Пушене и кърмене

  • 12 533
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 757
Чак пък да нямат проблеми децата на наркоманките... не съм съгласна. Моя позната беше на метадон по време на бременността си - детето се роди месец по-рано, с тегло под 2 кг. и разбира се с абстиненция. Бебето стоя повече от 2 месеца в болница докато наддаде и плавно му намалят лекарствата за абстиненцията. Развиваше се една идея по-бавно отколкото своите връстници, но Слава Богу вече е на 6 г. и си е в нормите.

# 46
  • Мнения: 4 708
Стига сте си търсили оправдания, ама само риск било, ама можело и нищо да не стане. Аман се каза от глупости. Вземайте си наркотици ако щете, както виждате рано или късно ще навакса и ще настигне връстниците си. Пушете си кутията цигари на ден, и да се разболява това дете, те всички се разболяват няма да е само вашето. Ако едните цигари не може да откажете заради това дете, недай боже утре да ви се наложи да се откажете от нещо по-голямо, явно на майка си няма да може да разчита, но пък има баща има роднини, все ще оживее. #Cussing out

# 47
  • Мнения: 2 757
Скарлет, не знам към кого се обръщаш, аз споделих само пример. Това, че въпросното дете е наваксало в развитието си не означава, че това се отнася за всички.

# 48
  • Мнения: 6 122
Чак пък да нямат проблеми децата на наркоманките... не съм съгласна. Моя позната беше на метадон по време на бременността си - детето се роди месец по-рано, с тегло под 2 кг. и разбира се с абстиненция. Бебето стоя повече от 2 месеца в болница докато наддаде и плавно му намалят лекарствата за абстиненцията. Развиваше се една идея по-бавно отколкото своите връстници, но Слава Богу вече е на 6 г. и си е в нормите.

Това не е от метадона. Аз лично също съм била на метадон по време на бременност, и подобно нещо не ми се е случило. Да не говорим, че на нито една от познатите ми бременни, които са на метадон  такова нещо не се е случвало. Предполагам ти е известно колко деца с подобни оплаквания са на родители без нито един порок.

# 49
  • Мнения: 2 757
На нея лекарите са й казали, че е заради зависимостта й и това, че е изключително слаба и с нисък имунитет (пак в следствие на употребата на наркотици). Споделям това, което знам от нея, не съм лекар и не мога да съм на 100 % сигурна така ли е или не.

# 50
  • Мнения: 6 122
На нея лекарите са й казали, че е заради зависимостта й и това, че е изключително слаба и с нисък имунитет (пак в следствие на употребата на наркотици). Споделям това, което знам от нея, не съм лекар и не мога да съм на 100 % сигурна така ли е или не.

ААа ясно. Възможно е, напълно е възможно. Учудих се просто, защото при другите минава като напълно нормална бременност ако са само на метадон и са с  напълно здрави деца, но в крайна сметка си е индивидуално всичко. Добре, че сега е наваксало миличкото детенце.

# 51
  • Мнения: 4 708
Скарлет, не знам към кого се обръщаш, аз споделих само пример. Това, че въпросното дете е наваксало в развитието си не означава, че това се отнася за всички.
Към всички писали в темата, че чак пък толкова опасно не е. Еми явно са прави, те жените си се друсат явно по време на бременност, и пак децата им били здрави, та едни цигари ли "ще обърнат каруцата".

# 52
  • Мнения: 300
Гледам и не вярвам на очите си! Децата били здрави, само им давали лекарства за абстиненцията!
С какви очи ще гледате после децата си, не знам... Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 11 470
Стана ми любопитно - пушихте ли, докато кърмите? Доколкото знам преминава в кърмата и макар и в интервала между кърменията на практика бебето си поема никотин.
Вие как мислите?

В Берлин, лекар на братовчедка ми, пушеща по 2 кутии тогава, й беше в казал, като установил, че е бременна, в никакъв случай да не ги спира рязко, а да ги намали, сведе до минимум 1-2 цигари на ден. Но спирането - според него, щяло да се отрази по-зле на плода.
Доколкото знам, кърми с малко цигари, синът й е вече на 18 години, здрав, прав, корав, не е болен, не пуши (за сега)....
Така че - всичко е индивидуално!

# 54
  • Мнения: 300
Стана ми любопитно - пушихте ли, докато кърмите? Доколкото знам преминава в кърмата и макар и в интервала между кърменията на практика бебето си поема никотин.
Вие как мислите?

В Берлин, лекар на братовчедка ми, пушеща по 2 кутии тогава, й беше в казал, като установил, че е бременна, в никакъв случай да не ги спира рязко, а да ги намали, сведе до минимум 1-2 цигари на ден. Но спирането - според него, щяло да се отрази по-зле на плода.
Доколкото знам, кърми с малко цигари, синът й е вече на 18 години, здрав, прав, корав, не е болен, не пуши (за сега)....
Така че - всичко е индивидуално!

Много ми е сранно като знам  как реагират по отношение на децата, ако някой я види да пуши след като кърми как не са се обадили на социалните.

# 55
  • Мнения: 196
Приемали ли сте осцилококцинум по време на кърмене.

# 56
  • Мнения: 1 906
Приемали ли сте осцилококцинум по време на кърмене.
Аз да, бях леко настинала и ми го предписа педиатъра на детето.

Общи условия

Активация на акаунт