До вчера мама бе с тумбаче, а днес на ЮНЧЕто стяга погача.

  • 46 103
  • 737
  •   1
Отговори
# 300
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Здравейте, момичета!

Гармалелка браво на малкия Герой! През какво изпитание минавате....... Hug

За пелените - ние също бяхме на Либеро 2 размер. Сега обаче взех от Лидл едни 3ти размер и съм много доволна, най-вече от цената  Mr. Green -56 бр за 16 лв

Някой питаше за нощните паузи, ами в спряда става на 2 месеца и си се буди. Няма конкретен час, може в 2, може в 4, може в 6....оставила съм я на свободен режим.
От вчера е доста неспокойна, колики пак започнаха или нещо свързано с израстането - не знам. Но не може да спи спокойно през деня, много се стряска в съня си, буди се с писък.....
Днес например за 1ви път така стабилно повърна, че чак бельото ми беше микро, при това докато се кърмише повърна. Явно не беше гълтата, а само смучела и изля всичко в/у мен.

За акането - според мен е много 3 дни да не ака детето. то си е мъчение за организма, я си представете вие , ако не се изхождате 3 дни какво става...

Хубав ден от нас!

# 301
  • Мнения: 268
За пелените - преди повече от седмица тежахме 5,700, така че вече сме на 3-ти размер. Сега, като прочетох поста на Суза, се сетих, че с баткото ползвах тези от Лидл и бях много доволна. Сигурно сега пак ще минем на тях.
За паузата - ние сме почти на два и повина месеца и нямаме абсолютно никакъв режим. Нито нощна пауза, нито точен интервал между храненията (аз се старая да са поне през 2 ч и половина, но и това често не се получава).

# 302
  • София
  • Мнения: 469
Гергамелка, моята сладурана 4-5 пъти е правила пауза и изпуска точно храненето в 12- храни се в 9-10 и после към 2-3ч. Но през последните дни се храни нощем дори на час и половина, 2.  Чак ми залипсва храненето на 3 часа. Последната нощ спах общо 3,5 часа, а малката маймунка днес не спи повече от половин час и то само , ако е върху мен . Но е толкова сладка  Heart Eyes Много ми се искаше да я вкарам в режим като баткото, но уви децата са различни. Ако я събудя в определен час за хранене, а не се е разбудила сама хапва вяло ( в най-добрия случай) и съответно след това иска да яде по- рано. Баткото беше лакомник- ядеше когато му предложа и колкото има.

# 303
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Нощната пауза при нас е само случайност. Става към 3-4 и после към 5-7 часа. Държа яденето да не е на по-често от 3 часа, понякога обаче е на 4 часа и дори на по-дълъг интервал. Не я будя, ако спи.
Памперси ползваме втори размер от месец почти вече. Купила съм вече трети пакет Молфикс най-изгодни са като цена 80 бр. за 18 лв., а преди това ползвахме и 1 пакет на Пуфис. Молфикс ни допадат повече. Размер 1 ползвахме на ДМ, но размер 2 не излизат изгодно.
Тези дни започна да спи значително по-малко. Вече се усмихва, заслушва се, когато и говорим, иска някой да се занимава с нея, заглежда се в играчки. Дрехите ѝ умаляват и с тях трябва да сменим размера. Днес изпрах някои по-големички.

# 304
  • София
  • Мнения: 5 193
На кърма ли сте или ам?

# 305
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Само на кърма сме. От около седмица на всяко хранене суче и от двете гърди. Спира, когато според мен /като стисна/ има още мляко в гърдата, но тя спира и започва да се бори и да иска да я преместя, успокоява се на другата гърда, която в началото и пуска повече, по-лесно.
Щях да пиша и за не акането. 3 дни са много. Аз мисля така. 1 ден може да има пропуск, 2 ден вече е притеснително и трябва да се вземат мерки, ако мерките са сироп /Лактулоза или Дуфалак, който е със същия състав/ ефекта може да е чак на другия ден, който реално е 3-ти. Ако чакам 3 дни и тогава взема мерки, то детето ще се изака на 4-ти ден чак, което е много и ще се мъчи. Правила съм и клизми с термометър, но последния път предпочетох Лактулоза, ефекта беше на другия ден и от тогава не се е наложило да давам повече - за сега се нормализира.

# 306
  • Мнения: 1 700
Богито пък се подсече от Молфикса иначе ми хареса повече от българският Памперс.Българският памперс му пропусна няколко пъти от крачетата и ми мирише на химия.сега сме с Белият български Памперс ,ама не ми допада като материал и пак ми мирише на химия .Доволна съм от турският Памперс Прима изглежда по-тъничък,материала е по-твърд и не толкова миризлив.ще вземем да пробваме Тужур на Лидл да видим дали ще ни хареса  Peace
нощна пауза прави отначало беше 6 часа,после 5 часа,а сега 4 станаха .дано да не ги намали на 3 Praynig

# 307
  • София
  • Мнения: 565
На третия ден малката се изходи, таман се бях приготвила да ходя до аптеката за някаква микроклизма, така ми бяха казали. Обаче много се мъчи горкото, напъваше още от сутринта, чак след като хапна ака малко, а след няколко часа вече по-сериозно. Чак на вечерта се успокои реално, много се бях притеснила, че я боли, честно ви казвам, макар че не е плакала силно, ама така се напъваше. През нощта още веднъж се изходи и днес е добре.

За нощните паузи- прави си сама около 4-5 часа пауза всяка вечер. Истината обаче е, че през деня също не сме "по часовник" с храненията, доста често закъснява. Така че приемам, че закъсненията през деня заедно с нощната пауза реално правят 6 часа пауза, каквато уж трябва да има, просто е разкъсана, а не последователно. Честно казано нямам и желания да я мъча да са 6 последователни часа, нещо не ми харесват някакви казармени режими да я тъпча стриктно на 3 часа, независимо дали иска или не иска, или пък да я събудя, за да я яде, както правеха в болницата.

Засега ползвам на Пуфис пелени, има промоции в ДМ и Ремедиум, но мисля да пробвам тези от Лидл, защото съм чувала добри отзиви. Ще съм благодарна, ако някой друг изкаже мнение как са. Или пък някой друг марка, от която сте доволни, защото аз все още търся добро съотношение качество-цена

Последна редакция: вт, 04 авг 2015, 00:54 от deny

# 308
  • Мнения: 955
gergamelka, страхотни новини! Много се радвам за малото човече. Дано скоро това изпитание остане зад гърба ви и да се радвате на напълно здраво човече!
Пилетке, благодаря за зелената светлина за бобеца. Скоро ще се възползвам  Wink.
За пелените - започнахме с Памперс Премиум /доволна съм/, Baby Love на ДМ / също съм доволна/, в момента сме със зелен турски Пампрес 2-ка. По нищо не отстъпват на другите, а ми излизат най-изгодно 80бр. за 16лв. За съжаление пакета ми свърша утре и ще минавам на 3-ка български Памперс, докато намеря кой да ме зареди от Турция  Mr. Green.
За неаканаето още веднъж да ви обърна внимание - може да е от капките п/в колики със симетикон /Еспумизан, Лефакс, Инфакол и т.н./. Ако имате съмнения спрете ги или ги намалете за 1-2 дена. При Михаела това беше проблема. Намалих приема и ефекта идваше веднага Simple Smile.
Лека!

# 309
  • София
  • Мнения: 469
И ние гукаме и се заглеждаме, най-вече по една въртележка, която ни подариха. Недостатъкът и е, че ръчно се навива и мелодията продължава 2-3мин., та трябва непрекъснато да и я пускам. Важното е, че много и харесва. Будуваме много- вчера може би защото не беше акала към 16 часа след храненията спеше на пресекулки -по половин час и то само ако е в мен. От сутринта се напъваше милата:( А и ние сме само на кърма, не давам о капки за колики-така и така не ни помагат. Стискам зъби и се надявам до месец да започне да прави пауза...  За пелените- засега съм много доволна от Либеро като качество, като цена не излиза много повече от повечето марки ( Памперс, Пуфис) специално за този размер с голяма опаковка-108 бр.за 34-36 лв., зависи дали са на промоция. Спомням си, че големите размери излизаха по-скъпо,,предполагам, че не правят по-големи опаковки или пък разчитата, че който ги е ползвал месеци наред ще продължи по инерция да купува( или защото е много доволен).
Да ви попитам има ли някакъв срок, в който трябва да си предам болничния от педиатъра с изравняването? Не си занесох от болницата листа на детската консултация и сега се чудя да ходя допълнително или да чакам до втората.... newsm78

# 310
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Добро утро!

цветка, за болничния питай в темата " Майчино счетоводство"

За памперсите или по точно пелените - тези турските  от Турция ли ги взимате?
Аз  определено бойкотирам марката Pampers, по ред причини, като водещата е качество.
За сега лидълските ми допадат. Libero, са изгодни само за малките размери, както май и повечето марки. Molfix  не съм пробвала, ще взема да ги "изпитам" и тях.
Изцяло на кърма е бебка. В последно време или много кърма "произвеждам" или тя намали дозата, защото гърдите ми стават на буци  Crazy и с нетърпение чакам да огладнее, за да ме облекчи. За момента се въздържам от изцеждане, че става ужас.
Това със запека и капките за колики има логика. Макар че, вчера дадох Колиф и след него имаше яко пълнене на пелени. Няма запек, дано и да не получи, че с каката такива ядове съм имала,  но беше на годинка.
Хубав ден!!

# 311
  • Мнения: 955
Суза, да, от Турция ми ги носят памперсите. А тези Лидлските какви са, тяхна си марка ли? Как излизат като цени? Капките запичат само тези, които са със симетикон, а Колийфа не са такива. А и не при всички деца се получава тази странична реакция, но все пак реших да споделя, защото освен мен и други майки във ФБ се оплакаха.

# 312
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Ellle, лидълските са 16 лв ( 15,90 по-точно) за 56 бр., марката е Тужур. Има и мокри кърпи на марката. Интересното е, че пелените са произведени в Турция, а мокрите кърпи в Израел, не че има някакво значение де  Mr. Green

# 313
  • Мнения: 401
Момичета моята бебка стана на два месеца и половина, но още не прави паузи, а относно акането си ни е същото като новородено, но в по-голямо количество /течно и жълто/ и акаме на всяко хранене...т.е. през 3 часа горе долу.

# 314
  • Мнения: 149
Здравейте момичета, радвам се че продължавате да пишете. Аз ви чета редовно, но все не ми остава време да пиша. Теодор вече е на два месеца и пет дни. Кърмя го на 2-2.5 часа. През ноща само прави по-голяма пауза около 4часа. Като огладнее много яко почва да плаче и не мога да чакам да станат 3 часа. Колики има предимно вечер. Давам му Биогая и пие чай от копър и анасон който му харесва повече от чистата вода. Вече сме 5.5кг 58 см. Памперси от няколко дена слагам 3 ка че 2ката много му стягаха и почнаха да пропускат. Мъжът ми купува турски Памперс от търговията Лъч в Пловдив 80 бр за 17лв
 2ри размер. Като вземе 3ти от там ще ви пиша цената.
Теодор отскоро вече се заглежда по играчките,  усмихва се осъзнато и не спи постоянно.

Общи условия

Активация на акаунт