмица ходи на градина, 2 седмици лекуваме хрема. Това продължава от 3-4 месеца. Свеки я завела на УНГ и той рекъл - 3 сливица, ама малко възпалена в 1-2 фаза. На мен това нищо не ми говори. А личната пък тотално възропта срещу тази диагноза, като и казах. Смятате ли, че е някакво заболяване? Знам ли, синузит??? newsm78
 

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Предполагам, че наистина е 3-та сливица. При нас положението е почти същото. От години не е боледувал сериозно/ и слава богу/, но от този запушен нос съм се видяла в чудо. Личната се съмняваше за синузит или някакво изкривяване в носа и му правиха снимка, но се оказа, че не е нищо от това. Сега ще ходим На УНГ, но съм почти сигурна, че е 3-та сливица.

# 2
  • sofia
  • Мнения: 769
Чести хреми могат да доведат до синузит, но не и да са първопричина.
Най-често причината са бактерии - стафилококи, стрептококи или мораксела.
Желателно е да направите микробиологично изследване, за да се види има ли нещо и после най-добре е да отидете на класически хомеопат (независимо от резултата), за да се излекувате.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 352
Най-често причината са бактерии - стафилококи, стрептококи или мораксела.
Желателно е да направите микробиологично изследване, за да се види има ли нещо и после най-добре е да отидете на класически хомеопат (независимо от резултата), за да се излекувате.
Попитах аз нашата педиатърка за такова изследване и тя ми рече, че на бебета от родилния дом не изписвала антибиотици при наличието на бактерии, та камо ли на Христина. Даде ни Бактробан за мазане. Мазахме го 10 дни. След 1 седмица в градината - отново е с хрема.
За хомеопат и аз започвам да се замислям, но там не трябва ли все пак да отидем с някаква диагноза? newsm78

# 4
  • sofia
  • Мнения: 769
Бактробанае слабо ефективен при много от бактериите. Затова се прави микробиология първо, за да се открият какви са и на  какво са податливи. Но на нашите доктори не им се занимава да те пращат на специалист, а и това им намалява таксата за преглед, щото повечето отиват за специалиста.
Аз понеже се напатих от некомпетентни и мързеливи лекари (ами и децата) и съм минала по тази пътека, те съветвам да не тъпчеш детето с антибиотици и каква ли още не химия, а да отидете на класически хомеопат и ще решите проблема.

# 5
  • Мнения: 1 383
Препоръчвам това
http://www.solvay-pharma.ru/irs19/article.asp?id=1240

Въпреки, че някои лекари са скептични, мисля че при нас даде добър ефект и при баткото и при бебето. Педито също казва че майките на които го е предписвала са много доволни.

# 6
  • Мнения: 4 414
и на мен много ми го хвалиха ИРС 19. на нас ни го предписа УНГ специалист. обаче, за съжаление, никакъв ефект нямаше от него Sad

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Аделина от септември м.г. е със сополи, които ту се засилват, ту отслабват.
В смисъл със сополи си е още преди да тръгне на детска градина.

И взехме секрет , стрептокок пневмоние, после антибиотик, и така, ако ти кажа, че от няколко дни не бърша нос, което е цяло чудо.....
А трета сливица няма увеличена, там нещата са нормални.
Имай предвид, че ходим редовно на УНГ.

Също така едни постоянни сополи са идеална среда за развитие на разни гадини....

# 8
  • Мнения: 1 383
За увеличената трета сливица пропуснах да пиша. Миналата зима синът ми беше със силно увеличена трета сливица. Първия път като го видя, докторът почти беше навит да я маха. Но за всеки случай предписа Мукосептонекс Е /може и други капки, важен е Ефедринът/ и Кларитин /антиалергичен сироп/. Много бързо се сви, постепенно се оправи и вече не създава проблеми.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 352
Благодаря на всички със закъснение /нямах нет/.
Капки съм слагала вече какви ли не - от най-обикновения Ксилометазолин, през Коларгол, антибиотичните на Улевинов, Макситрол, Тобрадекс и .... вече не ги помня. Кларитин пие почти цяла зима, вкл. какви ли не имуностимулатори.  newsm78 Никакъв ефект  Sick
 tsveti7  имам Ирс 19 в къщи, ще пробвам и това
Liorena секрета на Ади какъв беше на цвят? Нали при бактериална инфекция сополите на детето стават зеленикави? Пона така съм чувала. Щото на Христина обикновено са бистри и течни.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 097
Ами пак да кажа!  Naughty
Малко кърма или коластра му накапете в нослето. Тя си има всички необходими антитела, които пазят малките от проблеми.
Ако нямате коластра можете да си вземете. Не е необходимо да е цяла опаковка. Може и на бройка.
Тук знам, че дават на бройка: http://www.neznaiko.com/ Координатите са на страница "Контакти". Но се обадете предварително. Няма човек непрекъснато в центъра.

Със сигурност тази сряда ще има. От 10,30 е бебешкото занимание.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Gercho, сополите бяха бистри и течни какти и ти казваш.
След цялата серия капки, които съм минала, както писах от няколко дни не мога да повярвам, че не бърша нос. Някакво чудо невиждано стана, и си мисля, че е благодарение на едно мазило, което се прави в аптеката, което е предписано от УНГ специалист, върл противник на капките за нос, и дали от това мазило, което мажа само вечер, знам ли от какво, на Ади сополите просто се изпариха като с маг. пръчка.
Ако искаш мога да ти дам рецептата, някой път като взимам Ади от детската можем да се уговорим.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 352
Liorena ще ти бъда благодарна за тази рецепта. А кой е този УНГ специалист, противник на капките ако не е тайна?

# 13
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Liorena ще ти бъда благодарна за тази рецепта. А кой е този УНГ специалист, противник на капките ако не е тайна?


Значи тази рецепта е от УНГ във Втора поликлиника, не и знам името, понеже както писах рецептата ми я даде братовчедка ми. Аз не познавам тази лекарка лично.
Мажа и носа само вечер, факт и днес - нито едно бърсане на сополи, нито един.
Пак ти казвам, че това е чудо невиждано......аз дори не мога да повярвам.
Не знам дали е от мазилото, но факт също, че до момента нищо не помогна.....

# 14
  • Мнения: 8 585
Зинат Лио, на Зинат се дължи лечебният ефект...
И аз съм голям противник на капките и въобще на носните апликации, но в този ред на мисли има много подробности, които би трябвало да се вземат пред вид...

# 15
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Ами не знам може и на Зинат-а да се дължи, но фактът си е факт.
Такъв нос не сме имали от септември м.г. (да чукна на дърво).

# 16
  • Мнения: 8 585
Сега като се оправи нослето се надявам да не направим кардиналната грешка с пункциите. Време за изчезване на течността от средното ухо при добър носен контрол-45 дена! Simple Smile

# 17
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Сега като се оправи нослето се надявам да не направим кардиналната грешка с пункциите. Време за изчезване на течността от средното ухо при добър носен контрол-45 дена! Simple Smile

Благодаря за загрежиността  bouquet
Другата седмица ще вземем секрет от нослето (за мое спокойствие) да видя какво ще покаже след лечението и ще погледнем ушетата, дано нослето да продължава така добре.....

# 18
  • Мнения: 8 585
Лио, вземи Превенар. Трябва само една доза. Много деца се избавиха от хронично носителство на стрептокок или рецидивиращи отити с тази ваксина. И от личен опит го казвам. Дава много добър имунитет срещу 7 щама. Леко се понася-само при някои деца има лека температура 1 ден.

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
дано не сме хронични носители
и дано да не рецидивира този отит.... (все пак всичко това ни е за първи път)

но все пак ти благодаря, ще разговарям по въпроса с педиатъра на Ади.

# 20
  • Мнения: 4 473
Абсолютно същият проблем и при нас....от есента Гери е на градина и хремата няма край Sad. Една седмица ходи , после две си е вкъщи. Има увеличена трета сливица, но не сме я извадили - много се надяваме да се `прибере`  с времето, а и мненията на лекарите са противоречиви Rolling Eyes. Та от тези сополи започва всичко, в повечето случаи е задна хрема, от там слезва кашлица и всякакви екстри Sick. Последният месец е била здрава 10-тина дни....от вчера пак е с хрема...винаги започвам с хомеопатия, но в повечето случаи полза няма и пристъпвам към химия Close...
Писна ми Tired. Някой ако знае как и иска - моля да помага Praynig

# 21
 И малкия има същия проблем, пробвахме какво ли не - Бактробан, Зинат, Перцеф включително и пак нищо. Преди около месец бяхме в болница по друг повод, но му взеха секрет от гърлото, не попитах обаче дали това изследване е за бактерии в носа, защото изследванията бяха добри. Или се взема отделен секрет от носа?

# 22
  • Мнения: 261
И при нас хремата е упорита и мнооого продължителна - от ноември. Не мога да я спра с нищо. Изкапахме всякакви видове капки. Ходихме на УНГ и той заключи - уголемена носна сливица. Педито казва - нормално е за неговата възраст.
Иначе има временен ефект, когато сме на антибиотични капки /бактробан, тобрекс и други за очи с антибиотик/.Интересното е, има проблем че само с носа. Не боледува често, но секретите са обилни през деня, а през ноща нослето е запушено и Емо спи с отворена уста, а и хърка якичко. Не знам какво да правя - за начало съм решла да вземем секрет от носа. Лятото правихме изследване, но интересното беше, че взеха секрет от гърлото и се оказа нормален. Дали има значение? А това, от което се притеснявам е да не би след евентуална операция, сливицата да се уголеми повторно. А детето определено се мъчи нощно време.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 352
strelche® - не знам какво да те посъветвам. Това от което Христина се повлиява добре са кафявите капки, лошото е че ефекта е временен. Надявам се лятото положението да подобри. Чух че в Сандански децата с такива заболявания се повлияват добре. Мисля тази пролет да я заведа.
Dgess - много е мъничък още твоя юнак. Мисля, че щом на гърления секрет изследванията са добри, същото важи и за нослето.
Gerssy - това с хъркането си е типично за 3та сливица. Не си ли мислила да я извадите?

# 24
  • Мнения: 1 341
И ние си бяхме с течни, прозрачни сополки. Излекуваме ги и след 3-4 до7 дни айде пак. Направихме й изследване, оказа се че има мораксела. Капнах й сребърна вода и ОК. След три седмици настина и потече пак прословутото носе. Отново капнах сребърна вода и за единн ден спрях хремата. Аман от тези сополи. Иначе не боледува, само тия сополи

# 25
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Ние продължаваме да държим фронта повече от седмица.
Не знаете на кое небе се чувствам, след всички тези секрети постоянни от носа.
То беше чудо на чудесата. Утре сме за взимане на секрет да се уверя, че няма гадини в големи количества. за момента нещата са повече от чудесни. Peace
Не знам на кое точно се дължи, може и от мазилцето да е, знам ли вече.....аз се хванах за него като удавник за сламка накрая след всички видове капки и простотии.....може и то да е помогнало, не знам.....

# 26
  • София
  • Мнения: 1 352
Вчера водих Христина на 2ри УНГ специалист. И той потвърди диагнозата - трета сливица. smile3518

Общи условия

Активация на акаунт