Дългото чакане след трансфера-39

  • 75 536
  • 779
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 205
Точно това имах предвид и какво значи не се прилагат хепаринови препарати? Ами ако си с тромбофилия разчитат да не се прояви така ли? А ако все пак се прояви няколко аборта не са проблем, нищо, че могат да се предотвратят?
Аз забременях след 6 пункции, не мога да си рискувам бременността разчитайки на случайността.

Стискам ти палци всичко да е наред.

# 766
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да няма да ми направят изследвания за тромбофилия преди да си имал поне 3 аборта.
Надявам се да не ми се случи  Simple Smile
Реално нищо не можеш да направиш срещу системата, просто гледаш да си спокоен и да не мислиш негативно и това е.

# 767
  • София
  • Мнения: 23 156
всъщност в чужбина са си добре, ние сме прекалено обгрижвани сякаш, пък и в повечето случаи сме недоволни

# 768
  • Мнения: 39 039
Но в такъв случай бих казала, добре че съм си била тука обгрижвана, че без това изследване може би нямаше да оживея. Извода- добре си е в България  Mr. Green

# 769
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Сигме  Mr. Green Mr. Green така е  Simple Smile

# 770
  • Мнения: 1 205
Добре, де а кой плаща за изследванията за тромбофилия? Ако е държавата... някак ще се съглася да ги назначават при сериозно основание.
Ако си ги плащаш ти обаче и ако не са безбожно скъпи какъв е проблема да се пуснат?

# 771
  • Мнения: 39 039
Ти си ги плащаш. И да скъпи са, но на фона на едно инвитро са си нищо.

# 772
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Ми не им е практика, имаш здравно осигуряване и си плащаш една част и ти. Както в БГ.
Не можеш сам да си пуснеш изследвания, защото направлението се изпраща към лабораторията и съответно отговорите се изпращат към лекаря, който ги е назначил.

Мислила съм го няма как да се направи.
На моята специална молба за такива изследвания са написали коментар, че р. вени не са фактор за тромбофилия и при наличие на бременност, независимо че е била мисед и живо родено дете преди години не виждат смисъл да се прави.

# 773
  • Мнения: 1 205
Тоест, хем си ги плащаш, хем не можеш да си ги пуснеш Crazy
Е, за първи път се чувствам добре, че съм в БГ ooooh!

# 774
  • Мнения: 1 416
 Две в едно Стискам ти палци всичко да е ОК  Hug

# 775
  • Мнения: 43
Две в едно, стана ми интересно къде си? Много съм любопитна  Grinning ако искаш ми пиши и на личния..
Сигурна ли си, че просто клиниката ти не е кофти, защото просто не мога да си представя, че не разрешават никакви допълнителни тестове - освен ако нямаш аборти. Щом си правиш АРТ значи има проблем, а и дори да знаят какъв е, може да има допълнителен. Не че съм параноичка, но като ще се изследваме, и ще даваме пари и ще си правиме надежди, то... По добре да се прави всичко.
Аз по начало съм изненадан от факта, че в България се пие и но-шпа след трансфер, а и фраксипарин/ хепарин (поне в Щерев) при + бета ако не си направиш пълен панел на тромбофили. Първо помислих, еее, това само за да ти взимат парите, но при мен излязоха няколко мутации и в край на краищата на истина се налага а и знам от една приятлека, че тя без хепарин не може да задържи бремеността си.  Така че и дори да изглежда като че ли има наклонност към пре- медикиране тук, според мен има смисъл, защото всеки един опит ин витро е важен.
Успех  Simple Smile

# 776
  • Мнения: 39 039
Хепаринът без нужда може да бъде и опасен. Така, че първо изследвания и после боцкането.
2 в1 е в Англия.

# 777
  • Мнения: 1 191
Да поканим някоя мама, да ни пусне нова тема, ще ни заключат  :roll

# 778
  • Мнения: 1 205
Хепаринът без нужда може да бъде и опасен. Така, че първо изследвания и после боцкането.
2 в1 е в Англия.

sigme по-нагоре е писала, че не е в Англия.

# 779
  • Мнения: 105
Ето линк към новата тема.Успех от сърце!.... newsm30 newsm30 newsm30 newsm30 newsm30
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=868758.new#new

Общи условия

Активация на акаунт