Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора

Кога започнаха да гукат вашите бебчета?А кога проговориха и каква беше първата думичка,която чухте?
Ще ми бъде много интересно да разбера.Предполагам ,че всичко е адски индивидуално както е всичко свързано с отглеждането на дете.Моето момченце още е много мъничко ,но все пак супер се вълнивам като чуя някой нов звук от устичката му....
Цитирай

München, DE

мирелка по4на да гука на 2 месеца даже май нямаше два а кога ще проговори незнам но всеки ден изкарва все по нови звуци  Laughing
Цитирай

София

На 2 месеца някъде
Цитирай

София

Към 2рия месец откри гласа си, всякакви звуци. На 9м въртя езика, сука и докара до "тати". "Мама" каза доста по-късно.
Цитирай

от 2 месеца започна да гука  baby_neutralа от няколко дни като е весел и се радва все си повтаря дада бла-бла Laughing голям е сладурко и аз с нетърпение чакам да чуя първите думички
Цитирай

Му Кинд Оф Плаце

На около 2 месеца различавах и друго освен плач  Wink
Любимата ми история от това време:
Баба ми все пита дали е прогукал, че е много важно и след великото събитие, мъжът ми отговаря:
-Да, гука.
А баба веднага:
-А гугука ли?  Mr. Green
Цитирай

Малката на два месеца вече се смееше на глас, а гукането й започна още по-рано. На 4 месеца казваше та-та, ба-ба, да-да и дайте! Вече хубаво казва "мама" и изрежда почти всички от семейството. А онзи ден - вече е на 7, каза "Лельо". Разбира се, предполагам, че случайно, но го произнесе правилно и накара леля си да скочи до тавана Laughing
Аз самата съм изненадана, защото брат й на 2 години все още казваше на леля си "ля-ля" и доста трудно му се "отвърза" езичето. Така, че децата просто не си приличат едно с друго. И това им е хубавото.  Laughing
Цитирай

София

началото на гукането трябва да започне на около 40 дена. И при нас така беше, на 2 месеца вече си гукаше съвсем сериозно. СЕга  сме на 3 и се смеем с глас, произнася много звуци, все едно си говори на някакъв неразбираем език. Понякога когато така си бърбори случайно произнася МАМ, АДЕЕ и аз много се радвам на това. Големия батко не си спомням на колко месеца проговори но в сравнение с другите беше доста рано, май някъде на 7 месеца каза първата не случайна дума и тя беше ДАЙ Mr. Green
Цитирай

Montreal, Canada

Гукането на синът ми, чух за първи път, когато той беше на 7 месеца. Каза първо "мама", беше на около 6 месеца. Сега е на 19 месеца и все още не може да говори. Репертуара му е от няколко думички
Цитирай

2-3 месеца гукаше,oт няkoлko дeнa произнася Ta-Taa,и  да-да !
Цитирай

тук-там

На 2 месеца гукаше, на 6 казваше тата, баба, дай. Сега вече знае доста думички - на 16 месеца е.
Цитирай

Пловдив

На 2 месеца започна да гука. Около 8 месец започна да казва едновременно "тати" и "баба". Сега използва около 20 думии се опитва да ги свързва.
Цитирай

Все още в къщи, но скоро може и в лудницата

Почти не е гукала.
Между 8 и 10 месеца почна да казва БАБА
Цитирай

гука от втория месец някъде. сега издава най-различни звуци, като докарва и интонацията (оплакване, радост, досада)  Cool от време на време казва неща които приличат на истински думи, но според мен засега е случайно.
Цитирай

Пловдив

Моя син около 2 месец казваше "ау",а след седмия започна и с нещо като думички:ата-тата-дай.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 17 отговора