Откраднат портфейл!

  • 4 354
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Здравейте!Вчера са ми откраднали портфейл с 350 лв от колата с лична карта и банкова,блокирах картата пуснах жалба и за другата.Оттам ме посъветваха да изчакам седмица за издаване на нова,ако през това време се намерят.Според Вас какъв е шанса да се намери портфейла(без парите:)) и какво се случва най-често в този Случай?Благодаря Ви,предварително.

# 1
  • Мнения: 46 488
Има шанс. Случва се да вземат парите и да изхвърлят другото, след което случаен човек го намира и предава. На баба ми и на сестрата на мъжа ми се случи, поне личните документи си върнаха.
Важното е че си блокирал банковата и си подал сигнал, за да не се представя някой за теб с личната.
Натам - каквото стана, няма правила.

Съжалявам, че са ти ги взели, но си го запомни като елементарно правило за безопасност - не оставяй в колата неща, които изкушават.

# 2
  • Мнения: 226
Само да вметна,че съм мъж Simple Smile Надявам се да се намерят но кога ли Sad Ще държа в течение.

# 3
  • Мнения: 46 488
Редактирах, така става като не гледам в профила Simple Smile

# 4
  • Мнения: X
Ако се намери, вариантите са 2. 1. Предават се в полицията и ти ги връщат. 2. Намерилият ги да ти ги върне лично. Намирала съм документи 4-5 пъти, когато е било само ЛК съм връщала в полицията, ако има визитки или някави записани лисчета с телефони, се опитвам да издиря човека, ако не успея връщам пак в полицията. При всички положения е добре да си смениш ЛК.

# 5
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Изгубих си портфейла също с лична карта, банкови карти и пари. Намери се няколко часа по късно. Някакви момчета го предали в един магазин, изцяло прочистено от пари и касови бележки Mr. Green, но пък с чинно съхранени карти вътре. От магазина пък го предали в съседния банков клон, където ме издирили по данните от личната карта. Хепиенд за мен определено, значи се случва.  Peace

# 6
  • Мнения: 3 031
Има шанс, много е вероятно някой да го намери и предаде в районното.
На мен ми откраднаха портфейла на една почивка в Италия. След време се прибрах в София и отидох да си извадя нова лична карта. Оказа се, че картата ми е там и само чака да се появя Simple Smile Към нея имаше и други лични неща - карти от магазини, снимки...Всичко, което са намерили хората в Италия, го бяха предали и от полицията там го бяха пратили в София.

# 7
  • Мнения: 4 270
Има шанс, много е вероятно някой да го намери и предаде в районното.
На мен ми откраднаха портфейла на една почивка в Италия. След време се прибрах в София и отидох да си извадя нова лична карта. Оказа се, че картата ми е там и само чака да се появя Simple Smile Към нея имаше и други лични неща - карти от магазини, снимки...Всичко, което са намерили хората в Италия, го бяха предали и от полицията там го бяха пратили в София.

Това звучи невероятно, късмет си е!
nomorefightme, дано да ти подхвърлят/намерят поне документите, иначе разправията е голяма.

# 8
  • Мнения: 2 197
Има шанс да ви ги върнат, стига да има ваши координати вътре. Бащата на дъщеря ми два пъти си губи портмонето и два пъти му го връщаха. С разлика няколко месеца. Единия път го беше изпуснал на улицата и една мила госпожа от съседната улица го беше намерила и се обади. Втория път го беше изпуснал пред аптеката , пак жена го беше намерила и се обади да си го прибере. И двата пъти в портмонето нямаше пари - само карти и документи. Но визитката му беше вътре и се обадиха по телефона. Естествено той ги почерпи дамите - да са живи и здрави!
Миналата година намерих чанта с три мобилни телефона. Единия без батерия, втория- на края на живота, чак на третия успях да се свържа със собствениците и да им ги върна. Тук имам една смешна случка: когато дойдоха да си ги вземат ми подариха ...2 книги "Бог иска да сте богат" и "Преди да напуснете работа". Още ми е забавно като ги гледам - чак такъв абсурд не съм очаквала. Едно благодаря щеше да е достатъчно Simple Smile.

# 9
  • Мнения: X
Съжалявам за случилото се. Как така го откраднаха от колата?

Има шанс да го върне някой съвестен гражданин. Провери и около кофите за боклук, там където ти го откраднаха от колата и съседните улички.

И си купи отделно калъфче за документи, не ги носи в портфейла.

# 10
  • Мнения: 226
До СиСа Twisted Evil
Взеха го от колата беше пазарен ден и беше с две отворени врати и аларма,до портфейла седеше на вратата и калъф "лични документи" шофьорски документи и 20 лв Simple Smile това си седеше,странно наистина.

# 11
  • Мнения: 1 005
Има шанс , ама много малък , взимат всичко от портфейла и захвърлят ненужното някъде. Два пъти съм връщала намерени портфейли и двата пъти бяха на мъже. Първия път преди 10 години една чанта с документи , портфейл с пари и лични вещи - ходих до адреса от личната карта , за да върна вещите . Втория път преди 4 години в "Борисовата градина " портфейл  пълен с пари - човека беше взел заплата , работеше в озеленяването на парка и по служебната карта го намерих. 

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз миналата година си загубих/или ми открднаха от задния джоб в един магазин, всички лични документи. Подадох си каквото там трябваше в полицията. Не можех много да седя без документи /особено шоф. книжка/, затова си подадох за нови. Кварталният ми се обади някъде 3 седмици след това, че са ги намерили на улица в района, където не бях ходила в този ден, т.е. бяха подхвърлени. Пари при документите нямах, но цялата разправия ми излезна около 200 лв. за издаването на новите документи с бърза/експресна поръчка.

# 13
  • Мнения: 6 417
Вчера докато разхождах кучето видях захвърлена чанта. Изглеждаше чисто нова и маркова. Явно някой я беше отарашил и метнал в треволяците.

Общи условия

Активация на акаунт