Пътуване с бебе в самолет :)

  • 11 600
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Добър ден на всички!
Искам да ви попитам някои неща относно пътуването с бебе в самолет...за пръв път ще ми е,дъщеричката ми е на 2 годинки (така че май не е точно бебе  Grinning )...Четох и други теми по тези въпроси,но коментарите бяха стари и отговорите не им бяха много конкретни...Надявам се да ми помогнете,ако имате и личен опит ще е много добре.Благодаря Ви предварително!!!  Hug Та въпросите ми са следните:
Бебето има ли право на личен багаж тъй като тя си се смята за отделен пътник с билет и всичко останало...(и до колко кг.)Знам че аз имам до 23кг..?Позволено ли е детска количка в багажа (която не се таксува и не се смята за свръх багаж) newsm78 ?Как стой въпроса с течностите,който се внасят в самолета(защото тя често пие вода и сокове).?Имам ли право на чанта която да е при мен по време на пътуването в която да държа неща от първа нужда (памперс,вода,мокри кърпички и други неща за малката)?
Отново БЛАГОДАРЯ на всички които ще пишат!  Hug Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 28 524
Виж тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=646680.0  За най-сигурно питай авиокомпанията или погледни на сайта им.

# 2
  • Мнения: 226
Здравей,
ние пътувахме седмица преди да навърши 2 години, така че тя не беше със собствен билет и място и незнам за багажа.
на другите въпроси:
Позволено ли е детска количка в багажа (която не се таксува и не се смята за свръх багаж) да, оставя се пред самолета
Как стой въпроса с течностите,който се внасят в самолета(защото тя често пие вода и сокове). 100 мл  опаковани в найлонова торбичка ( продават ги на летището)
Имам ли право на чанта която да е при мен по време на пътуването в която да държа неща от първа нужда (памперс,вода,мокри кърпички и други неща за малката)? Да, това ти е ръчния багаж


# 3
  • Мнения: 7 325
Всяка авиокомпания има страница в която са описани подробно разрешените и забранените неща. Има и телефони. Питай тях за да нямаш неприятни изненади.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 122
Добър ден на всички!
Искам да ви попитам някои неща относно пътуването с бебе в самолет...за пръв път ще ми е,дъщеричката ми е на 2 годинки (така че май не е точно бебе  Grinning )...Четох и други теми по тези въпроси,но коментарите бяха стари и отговорите не им бяха много конкретни...Надявам се да ми помогнете,ако имате и личен опит ще е много добре.Благодаря Ви предварително!!!  Hug Та въпросите ми са следните:
Бебето има ли право на личен багаж тъй като тя си се смята за отделен пътник с билет и всичко останало...(и до колко кг.)Знам че аз имам до 23кг..?Позволено ли е детска количка в багажа (която не се таксува и не се смята за свръх багаж) newsm78 ?Как стой въпроса с течностите,който се внасят в самолета(защото тя често пие вода и сокове).?Имам ли право на чанта която да е при мен по време на пътуването в която да държа неща от първа нужда (памперс,вода,мокри кърпички и други неща за малката)?
Отново БЛАГОДАРЯ на всички които ще пишат!  Hug Embarassed


Позната пътува с детето си... Тя се обади в авиокомпанията с която пътуваха и попита предварително как седят нещата с принадлежностите за детето и те всичо и обясниха. По принцип детето нямаше собствено място. Беше си с коша за кола в самолета.
Количката се оставя при другия багаж и тя май за нея плати отделно (не съм сигурна на 100%).
В самолета си беше взела ръчен багаж с нещата за детето - вода, мляко, памперси, кърпички.

# 5
  • Мнения: 120
Ти имаш право на ръчен багаж, в който можеш да сложиш принадлежностите на малката. А за това, какво точно можеш да внасяш на борда (предимно за течностите) е малко сложно, за това най-добре се допитай до авиокомпанията, с която ще пътувате. И не мислете, че на страниците им е много актуална информацията. Те техниката не си поддържат, както трябва, пък да не говорим за сайтовете им Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 2 734
Обикновено детската храна и детско шише с течност минава в ръчния багаж. Миналата седмица летях със самолет (Уиз еър) и преди мен на чекинга имаше бебе, прекараха му бурканчетата и шишето (по- голямо от 100 мл) през скенера и си ги взеха в ръчния на борда.
Но се запознай подробно с изискванията на конкретната компания от сайта им, за да няма неприятни изненади на летището.

# 7
  • Мнения: 334
Две години е границата. Ако е под две, няма отделно място в самолета, но има право на багаж, обикновено колкото на възрастен, но зависи от авиокомпанията. Ръчен багаж с принадлежности има право, разбира се. Децата не се ограничават в течностите до 100мл, но най-много да те накарат да пиеш от водата му (бебешки храни не са ме карали да опитвам Joy) Детските храни и напитки се изкарват отделно на лентата, заедно с електрониката. Детската количка не се таксува, може да се пусне като багаж (не е за препоръчване, защото може да я счупят) или да се остави пред входа на самолета (да се обяви като "delivery at aircraft") и пак от там си я получаваш в дестинацията (някои летища правят изключения и може да ти я пуснат на Bulky luggage при получването на багажа.
Над две, има място в самолета, има си багажа колкото на редовен пътник и т.н.

# 8
  • Мнения: 11 069
Течностите не са ограничават до 100 мл, както няколко пъти подвеждащо е написано, а имаш право на 1 л течности в опаковки до 100 мл всяка, опаковани в прозрачен плик.

За детските храни и млека има отделна регламентация.
Кърпи, памперси и т.н. са нормален ръчен багаж, какъвто имаш право до 10 кг, ако не си с нискотарифна компания (при тях е малко по-различно).

Количката съм я качвала и на самолета, и като багаж съм я пускала (не я счупиха, но не може да се разчита 100%), и в двата случая не се таксува.

# 9
  • Мнения: 408
Колкото пъти съм пътувала с дете, толкова пъти съм минавала с течности, които не са опаковани в пликчета. Просто казвам, че водата е за детето, досега никой не ме е карал да я изхвърлям, последният път беше преди седмица, а детето ми вече е на пет. За количката не се плаща, предава се преди качването в самолета, взема се директно след слизането. Дали има право на багаж, зависи от компанията и това, което е включено в цената на билета.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 734
Да, бебешките шишета и бурканчета не ги слагат в торбички, само те карат да ги извадиш от чантата и да ги пуснеш по лентата.

# 11
  • Мнения: 11
Много Ви благодаря!доста ми помогнахте!!!  Hug Hug Hug Hug

# 12
  • Мнения: 520
Имаш право да качиш количката безплатно ако детето е до/под две години.Тоест води се бебе.След тази граница (в която разбирам попада твоето) вече се води дете и е отделен пътник.Тогава количката може да я вземеш като чекиран багаж.Но тук е уловката ,че или взимаш количка или багаж.

Има право на багаж,колко килограма зависи от авиокомпанията. С коя ще пътуваш ?

Имаш право да вземеш храни и напитки за детето необходими по време на полета. За тези храни и напитки не важи правилото за 1л течности разпределен в опаковки от по 100мл. Зависи от персонала и политиката на летището могат да те накарат да опиташ храна/вода. Мен не са ме карали никога,а имам 10 полета с малчо.В понеделник ме чака 11-я . Whistling


# 13
  • Мнения: 520
Провери в сайта на авиокомпанията с която ще летиш или се обади по телефона. Това няма как да го знам аз.

# 14
  • Мнения: X
Имаш право да качиш количката безплатно ако  детето е до/под две години.Тоест води се бебе.След тази граница (в която разбирам попада твоето) вече се води дете и е отделен пътник.Тогава количката може да я вземеш като чекиран багаж.Но тук е уловката ,че или взимаш количка или багаж.

Това нови правила ли са? До преди 4 години, детето ми беше над 2, съответно пътуваше с билет и имаше право на ръчен, чекиран багаж и количка /безплатно/. Количката се чекираше, даваха ми едни големи найлони да я опаковам,  но се оставяше на място за специален багаж, а не на лентата с куфарите. Близо две години количката я мъкнах по различни летища и винаги с прекачване, защото нямаше и все още няма директна връзка Стокхолм-София. Пътувала съм с различни компании - чешки, австрийски, полски, немски, български, унгарски/които фалираха/, при всички количката ми я качваха безплатно, а аз отделно с два куфара и две ръчни чанти.

Общи условия

Активация на акаунт