Разминаване в резултати за хепатит Б. На кого да вярвам?

  • 1 299
  • 4
  •   2
Отговори
Здравейте! Искам да опиша моя случай и да чуя мненията Ви.
При рутинните изследвания при бременност( 11г.с. съм), от лабораторията, в която са ми били изпратени изследванията, идва положителен резултат за австралийски антиген (хепатит Б). Естествено, аз преживях доста кошмарна вечер и на другата сутрин заедно със съпруга ми отидохме в Хеи (Пловдив). Резулата беше отриЦателен и на двамата. От Хеи казаха , че техния резултат е достоверен. Аз обаче се обадих в лабораторията, която ми даде положителния резултат и на тях им потърсих сметка, защо е така. Заобясняваха ми, че работели със съвременни апарати, който отчитали по стойности и ако имало дори и минимална разлика в тях им показвало положителен резултат, а в Хеи работели с лентички, които отчитали само положителен или отрицателен вариант.
От лабораторията ми предложиха да отида пак в края на седмицата. Ами ако излезе пак положителен?

В такъв случай на кого да вярвам? КоЙ ще ми каже носител ли съм или не? Все пак не става въпрос за кашлица, а за сериозно заболяване.

# 1
  • Мнения: 2 755
Вариантите са няколко - грешка при изследването ( най-малко вероятно ), някой е объркал пробите с тези на някой друг ( много рядко, но не е изключено ) или при записването на полученият резултат са объркали номера и/или имената. Хм, такива грешки са рядкост, но на твое място бих се изследвала наново в друга лаборатория.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 444
Бих те посъветвала освен повторението на  пробите в същата лаборатория да отидеш и в друга, пак от частните, модерни и добре оборудвани лаборатории за едно 3-то становище.Права си, не става въпрос за кашлица и нещата са мнго сериозни, така че подходи и ти така.............. newsm78
Успех, дано е само ужасна грешка  bouquet

# 3
  • Мнения: 49
Здравей,на теб какви изследвания са ти правили по точно защо и аз си правих изследвания в ХЕИ  в София  и резултатът беше положителен и съм носител на хепатит Б но само носител не го карам наистина пак си направи тези изследвания за наличие на НВSag мисля че така беше желая ти късмет и дано да са объркали ако имаш някой други въпроси питайме

# 4
  • Мнения: 747
По повод същия този австралийски антиген, да ви кажа на мен какво ми се случи. Правя си аз изследването, задължително преди ин витро, и излиза- положителен. Като пробата беше занесена в стерилна епруветка, всичко точно. Апаратура- съвременна, два пъти ми били пуснали пробата. Естествено, повтарям пробата- този път обаче отрицателен резултат. И като разрових какво е станало- оказа се, че те първия път ми прехвълили серума от моята стерилна епруведчица в някакво тяхно шише, н-та употреба. И там нали се сещате колко серуми са извъртяни, от специални контингенти?
След втория тест прекратих пробите, взех си резултата, който ми хареса.
Междувременно, докато си чаках резултатите, попрочетох- наистина има много позитивни (от порядъка на хиляди), това не означава, че са болни. Но дори и да са позитивни, вероятността бебето да се зарази, е нищожна!

Общи условия

Активация на акаунт