Отговори
  • Мнения: X
Днес научих за пожар в Украйна до територията на аварията в Чернобил. Разтърсих се и попаднах на това.
http://www.varna.utre.bg/2015/07/02/327379-oblak_ot_pozhar_v_che … i_kum_cherno_more
Не гледам телевизия и не знам въпросният сайт, доколко е правдоподобен, но има статия и във в.Сега. Някой чул ли е нещо?

Последна редакция: пт, 03 юли 2015, 11:13 от Анонимен

# 1
  • София
  • Мнения: 3 653
Дано не е вярно  Praynig

# 2
  • Мнения: 25 558
но има статия и във в.Сега.

Коя е статията във в. "Сега"? Тази ли:
Екоминистерството опроверга слух за повишена радиация

Голямо доказателство, няма що...
За достоверността на статиите във "Варна утре" няма и да коментирам...  Stop

# 3
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Тази новина се появява периодично. Радиационен фонд може да се следи в почти реално време на
https://remap.jrc.ec.europa.eu/GammaDoseRates.aspx

# 4
  • Мнения: 7 779
и да е вярно какво от това  newsm78
ние оцеляхме след самата авария на АЕЦ-а , та сега някакъв пожар ли ще ни плаши  Laughing

# 5
  • Мнения: 25 558
Цитат
Нямат основание слуховете за повишена радиация в България заради пожара в района на украинската атомна централа в Чернобил. Това заяви главен комисар Николай Николов, директор на ГД „Пожарна безопасност и защита на населението”.

Първо пожарът не е в централата Чернобил, а е в нейните околности, заяви Николов. Преди два часа пристигна съобщение, че пожарът е локализиран и колегите от Украйна са пристъпили към неговото потушаване. Украйна не съобщава за повишен радиационен фонд, посочи Николов.

Той изнесе информация, че националната система на България на радиационния гама фон не е алармирала никъде за повишен фон в България. Всички системи на Румъния и Молдова също не съобщават за такава опасност. Европейската система за мониторинг на радиационния гама фонд също не съобщава за подобни проблеми, заяви Николов.

Дарик

Но пък ако Петел, Марица, Блиц и останалите лайняножълти медии изпитват недостиг от свежи новини, какво пък - няма лошо.
Да знаете, най-голяма ще е радиацията по българското Черноморие в края на юли и началото на август! Хем радиация, хем киселинни дъждове, хем цунамита, земетресения и всякакви други катаклизми!  Crazy
Затова - стойте си у вас или ходете в Гърция, Турция или на Лазурния бряг на море.
Предупредени сте!  Naughty

# 6
  • Мнения: 10 874
Тук излизала официална и актуална информация. Казват, че няма опасност.

# 7
  • Мнения: 7 779
като гледам  тия , където се криеха след аварията (висшите педерунгели)  вече са в историята. ние сме все още на Земята Joy

# 8
  • Мнения: 25 558
Мутирахме успешно, Бонго. Вече нищо не ни мори.  Laughing

# 9
  • Мнения: 7 779
Мутирахме успешно, Бонго. Вече нищо не ни мори.  Laughing
аз особено - млад и убав.  а ти си се състарила (справка - аватарите).  Joy

# 10
  • Варна
  • Мнения: 17 910
И на мен не ми се вярваше, но един познат днес е пуснат по-рано от работа(работи на плажа) заради въпросния облак, а шефа му не е човек, който обича да губи пари. Не знам на какво да вярвам. И друг път са ни лъгали. Confused

# 11
  • Мнения: 25 558
Простак!  #Cussing out
Говорят ли се такива неща на жена, бре Бонго?  Че откъде знаеш през кой век съм раждана?  Crossing Arms

И на мен не ми се вярваше, но един познат днес е пуснат по-рано от работа(работи на плажа) заради въпросния облак, а шефа му не е човек, който обича да губи пари. Не знам на какво да вярвам. И друг път са ни лъгали. Confused

А туристите изринаха ли ги от плажа, или ги оставиха да се припичат на радиацията, гадовете?   Mr. Green

# 12
  • Мнения: 10 043
Мутирахме успешно, Бонго. Вече нищо не ни мори.  Laughing
аз особено - млад и убав.  а ти си се състарила (справка - аватарите).  Joy
Като гледам твоя аватар, бая те е пернал навремето Чернобил.  hahaha
И на мен не ми се вярваше, но един познат днес е пуснат по-рано от работа(работи на плажа) заради въпросния облак, а шефа му не е човек, който обича да губи пари. Не знам на какво да вярвам. И друг път са ни лъгали. Confused
Ами, прочел е човекът новината и решил да се застрахова.
То не че има някаква застраховка за това, де. Поне аз не съм чувала "Застраховка радиация". Wink

# 13
  • Мнения: 5 513
Отивам да взема детето от градина.На двора само моето дете и 3 госпожи.Съобщават ми за Чернобил и ми го дават.Не съм закъсняла.Явно се е понесъл слуха или истината и всички са си взели децата.Аз работя в друг град и няма кой да ми каже.
Утре съм на работа той на градина.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 17 910
И на мен не ми се вярваше, но един познат днес е пуснат по-рано от работа(работи на плажа) заради въпросния облак, а шефа му не е човек, който обича да губи пари. Не знам на какво да вярвам. И друг път са ни лъгали. Confused

А туристите изринаха ли ги от плажа, или ги оставиха да се припичат на радиацията, гадовете?   Mr. Green


Нямам идея, Как'Сийке.. ако са останали без обслужващ персонал, може и сами да са се изнесли.

Общи условия

Активация на акаунт