Интериорни врати.

  • 18 510
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
http://vrati-dnd.com/
Преди три седмици си сложихме четири интериорни и една входна врата. Останахме много доволни от работата на момчетата. Като се има в предвид, че не сме от Добрич, момчетата дойдоха и взеха размери. Избрахме си български врати, сложиха ги много бързо и качествено.

# 46
  • софия
  • Мнения: 25 448
НЕ препоръчвам Хармония ТМ - http://www.harmonia-tm.com/. Обслужването им е под всякаква критика, качеството под въпрос, единственото хубаво, което може да се каже за тях е, че монтажникът им е много добър, но, за съжаление, той не може да оправи поразиите на завода. И не мислете, че вратите им са евтини. Една врата е над 350 лв. Лелята, която е определена да ги представлява в офиса срещу Хемус е мега досадна, нагла, не обича да изслушва, но се явява посредник с производителя.
Скрит текст:
На 18.04.2016 сключихме договор за 5 врати. Изпратихме подробни технологични схеми как трябва да изглеждат типовете врати, платихме капаро, изпълнихме всички наши задължения по договора. Срокът за изработка беше 30 работни дни със срок на доставка 1-3.06.2016 г. Срокът за доставка на поръчаните врати не беше спазен и вратите бяха доставени на 10.06.2016 г., т.е. 5 работни дни след срока. Не беше толкова драматично. По независещи от нас причини ни определиха дата за монтаж 21.06.2016 г. Още едно забавяне, в сравнение с определения в договора срок, със 7 работни дни. В деня на монтажа при разопаковане на вратите се установи дефект на една от касите, която не беше монтирана, а подготвена за връщане в завода и отстраняване на дефектите. След монтажа на останалите врати, при монтиране на первазите на една от вече монтираните каси се откриха нови дефекти. Отказахме демонтаж, защото това означаваше допълнително забавяне, с уговорка дефектите да бъдат отстранени на място. По време на монтиране на первазите, монтажникът установи, че от „Хармония-ТМ“ АД са доставени различни като ширина первази, което допълнително възпрепятства завършването на работата по вече монтираните 4 врати. Човекът се изчекна да ги намести, но не е магьосник и в резултат на всичко това се оказахме с 4 недовършени врати и върнати за отстраняване на дефекти части от петата врата. От тогава, до момента - 14.07. са водени сума ти разговори с лелята от магазина на Хемус, за да разберем кога ще бъдат отстранени дефектите по върнатата каса и кога ще бъде довършен монтажът на вратите. От нейна страна получаваме фриволно отношение и дори тюхкане "Абе, вие от къде разбрахте за нашата фирма?", изречено с досада. След последно проведен разговор с по-остър тон дори обясни, че много сме я били натоварили с нашите проблеми. До момента нито е предложена компенсация за причинените неудобства и мърлявщината им, нито се обаждат да кажат кога най-накрая ще имаме врати. Имаме повече от 1,5 месец закъснение, което ни пречи да приключим ремонта и да започнем да се пренасяме.
Пуснах жалба до КЗП. Пиша и тук, за да предпазя други наивници, тъй като във форума четох добри отзиви за фирмата и за това я избрах. Сетих се и още нещо - фирмата не предлага дръжки и стъкла. Трябва да ходите да си ги набавяте от други места.  За това не претендирам, защото бяхме предупредени, но е неудобство. Тъпото е, че четейки добрите отзиви, въпреки неудобството ги избрах, а в крайна сметка отрицателните страни рязко надделяват над положителните.

Последна редакция: чт, 14 юли 2016, 14:35 от zvanche

# 47
  • Мнения: 11
Здравейте дами,
Прочетох само отрицателни отзиви за различни фирми и искам да попитам някой ползвал ли е услугите на http://foradoors.eu/. Ходих в шоурума им в Овча купел и вратите много ми харесаха. Предлагат и скрити панти. Вратите не са евтини, за това питам дали някой е доволен от фирмата.

# 48
  • Мнения: 1 379
Пиша, за да споделя разочарованието си от Стилодоорс (
http://www.stylo-doors.com
)  и да предпазия други хора от това да изпаднат в такава ситуация като нас - да трябва да стоят без врати. След като поръчахме врати от въпросната фирма и си платихме капаро 50% от сумата започнахме да чакаме да мине времето по договор, което беше 4-5 седмици. В края на 5та седмица решихме да се обадим, защото никой не се свързваше с нас, за да ни уведоми какво става. Казаха ни, че не знаят какво се случва и ще проверят и ще ни се обадя. Как така като имаш договор и той изтича ти не знаеш какво се случва, най - малкото можеше по - рано да ни кажат и да се извинят, че ще има забавяне, но не. След като обещаха да се обадят, отново не го направиха, а трябваше ние да ги търсим, за да ни кажат, че вратите нямало да пристигнат, а щели да дойдат след 10 дни. Ние се съгласихме да изчакаме и трябваше вратите да пристигнат на 10ти август (10 дни след изтичане на договора) и можели да ги монтират най - рано на 16ти, защото излизали отпуска. Уговорихме час за монтаж за 16ти, мъжът ми си пусна отпуска и чакахме да дойде време да сложат вратите и да може да се пренесем в новия апартамент. На 12ти получавих е-майл от тях, че вратите не били пристигнали и евентуално края на месеца щели да дойдат. Това вече беше прекалено нагло от тяхна страна. Не стига, че един път не си изпълниха договора, а Сега отново и то не ми казват конкретна дата, нищо. Отгоре на всичко не ни се обаждат, а ми пишат - можеше да не си следя всеки ден пощата, какво правим тогава. Аз се обадих на управителя, с когото успях да се свържа много трудно, защото няколко пъти първо ми затваряше и неговата реакция беше, че нищо не можел да направи, даже не се извини, изключително нелюбезен и нагъл. Можело да ни върнат капарото, но никаква компенсация не можели да ни предложат - или това или да чакаме още незнайно колко седмица, защото не ми дава никаква гаранция кога ще пристигнат вратите. Естествено решихме да си вземем парите и да поръчаме от друго място. ММ им се обади и се уговориха за днес за 9:00 часа да отиде да вземе парите. Снощи късно вечерта получавам е-майл да отидем между 10:00 и 10:30. Отново не се обаждат, пишат на мен и отлагат, а по договор мъжът ми е лице за контакт, аз единствено един път им писах след първото отлагане. ММ им се обади да ги пита каква е тази промяна, нали имаме уговорка, все пак той е на работа и отговорът от изключително грубата жена беше, че тогава можели. Днес когато взе парите даже не се извиниха, че не са си изпълнили уговорката и са ни загубили 2 месеца. Жената в офиса е изключително груба и заядлива и не знам защо си мислят, че по този начин могат да печелят клиенти. Не поръчайте от Стилодоорс, само ще си изгубите времето и ще си скъсате нервите. Такива фирми изобщо не трябва да съществуват. Записвам ги с чиста съвест в черния списък. Дано все пак намерим коректна фирма, която да ни сложи скоро интериорни врати.

# 49
  • Мнения: 1 071
Предстои ни ремонт. Ще сменяме и вратите. Чета за HDF вратите, че били по-добри от MDF. Това явно е нова мода, щото преди 4-5 години нямаше такива. Красиви са и са по-евтини от мдф, но знам ли. Ще се радвам някой с опит да каже.

# 50

Общи условия

Активация на акаунт