В момента чета ...40

  • 63 093
  • 770
  •   1
Отговори
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480

Старите теми:

Блогове, в които пишат и форумки:
Bubbly . . . - http://plantabook.in/author/mai4etu/
mijjjka - http://inmyreadingspace.blogspot.com/

Важно!!!
Желателно е когато споделяте впечатление от дадена книга да внимавате как го правите. Това предупреждение не цели въобще да ви откаже от споделяне или питания, напротив! Но често, все още под въздействието на емоцията от прочетена книга се прибързва в споделянето. Нека коментирането на ключови моменти, развръзка, убиец и въобще всичко, свързано със съдържанието, което би разкрило важна информация, да бъде поставяно в скрит текст! За целта, вмъкнете текста, който искате да скриете между скобите [спойлер][/спойлер], на латиница - spoiler. Уважавайте правото на непрочелите все още книгата да й се насладят максимално, когато решат!

Как да поставите картинка в мнение - когато желаете да покажете корица на книга, която четете, е необходимо да копирате, сложите адреса на картинката между отварящ и затварящ таг за изображение, т.е. между img и /img, поставени в скоби - [имг] [/имг]. За намаляване на изображението, ползвайте img height=250 или img height=300, след това адреса и накрая /img, съответно пак със скоби, ето и пример:
[имг хеигхт=250]http://....................jpg[/имг]

В момента чета ...

# 1
  • Мнения: 5 776
Благодаря за темата Паяче   bouquet
На края на "Дезире" съм, много е увлекателна. После ще си дочета "Finders Keepers" на Кинг.

# 2
  • Мнения: 11 477
Благодаря и аз за темата. Последните ми книги са "Сияние" и продължението й - "Доктор Сън" на Кинг. Първата ми хареса повече - клаустрофобичната обреченост на атмосферата и бавното попадане в лудостта на собствените демони - прекрасно обрисувани. Втората е по-различна като усещане, но няма и как да е иначе.
Сега съм на "Блус в лятна нощ" на П. Конрой - мнооого ми напомня на "Принцът на приливите", която страшно ми хареса. Тук ми идва единствено в повече прекалено детайлното описание на диалозите между петимата братя, обемът като че ли е прераздут и малко по-голяма сгъстеност би била добре. Още съм в началото, да видим с какви чувства ще съм накрая.

# 3
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Аз също благодаря на Паячето за новата тема!  Hug Heart Eyes

 Прочетох

 Много емоционална книга, с мъдра главна героиня. Като майката-закрилница е Ву. Мъдрост, взаимоотношенията мъже-жени, деца-родители, любов от най-чист вид, всичко има в нея. И изобилие от мъдри изречения, които няма смисъл да преписвам. Ще прочета книгата някой ден отново, защото си заслужава.

 Четох и разкази на Чудомир. Две негови книги съм предвидила за прочит тези дни.

# 4
  • Мнения: 10 686
Аз се записвам с "Фантом" /Ю Несбьо/  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 3 261
Паяче, мерси за темата   bouquet
И от мен запис - приключих Елинор и Парк - хем младежка книга, за първата любов с цялата й сила (описана по младежки - без много разбиране и философия, ей така - спонтанно, с прости думички, дори ако щете с егоизма на младежкото виждане), хем носеше една дълбока болка, болка от онези неща, които не зависят от нас... ами много бързо я изчетох и общо взето по-скоро ми хареса...

# 6
  • Мнения: 55
Започвам Крайбрежната къща на Джеймс Патерсън. Може ли да ми препоръчате нещо друго от него?

# 7
  • Мнения: 11 818
Блaгодaря зa новaтa темa!   bouquet

Зaписвaм се с "Книжaрничкaтa нa островa", Гaбриел Зевин.

# 8
  • Мнения: 1 232
Току що приключих "Алексис Зорбас" на Казандзакис.
Много ми харесва, завладяваща, ярка, разтърсваща. Докато четях си спомнях "Антихрист" на Емилиян Станев.
Не мога да пиша много.

Ще  започна "Татарска пустиня" на Дино Бузати, ама малко време ще си дам , че пустия му Зорбас ми е още в главата с неговите разсъждения.

# 9
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
ябълка, Алексис Зорбас го чувствам като свой приятел. И да знаеш, дълго ще е в главата ти. Мисля си, че който го хареса, не го забравя.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 387
Благодарности за новата тема! Записвам се с "Онова лято" на Лорън Уилиг. Продължавам да чета и Дневникът на Източа перла - като за четиво в метрото става.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 401
Благодаря за новата тема   bouquet
Приключих "Самотата на простите числа". Не мога да отрека таланта на автора, но никак не е мой тип книга. Хладна, болезнена и ме угнети. Някои от емоциите на героите не ги разбрах и не усетих емпатия, не ме докоснаха.

След нея направо ми се прииска да си промия съзнанието с някой чиклит, но в крайна сметка започнах "Подвижни образи" на Пратчет. Паралелно си чета и "In Bed with the Tudors: From Elizabeth of York to Elizabeth I" на Amy Licence. Напук на заглавието дотук няма нищо пикантно и си я ползвам за приспиване  Grinning

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 647


И друг път съм го казвала, но този път съм абсолютно сигурна - По-брутална книга не съм чела!  Crazy

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 197
Благодаря за новата тема. Записвам се със "Скулптора" на Крис Картър.
  bouquet

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 1 638
Аз си продължавам с "Градът" на Саймък.
На четеца разнообразявам с "Мравките"на Вербер.

Общи условия

Активация на акаунт