Откога децата ви имат 3 основни хранения дневно?

  • 1 777
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 567
Привет,  Hug

из книжките чета, че малките деца трябва да си похапват често, защото имат нужда от енергия. При нас обаче следобедната закуска в най-добрия случай е малко плод, а между обяда и закуската също е немислимо да пробутам нещо, иначе няма да си изяде обяда. Rolling Eyes
Бихте ли споделили откога децата ви започнаха да се хранят по 3 пъти на ден? А в промеждутъците какво и по колко горе-долу са хапвали?
Знам, че всичко е строго индивидуално, но все пак се надявам да ми послужи за успокоение.  Simple Smile
Благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Моите се хранят 3 и половина пъти. Следобедната закуска е плод или мляко или крем, бисквити, но не много защото у нас вечерята е в 7 и ако им дам повече не вечерят добре.
На този режим са от както се хранят с нас на вечеря  Rolling Eyes някъде на година и нещо като станаха, но съм забравила точно кога  Embarassed .
Между храненията по принцип не давам нищо.
Иначе децата ядат след обяд до училище някъде или поне така е по градините.

# 2
  • Мнения: 3 153
Откакто Иво стана на 8-9 месеца се храни така-3 основни хранения+следобедна закуска, която е обикнивено крем, бисквитена торта, йогурт и т.н.
През останалото време не му давам или му давам мноого рядко нещо друго! Евентуално следобяд някакви солетки.
Аз съм на мнение, че излишното даване на разни нещица не е полезно и детето не се храни пълноценно. Ако Иво хапва периодично в никакъв случай не би си изяждал основното ядене.

# 3
  • Мнения: 7 837
Самуил почти си създаде ве4е този режим. Следобед рядко му давам зърнена каша, основно яде пудинг, крем или плодове. Между храненията - някоя бисквитка, крекери, пръчици или плод.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
От годинка и нещо/2-3 месеца/.Абе, откакто мина на обща храна - храним се заедно, само дато аз не закусвам, а той сутрин е като вълк.
Обаче има една подробност - аз кърмя между храненията.Не го броя за отделно хранене, но може би все пак е някаква лееека закусчица Wink
Плодове също давам неограничено.Не ги броя за "храна".

# 5
  • Мнения: 1 526
Всичко е много индивидуално, но следи детето то само ще ти покаже. Аз моите никога не ги карам на сила и ядат когато са гладни(кото не искат сядаме с баща им и те на бързо притичват) Laughing Но те са по- големи. 3 пъти почнахме да ядем около 2 2.5 г. но все подхапват и между другото но все по мъничко

# 6
  • София
  • Мнения: 39 759
Дияна продължава да си кара на 4 хранения (включвам и следобедната закуска) - в градината: сутрешна закуска, обяд и следобедна закуска. След градина се тъпче обикновено с вафли, сухи пасти или меденки. И за последно вечеря.

# 7
  • Мнения: 46 510
От годинка и нещо/2-3 месеца/.Абе, откакто мина на обща храна ... Обаче има една подробност - аз кърмя между храненията ...

Същото, амо дето не кърмя, а пие мляко за след годинка сутрин и вечер  Simple Smile
Иначе се храни: обяд 14 ч., следобедна закуска 17 ч. и вечеря 20 ч.

# 8
  • Мнения: 7 430
Като навърши 1г и 2м може би започна да се хапва по 3 пъти + следобедна закуска най-вече плод, плодово пюре или мляко, кекс или кремче.Понякога му давам и някой солетка или вафличка, но той си хапва добре (пу-пу) и винаги си вечеря, а след това и мляко даже давам Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 958
Ами джуджето от около месец се храни само по 3 пъти. Сутрин към 8:30-9:00. На обяд яде към 14:15 Shocked след като се е събудила, към 18 хапва бисквитка или плод и към 20:00 вечеря. През другото време въобще не иска да помирише храна. Аз много се притеснявам, но така или иначе не иска да яде, поне да не се ядосвам  ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 39 759
Е аз забравих да пише, че Дияна е на този режим от 1годишна възраст.

# 11
  • Мнения: 1 704
Нещо не ми е ясно  newsm78  Как ги броите 3 храненията, а в същото време казвате - за следобедна закуска ядяли кремчета, мляко, пюрета, бисквити, кексове и т.н.  Shocked Нали точно това е 4-тото хранене??

# 12
  • Мнения: 2 567
Благодаря ви за отговорите   bouquet
Забелязах, че повечето деца си хапват стабилни следобедни закуски. Аз ако дам бисквитена торта, грис, кремче и подобни 100% вечерята няма да се погледне  Confused Затова се опитвам да пробутвам поне малко плод.

# 13
  • Мнения: 2 567
Магс, писали сме едновременно. Grinning И според мен точно сл.закуска си е 4то ядене, каквато при нас псециално лиспва.

# 14
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони си хапва все още 4 пъти....нали следобедната закуска я броим за 4-тото newsm78 ядене. Не знам дали скоро ще мине без нея, но си спомням, че и в детската градина ни даваха следобедна закуска....

# 15
  • Мнения: 7 821
Нещо не ми е ясно  newsm78  Как ги броите 3 храненията, а в същото време казвате - за следобедна закуска ядяли кремчета, мляко, пюрета, бисквити, кексове и т.н.  Shocked Нали точно това е 4-тото хранене??

Ами не го смятам като цяло хранене, защото ядат много по-малко количество в сравнение с другите хранения. Това за мен си е подхапване някакво.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 219
Иво беше на 2г. и 7-8м. когато започна да отказва следобедната закуска. Много рядко хапва някакво кремче или плодово мляко, или банан. Но през деня по всяко време пие айрян  (на масата стоят две чаши-с вода и с айрян-той решава какво му се пие, но обикновено предпочита второто). На ден му правя айрян от кофичка-кофичка и нещо кисело мляко. Затова не му се притеснявам, че е останал гладен. А и така приема повече мляко, отколкото ако му давах нещо за залъгване на глада следобяд, което също ме устройва.

# 17
  • Мнения: 1 756
сега на годинка имаме 3 основни и следобед пю Hugре,плод

# 18
  • София
  • Мнения: 39 759
Аз следобедната закуска хич не я смятам за половин ядене, затова й съм писала 4.
В градината сутрешната и следобедната закуска г/д си приличат.

# 19
  • Мнения: 7 837
Аз не я броя за хранене, защото, ако изяде 2-3 лъжи4ки крем, малко плод или 1 бисквита, това си е леко хапване, имайки предвид какви количества поглъща иначе.

# 20
  • Мнения: 1 704
Ясно - от гледна точка на количеството я разделяте от `основните` хранения  Peace

Цвети при нас са си 4 - като следобедната и сутрешната закуска не се различават много, а количеството е същото bowuu Вечерята ни е малко проблемна също, но това поради настроението на кривко вечер, ако предложа адапте - ще изльока сигурно и 300 мл, ако е нещо от наште чинии също и светват очичките, просто вечер не е в настроение да си яде своето блюдо Mr. Green Но има и такива дни и дни, в които си хапва без протести, така че още няма да минава на 3 хранения  Wink

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моите и двамата се хранят все още по 4 пъти на ден. Те са на 5 и на 7. Малкият ходи на ДГ и там си имат по три хранения, а дъщеря ми следобед е при баба си и там доколкото знам обикновено закусва също. Така са си свикнали и затова се хранят по 4 пъти. Просто имат
изграден режим.

В интерес на истината, когато сме заедно през уикендите по цял ден, ако те след като станат от сън не си поискат закуска, аз няма да им предложа. Особено на голямата. Но най-късно докъм 17.30-18.00 те си искат. Ние вечетяме към 20.00 часа. Следобедната закуска рядко им е само плод. Обиковено искат филийки с нещо. Почти никога не искат сладко също.

Ако те не пожелаят да закусят следобед това в никой случай не би ме разтревожило и не бих се притеснила, за което непрекъснато търпя критики от страна на бабите.

Общи условия

Активация на акаунт