Коя е любимата ви книга?

  • 20 912
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 466
Не препрочитам, има толкова много хубави книги и толкова малко време да ги прочета.

И любима книгА нямам, по-скоро книгИ, оставили следа в съзнанието ми.

Като дете обожавах "Том Сойер", в гимназията много ми въздействаха разказите на Елин Пелин. Обичам вече споменатите "На изток от рая" и "Птиците умират сами".
Фаворити за последните няколко години са ми "11/22/63" и "Зеленият път", "Оскар и розовата дама", "Трънски разкази", за тази година откритията ми засега са "Истината за случая "Хари Куебърт" и "Стоунър".

Със сигурност мога и още да изброявам, но... да, знам, че темата е за една книга.. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 153
"Тютюн"

               - Д. Димов

# 17
  • Мнения: 7 848
Винету!

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Коя е любимата ви книга? Защо? Колко често я препрочитате?

Имам страшно много на брой адски любими книги  Party

Но the best of the best for me, № 1 в моята лична класация заема "ЕДНО" на Ричард Бах   bouquet

Защото е написана увлекателно, има сюжет, в който се преплитат вижданията на автора за любовта, страха, войната, взаимоотношенията между хората и отделните нации, приключенията, духовния живот и много други неща ...  Горещо я препоръчвам на всеки, който има сърце, душа и ум  Peace

Препрочитам я винаги, когато имам нужда да се докосна до нещо истинско. Листите й са вече поомачкани. Отвсякъде й личи колко е любима и колко много е четена. При първия й прочит не се откъснах от нея цяла нощ, докато не видях последната страница. Аааа!, и обожавам завършека й:

Скрит текст:
... Денят едва сега започваше.

Настръхвам само, като си помисля, какво следваше преди самия край на книгата.

# 19
  • Мнения: 836
Любимата ми книга като дете беше Братята с лъвски сърца. Чела съм я няколко пъти.
Сега нямам любима книга, а по скоро любими автори: Тери Пратчет и Павел Вежинов.

# 20
  • Мнения: 120
Като малка имах любима книга, която често четях - "Доктор Ох, Боли".
Сега, като (вече) голяма, бих препрочела поредицата "Кросфайър" от Силвия Дей. Интересна, забавна, разпускаща, не натоварваща - такива книги обичам. (Иначе в момента чета "Красива тайна" пак от поредица, но на Кристина Лорен)

# 21
  • София
  • Мнения: 1 037
Коя е любимата ви книга? Защо? Колко често я препрочитате?

Абсурден въпрос, бих казала, що се отнася до четящите хора. Ако си прочел десетина книги в живота си,  лесно е да откроиш една. Но всеки наистина четящ човек, би отговорил, струва ми се, че няма как да посочи една или дори пет например.

Лично мнение. Не се заяждам, Естел Бързоход. Hug

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Аз съм от четящите хора. Навъртяла съм 30 години активно четене. И въпреки това си имам една най-любима книга, която по-горе отбелязах. Разбира се, имам още доста любими книги, които съм и препрочитала. Но тази някак ми е най-дълбоко в сърцето  Heart Eyes

# 23
  • София
  • Мнения: 1 037
vihrogoncheHug

Не целя да засегна никого. Просто винаги ме е затруднявал и озадачавал този въпрос, а и сред познатите ми е така.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Естествено е да е така. Всички си имаме повече от една любими книги. Просто хората сме различни, както във всяко едно друго отношение. Не се чувствам обидена или засегната. Няма за какво. Просто поясних моята позиция. Ако трябва да напиша кои са любимите ми книги, ще напиша много заглавия и автори, и пак ще пропусна някой специален за мен...

# 25
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Не мога да отлича само една. Нямам и книга, която препрочитам. Но обичам да препрочитам цитати от любими книги.
+1 Но мога да кажа двете книги, които са ми най присърце- колкото и да е смешно поредицата за Хари Потър в тийн годините ми. Тя ме запали по четенето. И другата е "Гордост и предразсъдъци"  Heart Eyes Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 829
Цък!

Много ме докосна тази книга. В един момент човек няма нищо, в друг има всичко, след това отново се връща в изходна позиция. (сюжет)

# 27
  • Мнения: 1 919
Поредицата "Цезар" на Кон Игълтън - в частност "Боговете на войната"
Навремето много харесвах "Тютюн"- Д.Димов, "Пътеводител на Галактическия стопаджия"-Дъглас Адамс.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 219
Коя е любимата ви книга? Защо? Колко често я препрочитате?

Абсурден въпрос, бих казала, що се отнася до четящите хора. Ако си прочел десетина книги в живота си,  лесно е да откроиш една. Но всеки наистина четящ човек, би отговорил, струва ми се, че няма как да посочи една или дори пет например.

Лично мнение. Не се заяждам, Естел Бързоход. Hug

Невинаги и невсеки може да отличи една, независимо дали е четяш или не. Но въпросът за мен не е абсурден.

# 29
  • Мнения: 85
"Властелинът на пръстените"  Simple Smile
Най-увлекателната, ритмична и цялостно завършена книга, без нищо излишно и нищо непълно. Като цяло любимите ми книги винаги са свързани с пътешествие, физическо или духовно, на героите, хехе
И поздравче

Започва път от моя праг,
безкраен и покрит с трева.
Увлечен в неговия бяг,
и аз ще трябва да вървя,
да тропам с морните пети,
додето стигна друм голям,
събрал пътеки и мечти. А после накъде?
Не знам.

Общи условия

Активация на акаунт