Проблеми с цикъла след започване на опити за бебе

  • 1 267
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 450
Здравейте,

моля за малко инфо ако някой друг е преживял същото. От два месеца правим опити за бебе като първия май изобщо не правихме в подходящите дни защото мъжът ми трябваше да замине в командировка. На следващия месец засякох овулация с лентички и действахме. Около седмица след това започнаха болки в гърдите и корема като ПМС но имах и усещане за гадене. Един два дни от датата когато очаквах да ми дойде ми дойде но продължи 2 дни а аз съм с тежък цикъл и това не беше нормално за мен. Болките в гърдите и корема си продължиха и след това. Не знаех какво се случва правих е тестове за бременност вкл и кръвен всички отрицателни.

Отидох на гинеколог преди 3 дена да види какво става като му казах че изпитвам болка в единия яйчник. Той каза че или в момента съм в овулация или има някаква инфекция дори се съмняваше дали нямам някакъв полип но не беше сигурен можело да е и нормалното нарастване на матката. Реших че наистина е от овулацията защото като време съвпада. От вчера обаче започна кървене отначало зацапване което реших че е нормално(макар никога да не съм имала такова) но си се увеличи като направо менструално кървене и днес вече за мен си е направо менструация. Гърдите поне вече ме отпуснаха и не бе болят само единия яйчник ме боли и от неговата страна е лико подуто.
От предишното двудневно кървене което смятам че ми беше цикъл са минали 14 дена и вече не знам какво да мисля и какво да направя. Ужасно се притеснявам никога не съм имала проблеми с цикъла или яйчниците просто всички се промени с опитите за бебе. Моя гинеколог е в отпуска и не знам какво да правя първия му свободен час е след 2 седмици. Налага ли се спешно пак да ходя при някой .....Някакви съвети

# 1
  • София
  • Мнения: 3 234
Здрасти,
от както си писала е минало доста време, вече седмица, предполагам има промяна в обстоятелствата... Отиди на хубав ехограф и специалист да си те прегледа. Кървенето извън цикъл може да се дължи на полип, инфекция, раничка на шийката на матката и други причини. Щом искате бебенце, важно е да откриеш проблема - по-добре сега, а не когато имаш положителен тест - да не можеш да опазиш бременността заради проблема...   bouquet
  Peace

# 2
  • Мнения: 2 450
Не няма развитие. Бях на добър АГ който не можеше да каже има ли нещо. За съжаление сега е отпускарски сезон и при всички които са добри записват за 10-14 дена напред а аз искам да отида при някой отново веднага след цикъл. Ще изчакам следващия цикъл и ще отида при моя АГ който също беше в отпуска.

Общи условия

Активация на акаунт