Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте! Таткото и майката на внука ми имат различни лични лекари. И двамата си прехвърлят топката относно болничния лист, когато на таткото се наложи да гледа болното дете. Неговият GP отказва с мотива, че болничният се издава от лекаря на детето. Лекарят на детето пък казва, че таткото не е от неговия контингент и също му отказва. А ако аз, бабата, нямах възможност да го гледам, тъй като съм на работа, какво щяхме да правим. Може ли някой да ми каже как се прави в такива случаи???!!!
Цитирай

БГ - София

Болничния за гледане на болно дете се издава от Личния лекар на детето.
Цитирай

София

Да си гледат работата и тримата лекари. Болничен лист за гледане на  болно дете се издава от лекаря на детето. Категорично!!! Сега е късно, но утре ще  поровя и за нормативния документ. Нито личния лекар на таткото, нито този на майката са преглеждали/предполагам/детето за да могат да гарантират, че е било болно. Гадно е така да ви разиграват, защото да факто ако искат да помогнат и тримата могат да го направят. Но педиатърът е длъжен.  Позволете ми да посъветвам-сменете се лекарите! 
Цитирай

Пловдив

Точно както са ти писали и другите болничния се издава от лекаря на детето.Не може той да установи,че има нужда от болнични пък да бъде издаден от друг лекар.
Цитирай

Там където е семейството ми

Ами момичетата по-горе са ти казали,но да се включа и аз.
Преди няколко седмици, моето момченце беше болно с Пневмония.
Болничният, който ми издадоха беше от Личният лекар на детето.
Цитирай

Личният лекар на детето.
Цитирай

София

Личният лекар на детето.
А номерът на болничния се дава на личния лекар на родителя.
Цитирай

Оттобрунн, Мюнхен - понякога Варна

със сигурност се издава от л.лекар на детето, ако и двамата родители работят и не могат да отсъстват от работа, болничен може да се издаде и на името на бабата, който тя да представи в службата си, но отново се издава от л.лекар на детето.
Цитирай
Ясно! Но педиатърката отказва с мотива, че таткото не е записан при нея и затова няма право да му издава болничен лист...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.