Сладкарничка за книги - тема 49

  • 21 448
  • 740
  •   1
Отговори
# 495
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Алекс, той плажа хубав, ама докато стигнеш до него Outta Joint...и пясъкът едър, чак боли като ходиш, морето много дълбоко още на метър, вълните огромни...да го гледаш на снимка става, но за почивка с две деца - тц, не е за нас Naughty.

Лофче, айде утре ще чакаме да пищиш. И като млада булка е редно да пазиш благоприличие, как тъй харесала била пожарникарите, ама ха hahaha.

Някой питаше как така Калоян бръмчи - ами така, ужасно изнервящо и досадно. Спейки, издава монотонен, постоянен звук, нещо като "ъъъъъъммммм", което ние наричаме бръмчане, но е доста силно - щом ни буди през 2-3 затворени врати...обикновено е на разсъмване, никога вечер след заспиване. Не знам от какво е, още от бебе си е такъв, ама нали разбирате че детско гласче е едно, а мъжко гласище - друго ooooh!. Направо не знам коя жена ще го търпи - ще си събере багажа още първата нощ Whistling. Довечера ще пробвам да му сложа да спи на две възглавници, знам ли и аз вече...понякога сутрин малкият идва видимо изтощен и казва"Удрях го, виках му - пък той все бръмчи и ме събуди" - не е работа това Crossing Arms...

# 496
  • София
  • Мнения: 10 858
Я едно гуш да ви дам  Hug Hug Hug

Миле, наш как искам там на море, а? Ама точно там, точно в тоз хотел!  Mr. Green  Ох ...  Crazy

Мариш, Лоренка, другарчета, много сте сладки и щастливи, радвам ви се  Hug Страхотен подарък, гривна наистина е суперска  Heart Eyes

Алексче, дано скоро Кати е по-добре. Да не е яла сладолед или нещо студено и да я е пресякло в тая жега?

Мариетко, как така бучи сина ти  newsm78

Вени, леко бе, ще счупиш колата  Joy  hahaha hahaha hahaha hahaha
Ще следя за отзивите ти за трилогията (че не мога да я кажа). Метни я във фейса като ти я пратят  Praynig Аз съм на твоята Катерина Медичи   Heart Eyes

Пете, комшУ, Чаените листа е едно бижу, не само по корица  Heart Eyes Разкошна книжка, точно такова нещо ми се четеше  Hug

Нели, на Поморие ли решихте?  Където и да сте, приятно да си изкарате  Hug

Моя мъж вече само за море ми говори, а от него зависи кога ще се освободи та да тръгнем. А де.


О, Мариетче писала, няма да трия ...

# 497
  • София
  • Мнения: 1 462
Пете, комшУ, Чаените листа е едно бижу, не само по корица  Heart Eyes Разкошна книжка, точно такова нещо ми се четеше  Hug
  hahaha hahaha Много се радвам, че ти е харесала.  Hug

# 498
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Ето ме и мен. Четох доста, сега пак съм в Поморие и Обзор вече.  Joy Голямо дръзновение ме е обхванало, но ще намеря мястото, нЕма се предам.

Вени, прочети трилогията, струва си. На мен много ми допадна, хладна скандинавска история, но си като герой от книгата докато четеш. Аз така бях, де.

Миле, имам Ейглетиерови. Поискаш ли ги на хартия, пращам ги.

Авлига, много ми е хубаво като пишеш, едно такова леко и мило се леят думите ти. Не ми се иска пак да ни напуснеш. И да ти кажа, че ще ти харесат биографичните книги на Троая, защото ги пише като приказни истории.  Ще споделя за новите две книги, които днес взех. А като правеше опис на книгите ми, библиотекарката ми препоръча  и друга негова, която ми записа на лист, аз дори не съм чувала това заглавие - "Грембоск". За архитект е, а това  е много любима моя тема. Книгата я нямат налична, но аз май ще я търся другаде. Искам да я прочета. Ако из сектата се намира някоЙ екземпляр, може да помоля за съдействие.  Simple Smile

# 499
  • София
  • Мнения: 10 858
Нели, а чела ли си "Гогол" на Троая? Не за друго питам, а защото я имам и не съм я пипнала  Laughing

ПетеMr. Green

# 500
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Вив, "Гогол" не съм чела, но мисля, че я има при нас. Доста книги има от Троая, все за велики личности, мисля постепенно да ги прочета, защото ми харесва как представя историите. С по няколко думи успява да пресъздаде букет от състояния. Страшен е, не всеки автор притежава такова перо, такава образност.

# 501
  • София
  • Мнения: 5 362
Като чета за морето още повече нямам търпение да тръгнем.
Нас нито вълни ни плашат,нито пясък, нито нищо.Нали затова отиваме.
Марти се научи да плува на 5 годинки сам.И към днешна дата с баща му какви неща правят във водата,направо не мога да повярвам,че ММ се вдетинява до такава степен.Той го хвърля,превърта,мята.Чудо е!
Не мога да си представя,че ще отида там и ще стоя на басейн или пък няма да ходя на плаж.Та нали затова хвърляме луди пари.Да не говорим,че предишни години винаги сме били на трета линия хотели.Почти на повече от половин км от плажа.Всеки ден си ходехме пеша и на отиване и на връщане.С три деца,от които едното беше на 4 годинки тогава.

Нел, пожелавам ти да намериш вашето местенце!Знам,колко е трудно да се угоди на всички претенции,ама не е невъзможно.В крайна сметка имате доброто настроение и желание за осъществяване на приятна морска почивка.



# 502
  • Мнения: 2 134
Здравейте розови прасковки  Hug Hug Hug Hug
Пристигам след сън и преди бира  Mr. Green
Вени, много се смях с твоя синковец Laughing
Маришик, страхотна изненада си имаш. Лоренка, браво на теб! Наистина имаме силна игра този път! Дано и моето другарче хареса моите скромни дарове Blush Hug
Като сте тръгнали да се прекръствате - аз Запетайка ли да стана или Двоеточие?  newsm78 Joy
Слив, с твоите цветове се сетих за това: "Сините сливи са зелени, когато са червени"
Сърчице Hug
А!Мариш писала вече за сливите  Joy Joy
Милето, ти коя си? Не е възпитано така! Моля да поздравиш и да се представиш Crossing Arms
Скрит текст:
Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Авлига, била камила някога си  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Ух много ме разсмя hahaha Аз пък си мисля, че съм била делфин....всъщност вървя към китЧЕ  Embarassed Heart Eyes
А аз обичам и сушени сливи и кисели джанки  Rolling Eyes Crazy
Три части са, но в една книга.
За туЙ ли е трилогия  newsm78
Скрит текст:
Mr. Green Peace Hug Hug Hug Hug Heart Eyes
Мама я има, ама още не я е чела. Миналото лято й я взех от Алеята. От тогава с леля все ще я четат. Да ги видя Thinking
Лоф, дай адрес на пожарната. Искам и аз да плакна, че ще гръмна от хормони  Blush Embarassed Joy Joy
Мариет, аз броя ли се за стара булка вече Whistling
Мери, аз бях оподарена, ама да кажа за следващата игра, на бъдещото си другарче - нося. А как обичам тюркоаз Crazy Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Обаче имам алергия към неблагородни метали. Тъй, че коледно другарче - или златни/сребърни обеци с тюркоаз, или нищо  Whistling Mr. Green Peace Hug
А ти, Мери, гушкаш ли малко сладко бебче Heart Eyes
Мариетко, нещо да няма на, как се казваше я....носоглътката? хм Thinking
Аз си мисля, че май съм мяркала някои от тези книги (Гогол...) в библиотеката на баба, ама не съм сигурна. Не съм ги чела де Blush
Отивам да се приготвям за бирата. Наздраве Hug

# 503
  • София
  • Мнения: 6 210
Точи, ти вече си обречена на подаръци за по 560 лв. във всяка следваща игра, смятам да стигнат за тюркоаз и благородни метали. Даже, ако ти се падне Ули, тя знае един магазин за кръстчета от по 800 долара ли бяха, евро ли  hahaha.

Много обичам морето, лятото, слънцето и пясъка, обаче това не ми попречи миналата година да се излежавам маалко по-далеч от плажа  Embarassed. Ама тази година съм се зарекла да не се пържа на шезлонгите на басейна, а да ходя повече на пясъка.

Виви, книгата е в ПДФ и като я получа, ще пробвам да видя дали бих могла да я докарам до по-подходящ формат за четци и ще я кача в групата  Peace.

# 504
# 505
  • София
  • Мнения: 5 362
Шшшт,тихо,Лу се промъква bowuu

# 506
  • Кърджали
  • Мнения: 10 265
Кати от доста време го има този проблем с коремчето. Но преди беше от дъжд на вятър и го свързвах с моменти на притеснение и страх. Сега от известно време е  всеки ден, за кратко но не пропуска. Най-близкия детски гастроентеролог бил в Стара Загора та няма как да я заведа сама. Пуснахме и изследвания,  всичко е окей според лекарката ни. Сега остана да проверим и варианта с глистите, тя ги беше завъдила миналата година. Нищо чудно пак да ги има, от село ще взема чесън да опитам да и го пробутам с прясно мляко по съвет на лекарката. Преди 2 години някъде и ротавирус бе изкарала.

Мариетка,  плажа на Велека го бях видяла за първи път покрай една практика пт университета.  От Ахтопол до там сме ходили пеша. Ама то тогава що пеша сме обикаляли по онзи район.... Но любов си ми остана този плаж. И щях да убия Краси като бяхме тръгнали на море, че се върза на акъла на племеника му и отидохме в Поморие... След това така и не ме огря да посетим пак морето, всяка година ни се объркват плановете.

# 507
  • София
  • Мнения: 10 858
От Троая съм чела само Ейглетиерови-те и много я харесвам  Heart Eyes
А въпросната трилогия дали е семейна сага?
Венка, благодаря ти  Hug

Мариш, а ти в какви отношения си с пясъка, май не го обичаш много  Hug Шегичка  Wink

# 508
  • Мнения: 10 883
Аз съм чела Екатерина Велика и ми беше харесала.
Защо си мислех, че и за Шлиман беше негова книгата, ама не я намирам сега.

Вени, те са много любезни в този магазин Simple Smile като отказах кръстчето за 800 долара (залагат те на по-старата валута Simple Smile) ми предложиха утешително да си взема обички за само 200 долара  Joy Joy Joy

# 509
  • Мнения: 1 107
Хей, тук съм Hug
Нели аз ви поглеждам през целия ден, на дози, но трудно стигам до писане Blush

Ей и сега ще съм набързо, но исках да кажа на Вени, че имам Бьорндал и ще ти я пратя. Тъкмо повод за алъш-вериш, ако се сещаш какво искам да ти кажа Wink (това последното, съм сигурна, че е израз от някой сериал, ама хич не се сещам от кой newsm78)

Чао за сега, ако мога по-късно пак ще се включа

П.П. Маришке честит ти подарък и браво на Лоренка!

Общи условия

Активация на акаунт