Дайте ми съвет за нощното хранене

  • 865
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 182
Която мама ми даде съвет ще съм и много  благодарна.Синът ми е на месец и половина и е само на кърма.Давам му и през нощта.С колкото и майки да говоря ми дават съвет през нощта да му давам само водичка.Вие какво ще кажете?Ако му давам вода през нощта идва и друг проблем-да изцеждам ли гърдите или...Не зная какво да правя.Дайте съвет  bouquetБлагодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Кърми.На тази възраст децата имат нужда от храна, за да растат.Иди питай твойте майки ако им се налагаше да удвоят теглото си за няколко месеца водичка ли щяха да пият или да набиват манджа Twisted Evil
Аз кърмих нощем до година и два месеца.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Значи просто не си питала подходящите мами Laughing
Повечето от нас кърмят нощем, докато децата сами се откажат (така съм процедирала и със сина ми, който беше на АМ и редовно ядеше нощем до 9-10 месец, когато сам се отказа). Нощното кърмене е важно за поддържане на лактацията, защото това е времето, когато най-добре се стимулира пролактина или казано с други думи - който папа нощем, си осигурява обилно млекце за през деня Grinning
За новороденото пък изобщо няма какво да се говори - стомахчето му няма такава вместимост, че да може да издържи без храна цели 6 часа. По принцип най-ранната възраст, за която се счита, че може да се правят опити за премахване на нощното хранене (ако има някакви притеснения или родителите упорито държат на това) е след 6-месечната възраст на детето.

# 3
Моята беба е на 40 дни храни се като по часовник на всеки 3 часа даже и през нощта.Само веднъж я пробвах с вода  което не помогна,а тя неиска и да я пие много. Затова се храним на поискване, някои път  дори не яде много а само колкото да усети гърдата и пак заспива. В такива моменти се изцеждам защото иначе ме болят гардите. По принцип е хубаво да се изцеждат след всяко кърмене.

# 4
  • Мнения: 1 559
По принцип е хубаво да се изцеждат след всяко кърмене.
  Изцеждането след всяко кърмене е хубаво с цел повишаване на млекопроизводстовото (например при скок в растежа,въпреки че тогава кърменето на поискване оправя работата или ако кърменето е било прекъснато временно по някакви съображения и е нужна честа стимулация на гърдите за по-бързо увеличаване на лактацията). Кърмата се регулира на принципа на търсенето и предлагането. честото упорито изцеждане би довело до хиперлактация Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 567
Никога не съм разбира "съветите" да се залъгва бебето с вода. Ще ми реве от глад горкото 1 час, ще се мъчим с вода и на всичкото отгоре след час-два щак ще се събуди просто, защото си е гладно!
Накърми си детето, така е най=лесно за двамата, а и най-полезно за лактацията  Peace
Иначе |Диана спря да се буди нощем на 4месеца  Wink

# 6
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
Ще ти кажа при нас как беше. Големият ми син се роди 2000г. Тогава всички (и педката) казваха - през нощта най-много веднъж да яде и това - до 40-тия ден. После никакво ядене посред нощите. Що вода изпиваше Ради докато беше бебе, не е истина, ама като са ми казали "Никакво ядене", и аз изпълнявам. Освен това вечно бях недоспала, защото човека си се будеше много често. Накрая ми беше станало навик - насън се пресягам и бутам шишето с вода.
Сега не съм ограничавала Гого - цока когато реши и колкото реши. Мога да ти кажа, че от доста отдавна прави пауза от 10 вечерта до към 5-6 сутринта. Само като е болен или има криза на растежа се буди през нощта.
За изцеждането - ако усещаш напрегнатост - поизцеждай по малко, но само да поуспокоиш положението Naughty
Давай на детето да яде колкото и когато иска Simple Smile

# 7
  • Мнения: 48
Никога не съм разбира "съветите" да се залъгва бебето с вода. Ще ми реве от глад горкото 1 час, ще се мъчим с вода и на всичкото отгоре след час-два щак ще се събуди просто, защото си е гладно!
Накърми си детето, така е най=лесно за двамата, а и най-полезно за лактацията  Peace
Иначе |Диана спря да се буди нощем на 4месеца  Wink
Напълно съм съгласна, бебето само се отказва от нощното хранене , а не неистовите опити на мама да го залъгва с вода.
Ние като спряхме да се будим нощно време да се кърмим, аз ставах докато тя спи и се изцеждах.

# 8
  • Мнения: 2 047
    Нахрани го да миряса и да си продължите спокойно съня. То само ще се откаже от нощното някой ден.

# 9
  • Мнения: 1 182
Благодаря Ви за отговорите.Честно казано и на мен ми е по-лесно да си го кърмя.За по-натам ме притеснява изцеждането през нощта,трябва ли наистина да ставам и да се цедя,когато се откаже от нощното папане?Или...

# 10
  • Мнения: 2 047
   За изцеждането - зависи как си чувстваш гърдите и колко голяма е паузата, но по принцип няма нужда да се изцеждаш. При мен - повече от 6 - 7 часа не мога да издържа, много напрегнати ги чувствам. А бебето ми прави 10 - часово спане, понякога и повече.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако отказването стане постепенно, няма да има нужда от цедене.Поначало синът ми сучеше адски много нощем, а после цяла сутрин спеше и се хранеше чааааак след 1 на обяд.Постепенно намали нощното сукане на 3-4 пъти и съответно започна и да закусва към 9.Към годинката вече не ядеше нощем сериозно, може би само веднъж или два пъти, но ми висеше на гърдите като пиявица да си чеше венците.Не издържах на положението и спрях да му давам с цел да започне да спи по-стабилно.Не съм се цедила нито веднъж.Гърдите ми се препълваха точно три нощи, после свикнаха и си останахме на първо кърмене сутрин към 6.

# 12
  • Мнения: 1 182
Белинда,успокои ме.
Мами,благодаря за отговорите  bouquet

# 13
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Кърми го през нощта, то само ще се откаже. Малката Мартина спря да се събужда на 2 месеца, но като навърши 4 започна отнов да се буди. Не знам дали е криза на растежа, просто е гладна. Една седмица давах каша "Лека нощ" на Хипп  и спеше от 21 до 6, но трудно заспиваше. Сега се отказах и я кърмя, когато се събуди. Всяка вечер е различно-може и 1 път, може и 4 пъти да се храним. Пробвала съм с вода-номера не минаваше при  нея. Thinking

# 14
  • Мнения: 250
и аз като повечето мами смятам, че трябвада кърмиш през ноща. моят син е на 1г и 2м. и го кърмя само вечер. А ако детето няма нужда от това кърмене само ще се откаже, остави бебока да ти подскаже какво да правииш, а не други хора.

Общи условия

Активация на акаунт