Февруарско сърчице, вече тупка и расте - тема 2

  • 27 033
  • 721
  •   1
Отговори
# 465
  • Варна
  • Мнения: 7 146
П.С. HappyKali, прави ми впечатление от постовете ти, че си компетентна по всички въпроси и ако някой не е на твоето мнение, дори да е доктор... значи нищо не разбират. Тук сме да споделяме само емоции, изживявания и мнения на доктори и т.н. А не да осъждаме... Нищо лично, просто вече много бие на очи...  Peace

Явно е лично, защото вече обясних, че никого не съдя (от потребителките) и въобще на става въпрос за моето мнение, а за факти, за които съм събрала информация с много четене, разговори с много и различни лекари в продължение на осем години борба със стерилитета, четири опита ин витро и бременност, завършила със мисет аборт. Дори и да е доктор, няма как да замълча и да не напиша, че твърдението, че Утрогестана предизвиква аборт е абсолютна глупост. И няма как да си замълча, защото това е форум и влизат и четат момичета, които това смешно твърдение може да докара до лудост от притеснение, само защото са им изписали Утрогестан.
Имаш пълната свобода да скролваш и да не четеш постовете ми, но ако мога да бъда полезна дори и на едно момиче, не смятам да спирам да споделям опита си. А никой не е длъжен да се съобразява и да чете.

# 466
  • Мнения: 326
Добро утро момичета от няколко дни пак се върна безсънието направо  #Crazy

# 467
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
Добро утро и от мен  Hug

Съчувствам на всички , страдащи от безсъние - сигурно сте хипер, мега, гига изтощени вече  Confused Аз пък вече си мисля, че мога да спя и 24часа, да стана за малко (до тоалетната,за вода) и пак да си легна, понеже съм уморена... smile3524 Живота ми минава в работа и сън, който понякога е толкова много, че мъжо си признава че понякога идва да провери дали имам пулс Sleeping Joy

# 468
  • Мнения: 167
Моя док също е на мнение, че  няма нужда от утрогестан когато няма причини за това. Той изрази теория, че прогестерона е ОК и помага в началото, но след 8 г с ако няма други проблеми е добре да се спре. Аз го слагах 3х2, той ми даде схема с която го нямалях до пълното му спиране седмица по-късно. Изрази и мнение, че има спорове по отношение на това как се отразява толкова много прогестерон върху развитието на тестисите ако бебето е момче, тъй като мъжете нямат прогестерон.
Бях писала, че предишният ми лекар е против изобщо хормоналните. Аз и двата пъти имах леко кървене и не съм ги пила. Но винагоще има различни теории. Най-важното е дс вярваме, че правим най-доброто за децата си.
Малко съм привърженик на теорията за положителното мислене, но не масовата:)
Написах горното, защото наистина има много гледни лекарски точки. Ама на нас работата ни е да ги слушаме, нали Simple Smile
Няма са си мислите и да четете страшни теории много много...

# 469
  • София
  • Мнения: 59
Поздравления на всички за хубавите новини от прегледите  Hug
 Относно имената на нас с предното дете свекъра  се опитваше да каже какво име да сме изберяли, не че някой чу какво мрънка де! Мъжа ми и аз бяхме и сме твърдо решени на никой да не си кръщаваме децата, пък ако ще цялата рода се цупи дреми ми  Naughty. Мъжа ми е прекръстен на три годишна възраст, понеже дядо му се сърдил и цупил , че не е на него, та сега вместо Александър се казва Тошко, да не казвам колко си обича името  #2gunfire .
Витамини за бременни засега няма да пия, освен фолиевата и селена, който ми изписа доки. С предната бременност също не съм пила, наблягах на плдовете и зеленчуците.
А сега да питам нещо, във вторник бях на преглед и доки каза че имам леко отлепяне, но нямах никакви симптоми, назначи да пия но-шпа 3х2т и утрогестан 2табл. вечер и от прегледа ли, от хапчетата ли,не знам защо , но от време на време чувствам леки като менструлани болки , а нямам нито кървене, зацапване, абсолютно нищо  Crossing Arms , някой с подобни симптоми?
Айде оплаках се .... Пожелавам ви хубав прохладен ден, че с тая жега....  smile3525

# 470
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Момичета, и моя преглед мина днес. Беше доста изтощително, защото бебока големи танци изигра и не можаха да го премерят веднага. Пратиха ме да се разходя, за да си смени позицията. Разходих се, пак влязох - да, в друга поза беше, но пак неблагоприятна. Хайде пак на разходка и трети опит - разбира се пак нещо на една страна и не се вижда нищо. Трета разходка и четвърти опит - сега пък спи... Докторката го бута, бута, кара ме да кашлям и след третото кашляне се събуди и най-накрая застана както трябва и успя да му се измери тая прословута гънка, дето толко я дебнехме  Laughing
Всичко изглежда нормално, казаха, и риска ми е много малък Simple Smile взеха ми кръв и другата седмица чакам резултатите Simple Smile

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo

Извинявай сладурка но се смях с глас  Heart Eyes Hug Hug
Бебчо е със свое мнение и харектер какво да ти кажа и моята кифла се метка вчера ... ма това е положението  Crazy Crazy

# 471
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Момичета много се радвам за всички нас  Hug
дай боже всички изследвания др. седмица да са добри  Praynig Praynig Praynig

Alexandra* аз бях с постоянни болки, кървене после зацапване и така до преди 2-3 седмици. Не се притеснявай ако си вкъщи полежавай повече. От къде пък това отлепване като нямаш нито кървене нито нищо  newsm78 Пии но-шпато и болките ще отшумят  Heart Eyes Ако нещо те притесни звънкай веднага на доктора си  Hug

# 472
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Скрит текст:

# 473
  • София
  • Мнения: 59

Alexandra* аз бях с постоянни болки, кървене после зацапване и така до преди 2-3 седмици. Не се притеснявай ако си вкъщи полежавай повече. От къде пък това отлепване като нямаш нито кървене нито нищо  newsm78 Пии но-шпато и болките ще отшумят  Heart Eyes Ако нещо те притесни звънкай веднага на доктора си  Hug

А де и аз това се чудя, доки каза че е много малко няколко мм и не било опасно засега, ама пустия ми бремелински мозък само за това мисли сега  ooooh! , иначе си полежавам, нищо не върша у дома, мъжо се зае с домакинската работа и с грижите за детето, след седмица пак съм на преглед и ще видим.

# 474
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Дано на прегледа следващия път всичко да е наред  Praynig Heart Eyes и ще е ...

# 475
  • Мнения: 544
Wendzy – моят доктор каза същото за витамините. Сега има изобилие от пресни плодове и зеленчуци, по-добре е да се набляга на разнообразното хранене. Разбира се, всеки сами си решава.

Prikazzka – интересен преглед си изкарала Simple Smile важното е, че всичко е наред.  Утрогестана на мен ми е даден до 12 г.с.

Betyyyy – как се хвърля сол...това за сефте го чувам. Я кажи каква е техниката, да проверя Доки дали познава  Crazy

plqsmlqs – малко е кофти това с фраксипарина, но целта оправдава средствата Wink До края ли ще си го биеш, какво казаха?

Alexandra – не се притеснявай, пази се повечко, ако имаш възможност си лежи. Отлепването не винаги в свързано с кървене. Аз нямам отлепване, а пък... И нямам претенции да съм много компетентна, но 3х2 Но Шпа много ми се струва. Леките болки са нормални, нали расте бебето  Heart Eyes

Съчуствам на всички които не могат да спят.... аз едва гледам. По цял ден ми се спи, то това и липсата на цикъл да единствените ми симптоми от бременността  и понеже съм на работа, (нищо че официално съм в болнични, но това е друга история, няма да се ядосвам), едвам издържам. Кога ли ще си ударя главата в монитора...

Да питам нещо... изследването за тромбофилии от ЖК ли го назначават или мога да си го направя самоинициативно?

# 476
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
.katniss. изследването за тромбофилии доктора който ми прави инвитрото ми ги назначи. Но мисля, че и сама можеш да се справиш и да си ги пуснеш  Hug Аз съм го пускала в лаборатория Геника.

# 477
  • Мнения: 544
mierin, благодаря!
Ще проверя как стоят нещата там и ще се организирам.

# 478
  • Мнения: 1 205
И моето го пусках в Геника. Имаше един основен пакет, който док ми препоръча да пусна беше на цена 160лв. Точно там излезна проблема с тази тромбофилия и гадния фраксипарин който трябва да си бия до края. Ама, това да е, всичко друго да е ОК.

# 479
  • Мнения: 272
На вас ви е смешно за моя преглед, обаче и хората в болницата много ми се чудеха защо танцувам из коридорите... че нали само с разходка, както казах, не ставаха нещата, и взех да си танцувам и да подскачам Simple Smile а и то с тея движения и танци на бебчето всеки път, макар и в погрешната поза, направо не ми се мисли като се роди какво ще го правя такова енергично  Shocked

Иначе потърсих д-р Чачева сутринта да ми каже за утрогестана и фолиевата киселина, обаче точно преглеждаше и казаха, че ще предадат да ми се обади. Звънна ми към обяд и каза, че вече няма нужда нито от едното, нито от другото - много съм доволна  Sunglasses

А за спането - аз от два дена въобще не мога да спя. Заспивам чак към 11, събуждам се към 3-4 за среднощна тоалетна, после едва заспивам към 6 и в 7 пак се будя и то вече става време да се оправям за работа  Confused поне утре заминавам на море и ще си спя и следобяд, та да наваксам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт