Подарък за 10-годишния ми син

  • 4 979
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 220
Предстои рожденият ден на сина ми, на 10 става, и ми се иска да го отбележим с хубав подарък. Имам само 2 идеи, но и на двете намирам минуси, а нищо друго не ми хрумва, така че моля за съвет. По-късно ще споделя за какво се колебая. Надявам се на добри предложения!

# 1
  • Мнения: 4 500
Категорично съм против да се подаряват таблети, телефони и тем подобни, за това моите предложения са:
1 - Голяма енциклопедия за животните
2 - Пъзел
3 - Уикенд някъде - правили сме го 2 пъти и детето каза, че е било супер  Crazy Е, на място имаше и малко подаръче за сина ни  Blush
Но вие си познавате детето и знаете дали тези неща биха му били интересни.

# 2
  • София
  • Мнения: 982
Тенис ракета, ски, колело, курс по роботика, nintendo wii u, psp. Зависи от какво се интересува и с какво се занимава след училище.

# 3
  • Мнения: 377
Кви игри, кви енциклопедии. За 10 годишно дете особенно лятото. едно колело или друг уред за спорт е най-разумния подарък.

# 4
  • Мнения: 4 500
Едва ли детето на авторката няма колело....

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
ако имате възможност за животинка сигурно детето много ще се радва.
А моето много обича на рождения му ден да идем тримата с тати на ресторант,на кино и евнтуално играчка(но играчката не е задължителна)

# 6
  • Мнения: 2 220
Благодаря за отговорите! Колело има, енциклопедии, настолни игри и пъзели имаме много и отдавна им се е наситил. Друг уред за спорт... малко съмнително да предизвика радост. За Коледа му подарихме боксова круша и само прашасва вкъщи... Курс по нещо дори и интересно или пък уикенд също не виждам да го зарадват, приема ги като нещо по дифолт, не специален подарък.

Чувствам се доста отчаяна, защото особено сега лятото само компютърните игри са му в главата и ако е сам вкъщи, дори не излиза да играе.  ooooh! Вярно, че през учебната година е доста натоварен и има право да разпусне, но се притеснявам как да подходя. То това май е друг проблем и може би не трябваше да го споменавам, но има отношение към единия подарък, който съм намислила - таблет. Купим ли го обаче, ще затвърдя поговорката, че не е луд който яде баницата...

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
Скутер (напоследък все повече деца и възрастни подкараха и това),  Лего, електронен четец (вместо таблет), маркови маратонки... все за скъпи неща се сещам за съжаление.  Ако сте склонни да се прежалите за домашен любимец - перскийска котка е идеален вариант. Имам, не ми създава никакви грижи гадинката, а всички мнооого й се радваме.

# 8
  • Мнения: 377
Той сега играе на компютъра и искате да му вземете таблет? Ще излезе вярно, че жена е като луд с картечница. Има достатъчно много спортни стоки и идеи (най-малко може да го запишете на курс по плуване или летен лагер). Едно дете на 10 не знае, какво е полезно за него, а се поддава на инстинкта си. В създаването на игрите освен програмисти и дизайнери, участват психолози. Тяхната идея е играта да бъде по-зарибяваща. Избора е ваш дали да позволите да си губи времето с тях или да се научи от малък на двигателен режим.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Уф,ние в чудо се виждаме с този таблет,но пък много слуша,като кажем"Ако не четеш цяла седмица няма да имаш таблет"-чете.Не ми харесва,че само така слуша,но представям таблета като награда за свършената работа.В чудо се виждаме като почне да играе,защото падне ли реве и се тръшка...

# 10
  • Мнения: 4 500
Легото го бях забравила  Simple Smile Добра идея.
Ролери сме му подарявали също, има с регулиращ номер, има и с фиксиран.

# 11
  • Мнения: 2 220
Лего Майнкрафт ми е вторият вариант, ето това примерно:

http://shop.lego.com/en-US/Crafting-Box-21116

Уж да има повече опции да развихри въображение. Но дали ще играе достатъчно с него, не е евтино все пак, или пък колкото-толкова, пак по-добре от игричките.

mariqivanova799, таблетът като средство за контрол не е зле, но как да го използвам по този начин, уж подарък лично за него, пък да му го прибирам за наказание?

И тротинетка има, съвсем я е зарязал. Като цяло май е презадоволен, всичко си има... Ужас!

# 12
  • София
  • Мнения: 4 547
Тениска по поръчка с рисунка на любимите му компютърни игри. Това е дреболия, но може да допълни по-голям подарък.
Някаква периферия за компа с по-интересен дизайн. Тъй или иначе му е любимо занимание.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Моят син през есента става на 9 и като се замисля има абсолютно всичко-и Лего(не играе с тях,няколко са), и колело,и таблет че и животинка му взех,колела,тротинетки,бъгита-всичко е имал,много ги глезим тия деца...
А таблетът е единственото ми средство за контрол,забранила съм да се бие или наказва,но той си е добричък по принцип,само с това четене ми е трудно

# 14
  • Мнения: 2 443
  Вземете му това,на което ще се зарадва истински.Щом страстта му в момента е игра на компютъра,о.к.-нека е нова и интересна игра!!!/Fifa,2015,примерно/ Със сигурност ще му хареса! А контролът върху това ,колко време да играе си зависи само от вас,като родител-точно поставени правила!  Simple Smile                               
Скрит текст:
Тук има подобно питане:   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=236733.0;topicrefid=19

Общи условия

Активация на акаунт