Висок пролактин

  • 4 717
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 347
Здравейте , пролактинът ми е 694 , а трябва да е от 102-496 . Имала ли е някоя от вас подобен проблем с високия пролактин ? Аз си правих това изследване защото не ми дойде цикъла , а този месец още го чакам , ще правя и на тестостерона изследване но като дойде цикъла . Гинеколога ми предписа Дуфасон за предизвикване , но още не съм го почнала . Моля ви споделете някакви методи , как да се понижи пролактина без хапчета  , с билки или нещо такова .
Шашнала съм се помагайте  smile3518 smile3518 smile3518 smile3518 Cry Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 27 989
Виж тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=736804.0;topicrefid=19

На кой ден от МЦ си направи изследването? Беше ли ендокринолог? Установи ли се причината за високия пролактин?

# 2
  • Мнения: 347
Виж тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=736804.0;topicrefid=19

На кой ден от МЦ си направи изследването? Беше ли ендокринолог? Установи ли се причината за високия пролактин?
гинеколога ми пусна изследването , и цял месец юни не ми дойде каза че може по всяко време пролактина да се изследва и не се установи конкретна причина освен стрес .

# 3
  • София
  • Мнения: 27 989
Т.е. си направила и други изследвания, за да се отхвърлят останалите възможни причини, така ли? Нямаш аденом, изследвала са дъна, периметрия и т.н.? При всички положения съветът ми е да се обърнеш към ендокринолог.

# 4
  • Мнения: 347
Т.е. си направила и други изследвания, за да се отхвърлят останалите възможни причини, така ли? Нямаш аденом, изследвала са дъна, периметрия и т.н.? При всички положения съветът ми е да се обърнеш към ендокринолог.
не нямам никакви други изследвание това е първото(прокатина) , следва да напаравя тестостерона ...благодаря

# 5
  • София
  • Мнения: 27 989
Т.е. си направила и други изследвания, за да се отхвърлят останалите възможни причини, така ли? Нямаш аденом, изследвала са дъна, периметрия и т.н.? При всички положения съветът ми е да се обърнеш към ендокринолог.
не нямам никакви други изследвание това е първото(прокатина) , следва да напаравя тестостерона ...благодаря

Затова ти препоръчвам да се обърнеш към ендокринолог, по възможност гинекологичен. Без необходимите изследвания няма как да се установи или да се отхвърли причината за високия пролактин. Явно гинекологът, който е установил, че причината е в стреса, е хвърлял боб. След като се установи причината, чак тогава се мисли за лечение.

ПП Освен хормони, се изследват и други неща.

# 6
  • Мнения: X
Авторката нека ми пише Лс.   bouquet

# 7
  • Мнения: 347
Искам да уточня , че не целя забременяване , а просто цикъла да ми дойде бжез да пия хапчета за предизвикването му и да сваля близо 10-те кг. които качих .

# 8
  • Мнения: 347
Авторката нека ми пише Лс.   bouquet
писах ти    bouquet Hug

# 9
  • Мнения: 199
Аз съм била с висок пролактин преди доста години.Три пъти ми дойде в един месец тогава и за това отидох на лекар.Пих някакви хапчета не помня точно кои.Казаха ми ,че това бил хормона на стреса,който съм провокирала със строги диети.

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте, бих искала да дам полезен съвет за момичетата с восок пролактин. Медикамента е Достинекс. Има го в почти всички аптеки. Пие се 1 хапче на 10 дни или по половин на 5 дни( 12 пъти по 1/2 хапче). Периода обхваща около 2 месеца- както ви съветва ендокринолога.Гаранция давам от личен опит и няма странични ефекти. Освен, че физически ви стабилизира и психически. Няма зависимост, силно препоръчвам. Бъдете здрави.

Общи условия

Активация на акаунт