Как привикнахте към гърнето?

  • 1 185
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 120
Това си е до детето. Моето мишле го слагам от около 9 месечен на гърне и още от втория път се изпишка. А вече рядко свършва голямата работа в памперса. Пробвай да го занимаваш с нещо като е на гърнето.

# 16
  • Мнения: 1 446
Не бързай много е малко детето и реакцията е съвсем нормална. не го насилвай.
Пусни в търсачката "гърне" и ще намериш много полезни съвети относно гърнето и махнето на памперса.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Изчакай!Не бързай!Моят син както се вижда по-надолу е доста по-голям от твоя.И все още не съм пробвала да го слагам на гърне.Първото ми дете го сложих за първи път на 6 месеца.Много бързо свикна , нямаше рев.Свикването т.е. винаги акаше в кукуто винаги след ставане за чуркането от време на време.Дойде един период в който той постоянно пищеше и плачеше от кукуто,не искаше изобщо да си свие краката за да се изчурка и т.н.Моето мнение е че детето само ще си покаже кога е готово да свикне с гърнето.Когато стои без ппоблем и без играчки.Като осъзнае какво точно се върши там ,а не просто "да хванем момента".Така става и по-лесно  а не мъка за двама.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 787
И Калоян не иска да сяда на гърнето.Аз не го и карам,де.Купих му гърне преди около 2 месеца,да има.Пробвах го като стана на 9 месеца.Последва рев и дърпане и оттогава не съм го слагала.Мисля да пробвам пак след годинката.
Изчакай,рано им е още.Детето трябва да е готово за такова нещо,иначе се стресира и може после изобщо да не иска да използва гърнето.То не че кой знае какво,ще ходи направо в тоалетната Laughing

# 19
  • Мнения: 5 250
До 1 г. и 7 месеца, дори и не си помислях да го слагам на гърне. За всяко нещо си има време и аз реших преди една седмица да опитам. Седна на гърнето, нито се е опъвал, нито ревал.Сега бих казала дори че му е интересно Така че не бързай, пробвай като искаш след годинката. Но ако пак се опъва и реве, изчакай още  Simple Smile

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
А колко често ги слагате ? Сори ако въпроса ми е тъп .
Малеее, пак нападнаха девойката Simple SmileПо принцип имало най-големи шансове да се изпишка в гърнето след сън.Аз Александър още не съм го слагала на гърне, защото постоянно го използва за шапка и е много щастлив и КРОТЪК през това време!
Когато съм била малка, майка много ме е тормозила с гърнето.Един път ме оставила на баба ми и аз постоянно съм и казвала:"Бабо, имам аке".Сещаш се, че през 5мин. ми е носила гърнето, а аз съм пищяла само като го видя.Накрая се е оплакала на майка ми, а тя пояснила, че имам не аке, ами ЯКЕ!Това е била още една причина да започна да ползвам гърнето в късна възраст!

# 21
  • Мнения: 1 878
Аз преди годинка и половина хич и не мисля да го тренирам с гърне  Peace

# 22
  • Мнения: 418
Биляна , мерси за отговора   bouquet! Ние сме на 1 година и 9 месеца и не съм от много напъващите се да чупя рекорда като рано науча детето на куко . Просто си сверявам часовника  Wink. И понеже я слагам около 2-3 пъти само се чудех дали е достатъчно  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт