?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 818 964
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 20 910
  • Мнения: 18 522
Най-трудно е да вземеш решението, че няма връщане обратно. После е значително по-лесно. Моята рецепта беше следната - никакви мисли за миналото и всеки ден да правя нещо ново. Постепенно доста неща в живота ми се промениха, но не си позволявах да мисля за минали неща и да гледам назад. Това ми помогна най-много. И още - исках да изляза от цялата ситуация здрава и да си бъда щастлива час по-скоро.

# 20 911
  • София
  • Мнения: 4 251
Най-трудно е да вземеш решението, че няма връщане обратно. После е значително по-лесно. Моята рецепта беше следната - никакви мисли за миналото и всеки ден да правя нещо ново. Постепенно доста неща в живота ми се промениха, но не си позволявах да мисля за минали неща и да гледам назад. Това ми помогна най-много. И още - исках да изляза от цялата ситуация здрава и да си бъда щастлива час по-скоро.


+100
Много хора правят грешката да ровят в миналото, да се надяват, да отлагат решението, че връщане назад няма. Това е агония, която не само, че усилва болката, ами и губиш много ценно време, което може да бъде много много полезно. Че дори и да срещнеш човекЪТ

# 20 912
  • Мнения: 14 894
Аз бих си вкарала в съзнанието определена доза негативизъм към такъв човек. Ще се опитам да се дистанцирам чрез гняв . Що за чудовище трябва да си, да си зарежеш бебето!  Поне да е изчакал тази жена да си стъпи  малко на краката. Точно в момент, когато е най- уязвима, най- зависима, решил да се разделя той. Хич не бих го уважавала , ама хич. Да не говорим пък да се надявам да се събирам отново с предател и безотговорник.

# 20 913
  • София
  • Мнения: 17 639
Да, а лишаването на детето от такъв "татко" не е болка за умиране, да знаеш.
Мухльовците нямат кой знае каква добавена стойност в живота на децата си, тъй че се отърси от вината (и клишетата)

# 20 914
  • Мнения: X
Моли се на Бог. Отиди на църква, отдай се на себе си.



Извинете, че богохулствам, ама не се стърпях - и като иде на църква ще изчезнат магически всичките ѝ терзания... как не се бях сетила...
Наистина, още е много прясно, но единственото, което може да те излекува е времето. Банално, но факт. Това, което можеш да направиш ти, за да може времето на лекуването да е по-кратко е да се обърнеш към себе си и да правиш нещата, които те правят щастлива. Сама. Ако досега си нямала такива, намери си. Ако ще да е сядане насред хола и гледане в една точка Simple Smile

На мен вярата много ми помага. Всеки има своят начин да се бори с несгодите, религията е част от житейската философия. Църквата е място за уединение, за избистряне на съзнанието, зависи кой как разбира и усеща нещата. Не виждам какво ми подскачаш, след като не го разбираш, подмини поста.

# 20 915
  • София
  • Мнения: 4 251

На мен вярата много ми помага. Всеки има своят начин да се бори с несгодите, религията е част от житейската философия. Църквата е място за уединение, за избистряне на съзнанието, зависи кой как разбира и усеща нещата. Не виждам какво ми подскачаш, след като не го разбираш, подмини поста.
[/quote]

Добре, извинявай. Но вторият пост звучи по-адекватно от първия, който звучеше сектански като онези дето ми раздават календарчета по улиците. По-остра бях, още веднъж извинявай, наистина всеки има право да се справя с болките в живота по различен начин.



Към новата тема:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1145477

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 13:20 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт